karta czynności kuratora POTRZEBNA

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

karta czynności kuratora POTRZEBNA

Postautor: Roksana » 06 sie 2007, 17:59

Prosze o pomoc ponieważ nie pisałam nic jeszcze w karcie czynnośc niech ktos mi przesle przykladowo co mozna tam napisac POMÓ¯CIE wielkie dzieki roksi1006@wp.pl
Kurator społeczny
Roksana
 
Posty: 13
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:32
Lokalizacja: POLSKA
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: represja » 06 sie 2007, 19:22

idź do swojego kuratora zawodowego, on powinien Ci pomóc. Nie ośmieszaj kuratorów na forum publicznym. jak ty w ogóle zostałaś kuratorem skoro w ogóle nie znasz podstaw?
represja
 

Postautor: kesey » 06 sie 2007, 21:50

Roksano :!:
Zgadzam się z Reperesją- bez tak elementarnej wiedzy powierzenie Ci do wykonywania jakiegokolwiek nadzoru/dozoru jest totalnym nieporozumieniem (przeczytałem obydwa Twoje posty). Staram się zwykle unikać ocen, lecz w tej sytuacji po prostu nie sposób tego nie uczynić ..., chyba, że to jakaś prowokacja szyta zbyt grubymi nićmi.
Odpowiem jednak. W kartach czynności dokumentujesz (na bieżąco :!:), czynności podejmowane w nadzorze/dozorze, według schematu:
rubryka 1- data i miejsce wykonywania czynności (np. 06 sierpnia 2007 roku, komisariat policji, adres)
rubryka 2- z kim rozmawiałaś, co ustaliłaś (suche fakty- wręcz zdjęcie wyrażone słowami), w przypadku rozmowy z nadzorowanym dodajesz jeszcze swoje ewentualne działania, ukierunkowane na jego osobę (np. przeprowadzono rozmowę ostrzegawczą, zobowiązano do ..., itp.)
rubryka 3- Twoje zamierzenia, w związku z uzyskanymi informacjami, zaistniałą sytuacją w odniesieniu do planu pracy resocjalizacyjnej (mam nadzieję, że pisałaś takie dziwo).
Jeśli chodzi o drugie z Twoich pytań- pierwsze sprawozdanie w ciągu czternastu dni od nawiązania kontaktu z podopiecznym (masz na nawiązanie kontaktu siedem dni od daty powierzenia Ci nadzoru/dozoru) a później dokumentujesz wszystko w kartach (w sposób opisany powyżej) i przedkładasz je kuratorowi zgodnie z jego zaleceniem jeden raz na kwartał, tj. pierwsza karta po trzech miesiącach od złożenia I sprawozdania i dalej według kalendarza.
Mam do Ciebie prośbę, jeśli możesz wydrukuj ten wątek i wydruk przekaż kuratorowi zawodowemu, z którym współpracujesz.
Pozdrawiam i życzę efektywnej nauki- nie za pośrednictwem forum, ale poprzez zapoznanie się z podstawowymi aktami normującymi kwestię zakresu obowiązków i ich sposobu wukonywania przez społecznych kuratorów sądowych.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Roksana » 07 sie 2007, 17:50

---------- 17:42 07.08.2007 ----------

nie wiem skąd to oburzenie moim pytaniem bardzo przepraszam ale niestem dość młodą osobą i w tym zawodzie rownież jestem nowa więc pytania moje często moga nie mieć dla Was takiej wielkie wagi jak dla mnie ale każdy ma prawo zapytać by nie popełnic błędu

---------- 17:44 ----------

pozatym mam prawie żadnen kontakt z moim "zawodowym" więc musze sobie jakoś poradzić

---------- 17:50 ----------

dodam jeszcze ze czasami nie liczy sie tylko "elementarna wiedza" czasem dobre chęci i życiowe doświadczenie może przynieść również wspaniałe skutki, pisze dobre spawozdania mimo, że od początku jestem "rzucona na głęboką wode" i licze tylko na siebie mimo wszystko dziękuję za zwrócenie uwagi na mój temat
Kurator społeczny
Roksana
 
Posty: 13
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:32
Lokalizacja: POLSKA
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości