objęcie dozoru nad nieletnim

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: izuuu » 02 kwie 2007, 13:49

---------- 13:23 02.04.2007 ----------

Witam wszystkich!jestm kuratorem społ- rodzinnym od tygodnia. przejęłam sprawę, więc pierwsze sprawozdanie już jest.niestety moja pani kurator zawodowa nie dała mi żadnych wskazówek, bo jak twerdzi nie ma na to czasu. W związku z tym proszę o radę. czy oprócz kontaktu z nieletnim i, pedagogiem i wychowawcą mam podejmować jeszcze jakieś kroki? jak powinna wyglądać rozmowa znieletnim. bardzo proszę o wzorcowe pytania. boję się, że pominę jakieś istotne rzeczy. Z góry dziękuję, za jakąkolwiek pomoc. Nieletni jest gimnazjalistą.Przyłapany na kradzieży i rozboju...

---------- 13:34 ----------

Jeżeli ktoś mółby mi pomóc i posiada wzory planów pracy z nieletnim, lub jakiekolwiek pomoce. mój mail: iza.kudla@poczta.fm

---------- 13:49 ----------

Oczywiście pomyłka z NADZORU, a nie dozoru:)

---------- 13:49 ----------

Hmmm rozmawiam sama z sobą, naprawdę nie ma tu ani jednej osoby, która mogłaby mi pomóc...
izuuu
 
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2007, 12:06
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: marzenna » 02 kwie 2007, 17:01

Witam Iza , pewnie w południe to kuratorzy byli w pracy :D i nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytania.
Myślę, że nie ma "gotowych" planów pracy z nieletnim bo chyba sie zorientowałas , że każdy nieletni i jego sprawa jest indywidualna. Ty6lko od Ciebie zalezy jakimi środkami i metodami będziesz nadzór prowadzila.
Pracujuąc na karcie czynności to ona sama "wymusza" kolejne dzialania.

np. Gdy zdobedziesz jakieś informacje i wpiszesz je w rubryce " rodzaj czynności" to w "zamierzeniach" musisz sama sobie zadać pracę do wykonania , taką jaka akurat jest potrzebna itp.
W dużej mierze zalezy to od wiedzy i zaangazowania kuratora społecznego.

Polecam :
- Poradnik kuratora rodzinnego - opracowany przez kuratora Roberta Jackowiaka z Poznania

- ABC kuratora społecznego opracowany przez kuratora Piotra Wojnowskiego


Nie dziw sie kuratorowi zawodowemu, że szczerze odpowiedział Tobie ze nie ma czasu , powiedział on prawdę. Kuratorzy zawodowi maja duze obciążenie pracą a ponadto " pisanina" ich przerasta :(

Poproś swojego kuratora o wyjście z Tobą w teren wówczas i k.z. wykona swoja prace a i Ty przy okazji zapewne dowiesz sie wiele przydatnych rzeczy.

Pozdrawiam i życzę owocnej pracy
KACHNA
marzenna
 
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2007, 19:30
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: izuuu » 03 kwie 2007, 12:12

Bardzo jestem wdzięczna za pomoc!Na pewno skorzystam z podanej lektury:). Zaraz mi lepiej, bo już myślałam, że pytanie jest na tyle banalne, że wszyscy mnie zignorują. Jeszcze raz dziękuję i życzę pięknego, wiosennego dnia:)!!!
izuuu
 
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2007, 12:06
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości