Polecane filmy...

"Ogólnie jak mnie coś wzruszy" czyli nie samą pracą kurator żyje. Forum ogólne. Zaproponuj film, książkę, gatunek muzyki, podziel się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: Aurelius » 26 mar 2010, 18:24

Dzisiaj na TVNie o 20.00 film w reżyserii Zack'a Snydera - 300.
Polecam!
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Bosman » 27 mar 2010, 9:39

---------- 07:30 27.03.2010 ----------

Aurelius pisze:Dzisiaj na TVNie o 20.00 film w reżyserii Zack'a Snydera - 300.
Polecam!

This is madness! This is Sparta!
¦wietna realizacja, choć jak dla mnie za dużo rzeźni.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: lucinda » 27 mar 2010, 11:27

Kilka dni temu w tv byl BUNTOWNIK Z WYBORU-film "naszych klimatów",ktory b.lubie.Jest tam taka scena na sali sadowej,kiedy sedzia wymierza kare.Mowi-zrobiles to-wylgales sie,zrobiles tamto-udalo ci sie,ALE tym razem UDERZYLES POLICJANTA-IDZIESZ SIEDZIEC!!!
I to wszystko na temat , i to wszystko a propos ostatniej tragedii..
Tymczasem ja mam pod dozorem psychopatę,ktory rzucil siekiera w kierunku policjantow,o naruszeniu nietykalnIosci nie wspomne.I on dostal zawiasy...
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: Aurelius » 27 mar 2010, 11:45

Sławek Kacicki pisze:(...) ¦wietna realizacja, choć jak dla mnie za dużo rzeźni.


This is Sparta! ;)
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Orange » 28 mar 2010, 16:25

Aurelius pisze:
Sławek Kacicki pisze:(...) ¦wietna realizacja, choć jak dla mnie za dużo rzeźni.


This is Sparta! ;)


Naprawdę mocny i rzeźnicki. Ale dobry:)

Wczoraj był równie dobry i mniej rzeźnicki "Bravehert: Waleczne serce"; tematyka podobna...
Ale M. Gibson :P
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: Bosman » 30 mar 2010, 18:23

---------- 15:39 28.03.2010 ----------

Top 100 filmów światowego kina według głosów użytkowników filmweb.pl:
http://www.filmweb.pl/film/top/world
Mój faworyt (Stowarzyszenie Umarłych Poetów) dopiero na 64 pozycji, a następny z moich ulubionych (£owca androidów) na 65.
Inne rankingi na stronie: www.filmweb.pl

---------- 17:23 30.03.2010 ----------

To nie są leszcze Stefan!:
http://www.youtube.com/watch?v=zCNrbirT4KY
http://www.youtube.com/watch?v=8mEG2axK85c
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Orange » 13 cze 2010, 20:48

To się nazywa profesjonalne poradnictwo i motywowanie do zmiany :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=-nKtaoZ3bR4&NR=1
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: Bosman » 14 sie 2010, 12:23

---------- 20:53 03.07.2010 ----------

Nie jest to film, ale raczej parodia seriali, polegająca na swobodnej improwizacji wokół zarysu scenariusza, realizowana przez bardziej i mniej znanych artystów kabaretu -"Spadkobiercy". W obsadzie m.in. Robert Górski, Marcin Wójcik, Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus, Piotr Bałtroczyk, Maria Czubaszek i zaproszeni goście specjalni. Niezły ubaw. Brylancik. Polecam.
Mała próbka:
http://www.youtube.com/watch?v=egQTIxZP ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=M9tsx64m ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=9q1mu4uv ... re=related

---------- 09:48 31.07.2010 ----------

Obejrzałem wczoraj film z 1967 r. "Nauczyciel z przedmieścia" z Sidneyem Poitier - o mądrym czarnoskórym nauczycielu, który podjął się wychowania trudnej młodzieży z klasy maturalnej. Klasyk gatunku; wzruszający, urokliwy i prawdziwy. Polecam.

---------- 11:23 14.08.2010 ----------

Wczoraj obejrzałem film "Gra w serca" z 1998/1999 r. - to wielowątkowa opowieść o miłościach, choć jak twierdzi jedna z bohaterek "mówienie o miłości (i muzyce) to jak tańczenie o architekturze". ¦wietna obsada m.in. Sean Connery, Gena Rowlands, Ellen Burstyn, Angelina Jolie, Ryan Phillippe, Dennis Quaid i Gillian Anderson. Ten film ma w sobie to CO¦. Polecam.

Przypomina mi podobnie zrealizowany film "To właśnie miłość" z 2003 r., również ze świetną obsadą m.in. Emma Thompson, Alan Rickman, Colin Firth, Keira Knightley, Liam Neeson i Hugh Grant. Również polecam.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Aurelius » 06 wrz 2010, 13:13

Dzisiaj w poniedziałek (06.09.) TVP 2 wyemituje film dokumentalny z 2004 r. w reż. Jacka Bławuta - Born Dead, który naprawdę wszystkim P O L E C A M. Jak to ma w zwyczaju publiczna telewizja, to, co warte zobaczenia, jest pokazywane późną nocą, kiedy większość łapie kolejną fazę snu, tak więc Born Dead zostanie wyemitowany o godz. 1:30 w nocy. Ja już nastawiłem nagranie i to samo sugeruję Wam.

Krótki opis filmu:
Film dokumentalny przedstawiony na X Festiwalu Filmowym i Artystycznym w Kazimierzu. Historia więźnia - recydywisty, który w ramach programu "Duet" powstałego z inicjatywy krakowskiego więzienia i Domu Pomocy Społecznej pracuje w ośrodku przy dzieciach głęboko upośledzonych. Przez kilka miesięcy kamera obserwuje 24 - letniego Roberta, który od 15. roku życia przebywał w zakładach karnych. Robert opiekuje się dziećmi, przebiera je, karmi, myje i spędza z nimi wolny czas. W miarę upływu czasu więzień zaczyna angażować się emocjonalnie w powierzoną mu pracę. Sceny przedstawiające pracę Roberta z dziećmi przeplatane są krótkimi scenami z więzienia.

"Born dead" to film o przemianach zachodzących w człowieku, o rodzeniu się uczuć, poczucia bliskości. To film o nauce współczucia i chęci pomocy.
Film zdobył m. in. Brązowego Lajkonika podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz Nagrodę Specjalną FICC Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych w 2004 r.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: morphine » 19 paź 2010, 9:54

Witajcie!
Dawno nikt się nie odzywał w tym wątku...
Ja gorąco polecam film: "Billy Elliot"
Film o marzeniach, o dążeniu do nich, pasji, przełamywaniu stereotypów, a przede wszystkim relacjach pomiędzy ojcem a synem i zrzucaniu pancerza...
pozdrawiam!
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: Bosman » 20 sty 2011, 21:52

Jutro o 20.00 w TVN "Infiltracja" Martina Scorsese. Serdecznie polecam.
http://www.filmweb.pl/Infiltracja
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Aleksandra Moskwa » 07 lut 2011, 17:00

Czy ktoś może oglądał najnowszy film z Natalie Portman "Black Swan"? mnie on po prostu wgniótł w siedzenie, bardzo go polecam, choć trzeba przyznać że film nie dla każdego :)
Aleksandra Moskwa
 
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2011, 23:03
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: blabick » 10 lut 2011, 11:09

Aleksandra Moskwa pisze:Czy ktoś może oglądał najnowszy film z Natalie Portman "Black Swan"? mnie on po prostu wgniótł w siedzenie, bardzo go polecam, choć trzeba przyznać że film nie dla każdego :)

może rozwiniesz... :?:
Awatar użytkownika
blabick
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 160
Rejestracja: 16 gru 2008, 13:15
Lokalizacja: chcę :)
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aleksandra Moskwa » 17 lut 2011, 23:46

...Nie dla każdego ponieważ poszłam na ten film do kina w 6 osobowej grupie znajomych i tylko ja z kina wyszłam zadowolona, być może dlatego że bardzo lubię filmy Darrena Arnofskiego (ostatni "zapaśnik", "requiem dla snu"), a może dlatego że lubię balet i muzykę klasyczną :)
Aleksandra Moskwa
 
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2011, 23:03
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Orange » 22 lut 2011, 20:14

"Incepcja". Polecam.
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Film, książka, muzyka, zainteresowania ....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron