po prostu książka :)

"Ogólnie jak mnie coś wzruszy" czyli nie samą pracą kurator żyje. Forum ogólne. Zaproponuj film, książkę, gatunek muzyki, podziel się swoimi zainteresowaniami, spostrzeżeniami ...

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: tuchan » 17 maja 2009, 13:54

Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy - John Eldredge. Polecam szczególnie kuratorom płci męskiej, choć kobiety także powinny przeczytać. Książka traktuje o fundamentalnym etapie w życiu młodego faceta jakim jest inicjacja po której staje się mężczyzną. Opisuje jak ogromne znacznie ma ojciec w życiu młodego chłopaka (choć także i dziewczynki). Polecam.
"jedzmy gówno, miliony much nie mogą się mylić" W.Łysiak
Awatar użytkownika
tuchan
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 78
Rejestracja: 17 wrz 2007, 20:58
Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

PRACA Byron Katie

Postautor: Bosman » 15 maja 2010, 20:20

---------- 13:19 13.02.2010 ----------

Ostatnio przeczytałem (i wciąż czytam) książkę "Walcząc z myślami. Aforyzmy Bruce'a Lee w życiu codziennym" i jestem pod wielkim wrażeniem jej treści, mądrości i mocy inspirującej. Polecam.

---------- 19:46 21.04.2010 ----------

Polecam lekturę: Cud uważności - Thich Nhat Hanh:
http://www.scribd.com/doc/3072370/Thich … ud-uwanoci

---------- 19:20 15.05.2010 ----------

Jestem w trakcie lektury książki "Kochaj co masz! Cztery pytania, które zmienią twoje życie" Byron Katie (i Stephena Mitchella) i czuję, że to coś ważnego, a jednocześnie prostego.
Autorka propaguje bezwarunkową akceptację rzeczywistości [czy to się w ogóle tak da?!?] oraz podejście "to nie problem sprawia, że cierpisz, lecz twój sposób myślenia o nim" [macie wrażenie, że to już było, że temat był wystarczająco otrzaskany? - być może]. Swoją metodę stosuje cierpliwie, z wyczuciem, łagodnie, choć nieustępliwie i konsekwentnie. Poprzez zadanie celnych pytań (i szczere wsłuchanie się w odpowiedzi) pomaga zdetonować iluzje, opowieści na temat siebie i rzeczywistości/życia - proponuje zastąpienie opowieści rzeczywistym doświadczaniem tego CO JEST.
Polecam, choć nic na siłę (trzeba to "czuć"). Do czytania i stosowania.

Poprzednio przeczytałem: "Radość każdego dnia. Jak osiągnąć wewnętrzną harmonię" tych autorów - również polecam.

Dodatkowe informacje o metodzie znajdziecie poprzez "wygooglowanie" i "wyyoutubeowanie" tematu.
Kim byś był bez swojej opowieści?
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: lepik » 07 cze 2010, 13:25

Polecam ksiązke "Domy na piasku" Andrzejewskiego. Ksiązka opisująca zycie w Domu Dziecka. Mysle ze bez względu na płec i wiek warto do niej zajrzeć. A dla równowagi dom dziecka widziany oczami wychowanka czyli "Bidul" Maślanki.

Gorąco polecam dla odprężenia książke czytaną "Rzeczpospolita Obojga Narodów" Jasienicy. Przed snem.



O prostą pamięć wołam dziś do ciebie

nie da się przeliczyć na giełdowe akcje
Dumy i Honoru – Wiary i Miłości…
krzyży rozrzuconych przy drogach do Polski
i ceny rozwłóczonych po historii kości

a gdy cię zapytają o to… kto ty jesteś..?
ci co twoje serce jak psa tresowali
popatrz za siebie… w tysiąc lat Historii
duma i pamięć może cię ocali…

posłuchaj szumu naszych polskich skrzydeł
niech opowiedzą ci o orlim trudzie
tym spod Kircholmu…Wiednia czy Chocimia
sławie i Bogu… Ojczyźnie i cudzie…

o zniewoleniu i dramacie powstań
i o tęsknocie bolesnej jak rana
i o wolności cudzej oraz naszej
i o chichocie podłego tyrana…

i o Nadziei która szła o kulach
do Matki – Polski przez śnieżne gułagi
i przez brzozowe lasy pod Katyniem
i przez śmiertelne wyznanie odwagi

o prostą pamięć wołam dziś do ciebie
i o uczciwość – serca i sumienia
byś dług co niesiesz w krwi Twych Ojców
oddał jak Tobie przeszłe pokolenia

Kazimierz Józef Węgrzyn – “Psałterz Narodu Polskiego”
Każdy człowiek ma prawo wątpić w swoje powołanie i czasem zbłądzić. Nie wolno mu tylko o nim zapomnieć. Kto nie wątpi w siebie, jest niegodzeń, bo ślepo wierzy w swoją moc i popełnia grzech pychy.

Błogosławiony niech będzie ten, kto doświadcza chwili zwątpienia.
— Paulo Coelho
Awatar użytkownika
lepik
 
Posty: 63
Rejestracja: 24 paź 2009, 21:39
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: elektrycznyspaniel » 10 cze 2010, 14:32

polecam - Alfabet braci Kaczyńskich
Awatar użytkownika
elektrycznyspaniel
 
Posty: 45
Rejestracja: 21 sie 2009, 23:49
Lokalizacja: WSZECHPOLSKA
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: morphine » 10 cze 2010, 20:39

a ja z innej beczki - "Desperado" - autobiografia T. Stańki
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: Bosman » 19 wrz 2010, 12:28

Zatrzymajcie się na chwilę przy lekturze książki "Stoicyzm uliczny" Marcina Fabjańskiego. ¦wiat nie będzie już taki sam jak był. Pozdrawiam.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: morphine » 07 lis 2010, 11:22

"RockMann - czyli jak nie zostałem saksofonistą" - kilka ciekawych, śmiesznych i z humorem opowiedzianych anegdot, wycinków z życia P. Wojciecha Manna. Aha i kilka interesujących fot....
pozdrawiam!!
morphine
UpLinker
UpLinker
 
Posty: 2072
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:32
Podziękował : 345 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Postautor: dailey » 25 sty 2011, 23:14

"Pożeracz myśli" steven hall ... książka praktycznie psychologiczna, opowiada o facecie który przejawia symptopy osobowosci dysocjacyjnej, do konca nie jest zdiagnozowany, bo są pewne pobudki, które nie wskazują na tą chorobę. Książka troche mna wstrzasneła, musiałam robic sobie przerwy, bo pozniej juz nie potrafiłam rozróżnić prawdy i fikcji, ale polecam, jesli ktos lubi tego typu lekturę, tylko nie wczuwajcie się za bardzo ;)
Awatar użytkownika
dailey
 
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2010, 19:43
Lokalizacja: Opole, Kędzierzyn-koźle
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: raskolnikow » 08 mar 2011, 20:59

raskolnikow
 

Postautor: paton » 22 mar 2011, 11:32

ja gorąco polecam Waldemara £ysiaka......
paton
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:38
Lokalizacja: nysa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: agawe » 02 maja 2011, 18:27

"Wszystkie, nawet najmniej znaczące z pozoru decyzje mogą całkowicie odmienić losy ludzi. Do zmiany losu wystarczy mały, malutki kamyczek, o który ktoś się potknie i nawet go nie zauważy" - to cytat z książki Doroty Terakowskiej "Tam, gdzie spadają anioły".
Piękna książka o przeznaczeniu, aniołach stróżach...Naprawdę warto przeczytać :)
agawe
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 208
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:21
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: raskolnikow » 07 maja 2011, 19:41

---------- 18:38 07.05.2011 ----------

Za pięć godzin zobaczę Jezusa Dziennik więzienny
Pamiętniki Jacquesa Fescha, złodzieja i nieumyślnego zabójcy policjanta, który poprzez bolesne doświadczenie życiowe nawrócił się i stał się kandydatem na ołtarze. Jest to kolejna pozycja opowiadająca historię tego niezwykłego człowieka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Księży Marianów. Pierwsza - ¦więty morderca? Historia Jacquesa Fescha Gilberta Collarda - została nagrodzona wyróżnieniem w konkursie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2004 w kategorii książek dla młodzieży i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników.
opis za gandalf.com
Polecam wszystkim zainteresowanym tematem i klimatem. [/b]

---------- 18:41 ----------

paton pisze:ja gorąco polecam Waldemara £ysiaka......

Ja również.
raskolnikow
 

Postautor: Bosman » 15 cze 2011, 21:52

Polecam Wam książkę "Sztuka prostoty" Dominique Loreau - o tym, że i jak "mniej znaczy więcej". Skierowana do kobiet. Przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych upraszczaniem życia.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2011, 7:24 przez Bosman, łącznie zmieniany 1 raz
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Aurelius » 15 cze 2011, 22:45

...a ja sobie przerabiam obecnie Drogę do Piekła, Wołoszańskiego ;)
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Grease » 15 cze 2011, 22:48

Potwierdzam za Agnieszką, iż warto spędzić parę wieczorów (czyli dwa, bo się pochłania) nad "Tam, gdzie spadają anioły". Ogólnie polecam gorąco książki Terakowskiej. Przedwczoraj zakończyłam ze łzami w oczach "Poczwarkę". Całkiem inne spojrzenie na dziecko z zespołem downa. Autorka dowiodła, że trudne tematy można ubrać prosto, ujmującą i "zapadająco" w pamięci. Fajnie, że takie książki wpadają do ręki. Dla mnie jest to moja chwila refleksji.
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Film, książka, muzyka, zainteresowania ....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości