Zmiany na forum

Sprawy związane z funkcjonowaniem strony i forum dyskusyjnego.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Zmiany na forum

Postautor: marek z. » 27 kwie 2006, 18:28

W ostatnim czasie w funkcjonowaniu forum zaszło kilka zmian:
:arrow: zmiana formatu daty na bardziej "polską i ludzką" (proszę o aktualizację daty i strefy czasowej w swoich profilach zgodnie ze wskazówkami na stronie głównej,
:arrow: haczyk/znaczek/ptaszek przy niektórych postach widoczny po zalogowaniu oznacza, że w tym poście użytkownik udzielał odpowiedzi (liczba wypowiedzi widoczna w tzw. dymku),
:arrow: po najechaniu kursorem na link do tematu w "dymku" widoczny będzie skrócony lub cały tekst tego tematu,
:arrow: widoczny czasami w postach -------------tutaj data---------- tekst oznacza, że użytkownik napisał nowy post bezpośrednio pod również swoim, starszym postem zamiast go edytować,
:arrow: niektórzy użytkownicy otrzymują na PW informację o przesunięciu tematu do innego działu lub forum - wiadomość ta jest generowana automatycznie i proszę na nią nie odpowiadać,
:arrow: dodano panel z ostatnimi tematami z forum do bocznego menu przeglądarki - Sidebar (Netscape/Mozilla) lub Hotlista (Opera); Ulubione (Internet Explorer). Panel dostarcza również alternatywną wersję RSS. Umożliwia wybór działów forum, z których mają być wyświetlane nowe posty. Posiada bogate możliwości konfiguracji za pomocą specjalnego kreatora, dzięki czemu każdy użytkownik forum może dopasować formę wyświetlania do swoich wymagań (link Kanał RSS w pasku powyżej)
:arrow: zmienione zostały warunki rejestracji na forum, dodałem tzw. potwierdzenie obrazkowe oraz konieczność aktywowania konta poprzez kliknięcie na link wysłany na podany w trakcie rejestracji adres e-mail
:arrow: zmieniono działanie tzw. cookies co może powodować problemy z autologowaniem - proszę usunąć cookies przeglądarki, wyczyścić katalog z plikami tymczasowymi (lub po wejściu na forum nacisnąć CTRL + F5 aby przeglądarka nie pobierała plików z pamięci podręcznej),
:arrow: forumowicze posiadający własne strony mogą wyświetlić na niej ostatnie tematy z forum wklejając do kodu źródłowego strony
Kod: Zaznacz cały
<script src='http://kurator.webd.pl/phpBB2/last.php?j&n=10&m=60&f=_top' type="text/javascript"></script>

gdzie 10 to liczba tematów a 60 to ilość znaków do wyświetlenia
:arrow: Imię użytkownika w moim podpisie jest generowane automatycznie i widzi je tylko ten użytkownik :wink:
#edit
:arrow: dodałem niewielką tabelę z podziałem na kategorie: ostatnie tematy, najczęsciej czytane, z największą ilością odpowiedzi
:arrow: modyfikacji ulega wygląd forum: kolorystyka, ikonki, belki itd...
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2006, 14:08 przez marek z., łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
marek z.
VIP
VIP
 
Posty: 119
Rejestracja: 25 kwie 2005, 21:12
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postautor: Zet » 29 kwie 2006, 19:27

marku z.
Ale nam nowości zafundowałeś ! Parę dni potrwa zanim się przyzwyczaję.
Przez moment poczułam się jakby trochę " prześladowana"... :shock: , coś chyba dla kurateli zrobiłam( tak mi się wydaje ).
Pozdrowienia dowcipnisiu :D
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: zolza » 02 maja 2006, 21:56

Drogi administratorze istnieje na tym zacnym forum odkąd wiem o jego istnienu,poznała tu pau mądrych i życzliwych ludzi a od pewnego czasu nie mogę odpowiadac na posty, nie widnieję jako osoba zalogowana o co tu chodzi, ja jestem mało techniczna i twoje informacje do mnie nie przemawiają.
zolza
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 71
Rejestracja: 16 lis 2005, 22:31
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Postautor: marek z. » 03 maja 2006, 12:38

nie widnieję jako osoba zalogowana o co tu chodzi


Jeśli może Pani pisać nowe posty to raczej jest Pani osobą zalogowaną. Problemy w zalogowaniu mogą wynikać z tzw. cookies, które są przechowywane w przeglądarce. Aby się ich pozbyć i zaaplikować pamięci podręcznej przeglądarki nowe "ciastko" należy (na przykładzie IE)
1. w pasku kliknąć Narzędzia
2. wybrać Opcje internetowe
3. kliknąć na Usuń pliki cookie i zaakceptować usunięcie
4. dodatkowo: tak jak wyżej i wybrać Usuń pliki - zaakceptować usunięcie
5. otworzyć adres forum i przeładować stronę wciskająć (na wszelki) wypadek CTRL + F5 (jednocześnie)
6. zalogować się jako użytkownik, w przypadku braku zalogowania jeszcze raz powtórzyć proces logowania

Mam nadzieję, że to pomoże.
Awatar użytkownika
marek z.
VIP
VIP
 
Posty: 119
Rejestracja: 25 kwie 2005, 21:12
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postautor: Aurelius » 11 wrz 2010, 18:33

Został utworzony nowy dział z wykazem aktów prawnych: Niezbędnik kuratora- akty prawne. Dział został pogrupowany na tzw. subdziały: Kuratela sądowa, Kuratela karna, Kuratela rodzinna i akty ogólne.

Jeśliby Ktoś miał propozycję uzupełnienia poszczególnych subdziałów o akty prawne, które tam nie znalazły się, a powinny lub inne uwagi, to proszę o przesyłanie propozycji porzez PW do Keseya lub do mnie.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: kesey » 08 paź 2010, 20:38

Pragnę poinformować, że na forum obowiązuje już nowy regulamin, który był konsultowany z użytkownikami jeszcze przed tegorocznymi wakacjami.

Zapraszam do zapoznania się z treścią obowiązującego Regulaminu.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Ultima » 04 lut 2012, 21:02

Serdecznie zapraszam do odwiedzania działu aktów prawnych.
Ze względu na znaczne zmiany w przepisach z których korzystamy, odświeżyłam, zaktualizowałam wykaz aktów kurateli rodzinnej. :)
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Re: Zmiany na forum

Postautor: Aurelius » 17 gru 2014, 0:01

Zmieniłem ustawienia dla subforum Pogadanki & Pogaduchy. Dostęp do tego subforum obecnie jest tylko dla użytkowników zarejestrowanych. Goście widzą to forum, lecz przy próbie wejścia do niego, czytania jego zawartości wymagane jest zalogowanie.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy


Wróć do Funkcjonowanie forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron