sztuki i sporty walki

"Ogólnie jak mnie coś wzruszy" czyli nie samą pracą kurator żyje. Forum ogólne. Zaproponuj film, książkę, gatunek muzyki, podziel się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

sztuki i sporty walki

Postautor: PRAGMA » 14 gru 2006, 18:18

Witam czy ktoś z Braci kuratorskiej interesuje się sztukami, sportami wlalki? jesli tak to co trenujecie? ja prywatnie fascynuje się tą dziedziną aktywnosci fizycznej. Pozdrawiam :)
PRAGMA
 
Posty: 10
Rejestracja: 10 lis 2006, 13:25
Lokalizacja: małopolska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Kate » 15 gru 2006, 13:24

Będąc jeszcze na studiach (to było tak dawno :D ) chodziłam na kurs Krav Magi. Było fajnie. Umiejętności zdobyte na kursie są przydatne, ale mam nadzieję, że jako kurator nie będę musiała ich wykorzystywać wobec podopiecznych :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kate
 
Posty: 89
Rejestracja: 28 wrz 2006, 17:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: PRAGMA » 15 gru 2006, 13:57

Bardzo mnie cieszy że ktoś jednak podziela "moje" zainteresowania, naturalnie nie zakładam że umiejętności zdobyte na sekcjach sztuk walki mają być wymierzone w podopiecznych ale napewno poprawiają kondycje, a w przypadkach ekstremalnych zwiększają nasze szanse na wyjście cało z opresji. Osobiście dzięki treningom mogę odreagować stres związany z pracą i jest to także moją pasją. Razem z innymi "zapaleńcami" trenuję san da (bardzo ogólnie mówiąc cos w rodzaju kick boxingu) oraz grapling (walka w parterze), w naszej sekcji nie mogą ćwiczyć osoby karane.
Serdeczne pozdrowienia dla Kate:)
PRAGMA
 
Posty: 10
Rejestracja: 10 lis 2006, 13:25
Lokalizacja: małopolska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: mrowka » 05 sty 2007, 19:29

witam!
ja co prawda nie z braci kuratorskiej, ale mam nadzieję, że byc może już niedługo uda mi się dołączyc do kuratorów społecznych, więc pozwolę sobie na wypowiedź ;)
od dłuższego czasu myślę o jakiejś sztuce walki, ciągle nie mogłam się zmobilizowac, ostatecznie zdecydowałam się na kravmagę i chciałabym w najbliższym czasie zacząc.
btw może ktoś może polecic, gdzie w Warszawie warto trenowac kravmagę?
pozdrawiam :)
mrowka
 
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2007, 0:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: PRAGMA » 07 sty 2007, 12:30

witam jeśli chodzi o krav maga to polecam odwiedzic stronę- http://www.kravmaga.adicom.pl/ myślę Mrówko że znajdziesz tam satysfakcjonującą Cię odpowiedź. Pozdrawiam :)
[/code]
PRAGMA
 
Posty: 10
Rejestracja: 10 lis 2006, 13:25
Lokalizacja: małopolska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: werwolf » 30 paź 2007, 10:43

---------- 13:54 19.03.2007 ----------

Witam:)

Trenuje od 12 lat ju-jitsu i od okolo 7 lat kalaki. Do tego oczywiscie 2 razy tyg silownia i jak znajde czas to basen. Nigdy nie musialem wykorzystywac swoich umiejetnosci w pracy kuratora :D co uwazam za duzy sukces bo dozorowani sa naprawde rozni i mozna sie po nich wszystkiego spodziewac:)
Niestety musze stwierdzic, ze mam coraz mniej czasu na treningi (praca, rodzina, male dziecko) i bede musial z czegos zrezygnowac:(
Pozdrawiam serdecznie!

---------- 09:43 30.10.2007 ----------

Właśnie wróciłem z seminarium thai boxu i muszę napisać, że jestem pod wielkim wrażeniem tej sztuki walki. Widziałem ją nie raz w TV ale pierwszy raz miałem okazję ją poćwiczyć "na żywo". BArdzo twarda i bardzo skuteczna sztuka walki:)
Pozdrawiam!
werwolf
 
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2005, 13:36
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: PRAGMA » 20 lis 2007, 18:35

Thai boxing z pewnością jest niekwestionowanym królem stylów stójkowych
i faktycznie jest niesamowicie skuteczny. Pozdrowienia dla fightera Werwolfa!
PRAGMA
 
Posty: 10
Rejestracja: 10 lis 2006, 13:25
Lokalizacja: małopolska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: represja » 22 lis 2007, 19:28

Capoeira !!! panie powinny być zachwycone!
represja
 

Postautor: werwolf » 27 lis 2007, 10:28

Witam:)
w ramach trwających w moim mieście seminariów wschodnich (i nie tylko) sztuk walk byłem przedwczoraj na treningu capoeira:) Bardzo fajny, rozwijający dynamikę i zwinnośc sport ale niestety nie dla mnie...:) Waże dużo ponad 100 kg i jestem ciut za cięzki do wszelakich wygibasów, wymyków, wychwytów, salt i innych cudeniek:) Zdecydowanie wole bardziej twarde style ale teraz chcę namówić moją małżonkę aby spróbowała sobie poskakać troszkę bo capoeira jest duuuuuuużo lepsza niż aerobik:)
fotki z seminariów: www.budo.krosno.net.pl
Pozdrawiam serdecznie!

PS. PRAGMA: poszukałem sobie co nieco na temat san da - no bardzo fajna, typowo bojowa odmiana kung fu - podoba mi się ilośc technik - szczególnie że są rzuty i obalenia:). Bardzo mi sie podoba, niestety nie mam gdzie posmakować tej sztuki walki:)) Pozdrawiam!
werwolf
 
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2005, 13:36
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Film, książka, muzyka, zainteresowania ....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron