wniosek o tymczasowe aresztowanie!

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

wniosek o tymczasowe aresztowanie!

Postautor: izuuu » 15 wrz 2007, 14:22

Witam wszystkich. i jak zwykle bardzo proszę o pomoc. mam nadzór nad agresywnym alkoholikiem 31 października jest rozprawa w sądzie o znęcanie sie nad rodzina. wczoraj była znowu nocna akcja. agresja wobec domowników, delikwent o mało co nie spaliłby domu. postanowiłam zanim stanie się coś złego złożyć w poniedziałek wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie do czasu rozprawy. nigdy tego nie pisałam. bardzo proszę o przykładowy wzór jak takie pismo powinno wyglądać. moja kuratorka znowu jest na urlopie . nie mam do kogo zwrócić sie o pomoc....
izuuu
 
Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2007, 12:06
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Zet » 15 wrz 2007, 21:10

izuuu
Nie występuj z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie ani w poniedziałek , ani nigdy . Chyba ,że jesteś prokuratorem i pomyliłaś forum ) :rozpacz:
Wybacz, ale ikonkę symbolizującą rozpacz musiałam zamieścić.

Co może zrobić kurator społeczny w przypadku stwierdzenia przemocy w rodzinie ?

1 . Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie
Art. 12.
Osoby, które w związku z wykonywaniem swoich obowiązków służbowych powzięły
podejrzenie o popełnieniu przestępstwa z użyciem przemocy wobec członków rodziny, powinny niezwłocznie zawiadomić o tym Policję lub prokuratora.

Natomiast kurator zawodowy dla dorosłych może ponadto wystąpić z wnioskiem na podst Art. 74. § 2 kk

- Jeżeli względy wychowawcze za tym przemawiają, sąd, wobec skazanego na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania, może w okresie próby ustanawiać, rozszerzać lub zmieniać obowiązki wymienione w art. 72 § 1 pkt 3-8 albo od wykonania nałożonych obowiązków zwolnić, z wyjątkiem obowiązku wymienionego w art. 72 § 2, jak również oddać skazanego pod dozór albo od dozoru zwolnić.

Obowiązki o których mowa wyżej - Art. 72. § 1kk
Zawieszając wykonanie kary, sąd może zobowiązać skazanego do:
1) informowania sądu lub kuratora o przebiegu okresu próby,
2) przeproszenia pokrzywdzonego,
3) wykonywania ciążącego na nim obowiązku łożenia na utrzymanie innej osoby,
4) wykonywania pracy zarobkowej, do nauki lub przygotowania się do zawodu,
5) powstrzymania się od nadużywania alkoholu lub używania innych środków odurzających,
6) poddania się leczeniu, w szczególności odwykowemu lub rehabilitacyjnemu, albo oddziaływaniom terapeutycznym lub uczestnictwu w programach korekcyjno-edukacyjnych,
7) powstrzymania się od przebywania w określonych środowiskach lub miejscach,
7a) powstrzymywania się od kontaktowania się z pokrzywdzonym lub innymi osobami w określony sposób,
7b) opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym,
8 innego stosownego postępowania w okresie próby, jeżeli może to zapobiec popełnieniu ponownie przestępstwa.
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron