Statystyki za 2008 Zespół Rodzinny

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Statystyki za 2008 ZespóŁ Rodzinny

Postautor: eipiem » 10 sty 2008, 18:22

Chciałabym uzyskac od Was Forumowicze opinię nt zaleceń MS z insrtukcji dot. sposobu wypełniania statystyki MS S40 przez Zespoły Rodzinne.Otóz w dziale dot. Innych czynności (sprawy RZ,plac. Op mał) jest zalecenie aby liczba z kolumny osoby była równa liczbie z kolumny sprawy.W miom przekonaniu jest to podawanie danych niezgodnych z rzeczywistością,bomam w Zespole wiele spraw gdzie orzeczenie o umieszczeniu w RZ czy placówce obejmuje 1 lub więcej dziecko.W skali Zespołu (10 osób) sa to róznice ok.20-40 osób w zaleznosci od kategorii orzeczenia).
mam wątpliwość czy tak skonstruowane zalecenie z Instrukcji ma podstawę prawną?Co ciekawsze,twórca techniczny programu skonstruował go w taki sposób ,iż w opcji "kontrola podstawowasprawozdania podanie innej liczby spraw i innej osób nie jest identyfikowane jako błąd.
To moze to jest błąd instrukcji.Czy zwróciliscie na to uwage wypełniając sprawozdania statystyczne.
My zdecydowalismy zwrócić się z tym spostrzeżeniem do MS.
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: kropka » 11 sty 2008, 17:19

My dziś uporaliśmy się z tą doroczną x 2 dolegliwością. Sprawozdanie zawiera jeszcze inny mankament, a mianowicie w jaki sposób wykazać sprawy, które przekazujemy sobie w obrębie zespołu?My potraktowaliśmy je jako "zakończone", ale one de facto przecież trwają, tyle, że u innego/innej kolegi/koleżanki.
My ujęliśmy zagadnienie, o którym wspomnasz eipiem zgodnie z instrukcją jako 1:1.
Sam program podoba mi się i mam nadzieję, że z biegiem czasu instrukcja doń stanie sie bardziej jednoznaczna i czytelna, a samo liczenie łatwiejsze i mniej pracochłonne.Fakt, iż prawidłowe sporządzenie jej przez poszczególnych ludzi, a następnie połączenie obu półroczy odsunęło niektórych od codziennych obowiązków na dobre parę dni.U nas przeszkolone zostały po 2 osoby z zespołu w celu wprowadzenia danych do programu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: Lukas » 11 sty 2008, 18:02

Czy nie uważacie, że metoda sporządzania statystyki za pomocą bardzo archaicznej tabelki wykonanej za pomocą Microsoft Office Word jest nieporozumieniem. MS S40r jestem niczym innym jak męczącym do granic możliwości wynalazkiem - kto to stworzył?
Czy Waszym zdaniem, Twoim Kropeczko również, nie powinniśmy do tego celu wykorzystywać programu M. Excel i za pomocą profesjonalnie przygotowanego arkusza kalkulacyjnego wykonać te wszystkie wyliczenia za jego pomocą. Byłoby o wiele szybciej i łatwiej pozbierać w jakąś arytmetyczną całość. Wpisywalibyśmy dane a program sam liczyłby to wszystko co musimy wykonywać ręcznie. Liczenie za pomocą kalkulatora to straszna męczarnia. Niewielka omyłka w jednym wierszyku w jakiejś tam kolumnie powoduje ogromne zamieszanie.
Program sto7 służy przede wszystkim do gromadzenia danych, a także stwarza możliwość sprawdzenia błędów, które popełniliśmy w tej koszmarnej wyliczance.
Pozdrawiam wszystkich, w szczególności Ciebie Kropeczko, niezwykle ciepło.
Lukas
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 125
Rejestracja: 22 gru 2005, 20:39
Lokalizacja: Dolny ?ląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kropka » 11 sty 2008, 19:40

Masz rację Lukas.Nie chcę wspominać tego, co przeżywaliśmy w zespołach licząc to wszystko i mam nadzieję, że Twoje słowa może ktoś przeczyta i stworzy wygodny i prosty program dla nas właśnie w Excelu.W końcu powoli wzbogacamy się o komputery (no , my niedawno dorobiliśmy się takowego cacka w pokoju :) i jakby taki program istniał, to na bieżąco możnaby nanosić zmiany, a następnie...
Ech, rozmarzyłam się :mrgreen:
Bardzo, bardzo zmęczona
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: kesey » 11 sty 2008, 21:43

Witam.

Masz rację Eipiem, choć szczerze powiedziawszy przeliczenie 1:1 przyjęliśmy z ogromną ulgą, biorąc pod uwagę fakt, iż jak zawsze po przeliczeniach sprawy- osoby w podstawowej tebelce mieliśmy tylko kolumny cyferek skaczące przed oczami i złośliwie zacierające "ogonki" (bo chyba nie rączki) :D.

Podobnie jak Kropka i Lukas uważam, że bez profesjonalnych sekretariatów, zaopatrzonych w równie profesjonalne urządzenia ewidencjonujące- programy z opcjami automatycznego sumowania wartości, ściąganych z wewnętrznych baz danych, wypełnianie statytstyki nadal będzie przez kuratorów postrzegane jako kula u nogi.

Poza tym, nie wiem czemu się nas dwukrotnie w roku męczy tego rodzaju wynalazkiem, skoro kierownicy i tak musieli tą statystykę zrobić za okres całego roku 2007 :roll: Skoro już musi boleć, to niech boli jeden raz w roku.

Pozdrawiam.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: represja » 11 sty 2008, 23:31

na szczęście z prędkością światła udało mi się wszystko zliczyć:) pozdrówki
represja
 

Postautor: kgb14 » 11 sty 2008, 23:34

a ja proponuję niech całą obsługę , liczenie , zliczanie , podsumowywanie prowadzi sekretariat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale mi się zamarzyło !!!!!!!!!!!!! A my tylko wywiady i resocjalizacja ................ jak w ameryce
zwłaszcza , że jak jest jedna sekretarka nawet na całym etacie na np. 14 kuratorów ......
dobra pozwoliłem sobie na marzenia ale nie byłem pierwszy :)
pozdrawiam ( może admin mnie nie usunie za tą wypowiedż w tym temacie :( )
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: molo » 13 sty 2008, 12:56

Tak sie złożyło , że nie biorę udziału w aktualnych sprawozdaniach .Proszę o wyjaśnienie liczenia 1:1 .Domyślam się , ale może to coś innego .
molo
 
Posty: 10
Rejestracja: 03 lis 2005, 10:19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: eipiem » 13 sty 2008, 16:18

Rodzina zastępcza ustanowiona w sprawie opiekuńczej dla 3 rodzeństwa.Według objasnień:liczba spraw 1,liczba osób 1.
Molo,masz pomysł skad autor objasnień wytrzasnał taki pomysł.Po co sie poźniej dziwic,ze mamy mało dzieci umieszczonych w RZ (dane podawane przez GUS).A skad ma GUS wiedziec,ze w tej sprawie Sad umieścił 3 dziecie,skoro MS twierdzi,ze 1. Proste jak ... no właśnie co?
Tak samo GUS widzi dzieci umieszczone w placówkach i te nad którymi ustanowiono opieki prawne.
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: molo » 13 sty 2008, 18:06

Dzięki za informację . Pomysłu żadnego nie mam. Ręce opadają .Pozdrawiam w tej nienormalnej normalności .
molo
 
Posty: 10
Rejestracja: 03 lis 2005, 10:19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Easy » 13 sty 2008, 19:13

Statystyki wysłane- co za ulga! Mam nadzieję, że to był ostatni triller , bo w marcu mamy dostać program Kurator z Curendy , a potem każda statystyka to pestka. Kto tylko wprowadzi dane do programu? Pracownika do obsługi biurowej Zespołu oczywiście brak.
Pozdrawiam wszystkich i składam serdeczne życzenia z okazji Nowego Roku.
Easy
 
Posty: 80
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:59
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: eipiem » 13 sty 2008, 20:43

Oj Easy,
a przejrzałas juz nowa instrukcje biurowości dla Zespołów Rodzinnych.Zbierajcie siły,długopisy i obwoluty.Jak nie macie sekretariatu to jest mały problem.Chyba,ze wasza obsługa z sekretariatu Wydziału przyjmie na klatę nowe pomysły MS.My napisaliuśmy prośbe do Prezesa o utworzenie Sekretariatu Zespołu,ale zamin to zrobilismy przyszło pismo od Prezesa o obowiazku prowadzenia nowych urzadzeń.Fajnie co?
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: Easy » 14 sty 2008, 20:59

Oj przejrzałam, przejrzałam! Zamówiliśmy nowe kontrolki i skorowidze, i czekamy, bo jeszcze nie ma ich w produkcji. Mają je drukować w II połowie stycznia i realizować zgodnie z kolejnością zamówień. Nie wiem czy nasze zamówienie wyszło od kierownika aministracyjnego, bo na pierwszym miejscu oczywiście STATYSTYKA! Czekam więc , na kontrolki ze spokojem i niecierpliwością na urlop!
Głowy do góry!
Easy
 
Posty: 80
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:59
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Zet » 14 sty 2008, 21:19

"My napisaliuśmy prośbe do Prezesa o utworzenie Sekretariatu Zespołu,ale zamin to zrobilismy przyszło pismo od Prezesa o obowiazku prowadzenia nowych urzadzeń "
Ciekawi mnie eipiem jakie podano w tym piśmie podstawy prawne do zlecenia kuratorom czynności z zakresu biurowości? Jeśli możesz zaspokoić moją ciekawość ?
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: eipiem » 14 sty 2008, 21:55

Pani Prezes poleciła nam prowadzenie nowych urzadzeń (wprowadzonych od 1.01.2008.Skutkiem tej instrukcji jest równiez zakładanie akt wykonawczych w Zespole (podobnie jak w pionie karnym).Na razie czekamy,bo pismo zawiera równiez informacje,ze nowe urzadzenia sie drukuja.
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Następna

Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość