?wiadek- koszty

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

¦wiadek- koszty

Postautor: romantico25 » 20 maja 2007, 14:39

Otrzymałem wezwanie jako świadek w postępowaniu opiekuńczym (na swoj aders zamedlowania), lecz ze względu ze pracuje obecnie ponad 200 km od swego domu, będę musiał wziąść wolne i przyjechac. Moje pytanie brzmi, czy mogę ubiegać się o zwrot kosztów dojazdu biorąćc pod uwagę swoje miejsce pracy, czy też nie, ze względu, że siedziba Sądu jest w miejscowości w której jestem na stale zameldowany??
romantico25
 
Posty: 44
Rejestracja: 09 lut 2006, 15:14
Lokalizacja: lubelskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Zet » 20 maja 2007, 22:28

¦wiadkowi przysługuje zwrot poniesionych kosztów : dojazdu z miejsca zamieszkania lub pracy, koszty pobytu, zwrot utraconego zarobku. Podstawą ich uzyskania jest przedłożenie stosownych rachunków. Aby ubiegać się o zwrot utraconego zarobku należy przedłożyc zaswiadczenie od pracodawcy o wysokości utraconego zarobku. O szczegółowe informacje najlepiej zwrócić się do sekretariatu wydziału sądu, który wysłał wezwanie.
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości