polityka

"Ogólnie jak mnie coś wzruszy" czyli nie samą pracą kurator żyje. Forum ogólne. Zaproponuj film, książkę, gatunek muzyki, podziel się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

polityka

Postautor: Deck » 22 wrz 2012, 21:36

Ja zacznę:
-Tato, jak to będzie po polsku: "Deutschland, Deutschland, uber alles"?
-Polska, Polska jest najważniejsza...
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: constantine » 22 wrz 2012, 21:51

Generalnie swoje zdanie już wyraziłem w wątku o Amber Gold. Niestety obecna ordynacja wyborcza moim zdaniem powoduje "małe" przekłamanie, że my - obywatele o czymś decydujemy. Nie każdy może wystartować w wyborach np. do Sejmu RP. Mogą tylko ci, którzy są w określonej partii. O tym kto znajdzie się na liście decyduje szef partii. Trzeba się więc podlizywać, żeby być na liście jak najwyżej. Poza tym mierzi mnie, że tzw. "jedynka" prawie lub zawsze (badań nie robiłem) przechodzi, jeśli w danym okręgu partia zbierze określony procent głosów. Ostatnio w moim okręgu jedynką była pani, co do której - delikatnie ujmując - nie mam zaufania. Dlatego nie pasjonuje się wyborami, bo nie ma na kogo głosować. Prawie nie mamy faktycznego wpływu na osobowy skład sejmu - decyduje szef partii. Poza tym ludzie roztropni i uczciwi do polityki się raczej nie garną i dlatego po wtóre: de facto nie ma na kogo głosować.
Obecny premier kilka lat temu wszedł szumnie do sejmu z kilkuset tys. podpisów obywatelskich popierających 4-ry zmiany. Dzierży władzę od 5lat i ile z nich zrealizował?
Zero.
Szkoda gadać.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: raskolnikow » 22 wrz 2012, 22:39

Ale kto nie głosuje nie ma prawa krytykować. Myślę, że pojedynczy człowiek w sejmie nic nie zrobi. Owszem zdarza się, że ludzi bezmyślnie głosują na "jedynki", wszak w tym sejmie jest poseł który w przeszłości odsiadywał wyrok w zakładzie karnym za rozbój dokonany kijem bejsbolowym. Więzienie go zresocjalizowało nie kurator. Jest też poseł, który był księdzem, a na łamach swojego czasopisma publikował artykuły zabójcy ks. Popiełuszki. Jest też poseł, który miał problemy z przechodzeniem z klasy do klasy i tłukł młodszych kolegów z liceum, a dziś bredzi o prawach kobiet i niesprawiedliwości społecznej. Niestety taką mamy elitę. Wiadomo polityka to często demagogia, obietnice bez pokrycia i kłamstwa. Ale nie zawsze i nie każdy polityk taki jest.
Myślę, że jednomandatowe okręgi wyborcze niewiele by tu pomogły. Bo bez zaplecza politycznego mało kto się dostanie do Sejmu. Wystarczy spojrzeć na Senat, kandydatów niezależnych praktycznie w nim nie ma.
Każdy ma jakieś swoje preferencje, generalnie ja jestem bardziej niż po prawej stronie, a na piwo chodzę z tymi z centrum a nawet z lewa i spokojnie się dogadujemy. Na temat partii się nie spieramy, na temat polityki owszem.
Polityka to głębszy temat. Znam osobiście kilku posłów i samorządowców, znam ich przekonania, sposób myślenia i wartości którymi się kierują. I dlatego nie mam problemu z oddawaniem głosu na konkretną osobę.
A co do Tuska i obecnego rządu to zdaje się, że jesteśmy w podobnym położeniu jak Węgrzy kilka lat temu. Obym się mylił ale nie wygląda to dobrze.
raskolnikow
 

Postautor: constantine » 22 wrz 2012, 23:08

raskolnikow pisze:Ale kto nie głosuje nie ma prawa krytykować.

Ale kto dał ci prawo do odbierania komukolwiek prawa? :wink:

raskolnikow pisze: (...) Owszem zdarza się, że ludzi bezmyślnie głosują na "jedynki"(...)

Nie chodzi o to, że głosują na jedynki, tylko o to jedynki dostają głosy całej listy, jeśli ktoś niżej listy nie osiągnie odpowiedniej ilości głosów.

raskolnikow pisze: Niestety taką mamy elitę.

Jaki naród, takie elity. A że z mentalnością narodu nie najlepiej, to jest jak jest.
Co do okręgów jednomandatowych - są plusy i minusy, trudno powiedzieć jak by to u nas wyszło. Ale obecna ordynacja jest do bani.

raskolnikow pisze: A co do Tuska i obecnego rządu to zdaje się, że jesteśmy w podobnym położeniu jak Węgrzy kilka lat temu. Obym się mylił ale nie wygląda to dobrze.


Zdaje się, że większość krajów UE, jak i same USA jest w podobnym położeniu. Jak może być inaczej, kiedy państwo non stop żyje na niespłacalny kredyt, który ciągle rośnie? Prędzej czy później każde państwo musi "zbankrutować".
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: jarosj » 22 wrz 2012, 23:10

Nawet nie czytam, jestem przerażony. A myślałem, że taki twardy jestem. Raskolnikow nie poddawaj się.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Deck » 22 wrz 2012, 23:18

Z cześci zamkniętej forum:
Deck pisze:poglądy polityczne: obywatelskie nieposłuszeństwo; im mniej polityki w polityce tym lepiej; poza tym zawsze po stronie człowieka i pośrodku, bez względu na mody, opcje i zawirowania dziejowe.
8)
constantine pisze:Nie ma na kogo głosować.
Też tak uważam. Nie wierzę politykom. Jednak chodzę na wybory, bo chcę mieć choćby odrobinę poczucia wpływu na rzeczywistość. Głosowałem na PO bo uważam, że zapewnia minimalny poziom normalności i merytoryczności. Rozczarowują mnie jednak codziennie. Nie dostrzegam alternatywy na obecnej "scenie". A chciałbym mieć wybór...
Opozycja jest słaba i bierna. Szczególnie ta PIS-owska mnie rozczarowuje, jest niemerytoryczna, infantylna, histeryczna, podszyta paranoją i obsesją, podporządkowana kościołowi (podobnie jak większość polityków), pseudopatriotyczna. Uważam, że te cechy zawdzięcza w dużym stopniu swojemu liderowi.
Polityka w wykonaniu polityków wszystkich opcji to głównie demagogia, PR, bicie piany, gra "na haki", gra na wynik wyborczy (a nie dla dobra kraju) i okopywanie się na swoich pozycjach. Ubolewam nad tym.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: raskolnikow » 23 wrz 2012, 0:18

No i tak w kółko można gadać. paranoja, obsesje... Merytoryczny język miłości. Rzeczywistość kreują media. A tu mały przykład, polecam oglądnięcie całości materiału http://www.youtube.com/watch?v=86-QVPvj5Q4

Przeciętny widz rzeczywiście mógłby być w szoku, nie ma co się dziwić po tak świetnie zmontowanym i zmanipulowanym materiale.
Temat rzeka, każdy zostanie przy swoim zdaniu.
A tu kolejny przykład normalności :) http://www.youtube.com/watch?v=aggDGlusAEY
raskolnikow
 

Postautor: lucinda » 23 wrz 2012, 1:19

Deck pisze:...Głosowałem na PO bo uważam, że zapewnia minimalny poziom normalności i merytoryczności. Rozczarowują mnie jednak codziennie. Nie dostrzegam alternatywy na obecnej "scenie". A chciałbym mieć wybór...

Oddaje to dokładnie mój stan.
To, co reprezentuje PIS jest obce mi tak bardzo, że aż się czasem zastanawiam, czy aby nie jest to jednak jakiś mój cień...
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: Deck » 23 wrz 2012, 14:09

raskolnikow pisze:No i tak w kółko można gadać. paranoja, obsesje... Merytoryczny język miłości. Rzeczywistość kreują media. A tu mały przykład, polecam oglądnięcie całości materiału http://www.youtube.com/watch?v=86-QVPvj5Q4
Media w znacznym stopniu kreują nasze postrzeganie rzeczywistości. Poszukują "krwistych" i wzbudzających kontrowersje tematów, często z pełnym rozmysłem prezentują informacje i zapraszają rozmówców, które/rzy ze sobą skrajnie kontrastują, zapewniają widowni spektakle i igrzyska. Wiele mediów tak robi, TVN nie jest wyjątkiem (osobiście nie jestem bezkrytycznym fanem TVN ani żadnego innego medium i przypisuję sobie walor samodzielnego postrzegania i oceny rzeczywistości). Każde relacjonuje rzeczywistość ze swojego punktu widzenia i siedzenia, filtruje poprzez swoje przekonania, koncepcje i "wiary". Każde stosuje swoje ulubione "ubarwiacze". Każde w odpowiedniej interakcji ze swoim "elektoratem".
raskolnikow pisze:A tu kolejny przykład normalności :) http://www.youtube.com/watch?v=aggDGlusAEY
Dla mnie to nie jest normalne i nie akceptuję takich wypowiedzi i takiego sposobu funkcjonowania w polityce. Poseł Niesiołowski jest złożoną osobliwością, podobnie jak kilku innych niezależnie od opcji politycznych, które reprezentują...
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: andrzej007 » 24 wrz 2012, 16:42

Dobrze, to teraz ja.
PO mnie nie rozczarowuje. Nie byli w stanie. Ponieważ niewiele się także po nich spodziewałem. Zapewnili minimum minimum albo jeszcze mniej normalności. Głównie dzięki szczęściu i obniżeniu wcześniejszym podatków przez PIS, kraj przeszedł przez pierwszy atak kryzysu finansowego.
Całe państwo i jego gospodarka jak była tak jest poskręcana na sznurki. Na wszystko brakuje pieniędzy. A System podatkowy jest jednym z najbardziej skomplikowanych na świecie. ¦ciągalność podatków marna i droga.
Zewsząd słyszę opinię i czytam o szalejącej biurokracji wytwarzanej w poszczególnych ministerstwach. Takich absurdalnych i kosztownych metodologii pełno wokół.

Armia w stanie agonalnym. Niedawno wyczytałem, że jest w niej więcej oficerów niż szeregowców. Większość kasy na nowy sprzęt pochłonęły wojny w Iraku i Afganistanie.
Policja jaka jest każdy widzi. Wymiar sprawiedliwości tak samo.
Służba zdrowia fatalnie zorganizowana, marnotrawcza, często głupio oszczędna. ¯adnej profilaktyki. Itd, itp.

A jednak uważam, że obecna sytuacja POLSKI jest najlepsza od jakiś 500 lat. Nigdy międzynarodowa sytuacja tak nam nie sprzyjała państwo nie było tak zamożne`i znośnie zorganizowane.
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Postautor: jarosj » 24 wrz 2012, 19:36

To teraz co? In vitro, kara śmierci, związki partnerskie, klonowanie zwierząt bądź ludzi, aborcja? W końcu to też w jakimś stopniu polityka i nie ma co zakładać osobnego wątku, jak sądzę. No chyba, że koledzy widzą taką potrzebę.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: andrzej007 » 24 wrz 2012, 19:54

Jak koledzy zobaczą taką potrzebę, to se odpowiedni wątek założą, Zapraszam do dyskusji. Jarosj. Precz z kaczystami a co!,
Im więcej praw tym większe bezprawie.
Awatar użytkownika
andrzej007
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 548
Rejestracja: 09 lut 2012, 11:55
Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Postautor: jarosj » 24 wrz 2012, 19:56

A tu się akurat nie wypowiem. Załóżmy, że nie mam zdania. Tylko wam chciałem pomóc, bo ja taki pomocny jestem.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Deck » 24 wrz 2012, 20:48

Tak poza wszelkimi sympatiami i antypatiami wobec tej czy innej partii, gdybym miał zważyć wszelkie funkcjonalności polityków (pracowitość, efektywność, merytoryczność, otwartość, dystans, poczucie humoru itd) moim numerem jeden jest Ryszard Kalisz. 8)
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: raskolnikow » 24 wrz 2012, 20:58

Mniej więcej 500 lat temu był Hołd Pruski. O to Ci Andrzej chodziło ? Ja myślę, że Polska była w lepszej sytuacji nawet w 20 leciu międzywojennym ale to już temat na spór dla historyków.
W latach 2008 - 2011 przybyło w Polsce około 60 tys. urzędników. Oczywiście wzrosła też liczba kuratorów... społecznych:). Za PiS to w ogóle faszyzm się odradzał a agenci CBA ciągnęli do łózka posłanki.
Co do sytuacji gospodarczej, można wziąć przykład z Węgrów, którzy po kryzysie zafundowanym im przez socjalistów w końcu wychodzą na prostą. Oczywiście w nagrodę za niezależność tzw Bruksela ma zamiar Węgrów ukarać. No bo jak ktoś w ogóle może podważać pomysły eurourzędasów pod przywództwem pani Merkel? Swoją drogą Orban podobnie jak Kaczyński również był wyśmiewany i wyszydzany. W Polsce przodowała w tym szczególnie nieoceniona GW.
raskolnikow
 

Następna

Wróć do Film, książka, muzyka, zainteresowania ....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron