Co o tym myślicie?

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Co o tym myślicie?

Postautor: represja » 17 sty 2008, 14:31

Niemcy zesłały nieletniego przestępcę na Sybir
Władze niemieckie wysłały 16-letniego przestępcę na Syberię, by tam nauczył się życia - poinformowała prasa niemiecka.
Nastolatek, który dopuścił się kilku aktów przemocy, przebywał wcześniej w ośrodku wychowawczym oraz w szpitalu psychiatrycznym, ale nie wpłynęło to korzystnie na jego zachowanie.

Służby socjalne Hesji (centrum kraju) latem ubiegłego roku wysłały chłopaka na 9 miesięcy do wioski Siedielnikowo na Syberii, miejsca "biednego i pozbawionego produktów żywnościowych", gdzie sam musiał zbudować sobie toaletę na dworze i rąbać drewno na opał, by ogrzać się na mrozie. Temperatury na Syberii mogą niebawem sięgnąć -55 stopni C. - Nie jest to forma sankcji, tylko eksperyment edukacyjny - zapewnił Stefan Becker ze służb socjalnych Giessen w Hesji.

Według prasy, koszt "reedukacji" nastolatka, który znajduje się pod nadzorem, wynosi 150 euro dziennie, czyli jedną trzecią kosztów pobytu w ośrodku w Niemczech.

W 2006 r. około 600 młodych przestępców niemieckich wysłano za granicę (poza Unię Europejską) w ramach reedukacji, są to jednak eksperymenty bardzo kontrowersyjne. Cztery lata temu nastolatek taki zamordował w Grecji swego opiekuna, a w 2005 r. inny zniknął podczas kilkutygodniowego pobytu w Kazachstanie.
za www.onet.pl
Szczerze mówiąc mi się ten pomysł podoba.
represja
 

Postautor: Zet » 17 sty 2008, 14:51

Oby ktoś nie wpadł na pomysł, że delikwent idzie na zsyłkę reedukacyjną razem ze swoim kuratorem :crazy:
Parę osób bym wysłała po nauki i wcale nie mam na myśli skazanych :lol:
A ty represja o jakiej części świata myślisz ? :lol:
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: BartK » 17 sty 2008, 19:26

Ja proponuję wyspę Wolin przekształcić w kolonię karną na wzór XIX wiecznej Gujany Francuskiej.
Pomysł Niemców właśnie sięga XIX wieku a nawet dalej. Nie wiem tylko po co na Syberię wysyłają? W Polsce też znajdzie się parę fajnych miejsc :)
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: kgb14 » 17 sty 2008, 20:31

jestem za !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wysyłac gdzikolwiek na szkołę życia . Były w TV nawet takie programy , już dość dawno . Pokazywały takie szkoły życia czy przetrwania dla zdemoralizowanych nieletnich w USA . Byłbym za ! Z tego co pamiętam na taką ,,szkołę'' można było sie ,,załapać'' tylko za zgodą rodzicó . Nielat miał do wybory jak pamiętam np. 1 rok poprwczaka lub 1 ewen. 2 miesiace takiej szkoły .
Jak nie chciał ,,zdać'' szkoły to lądował w poprawczaku .
U nas też tak powinno być . Właściwie wystarczyłoby więcej miejsca w poprawczakach i wogle w każdych innych ośrodkach .
Sorry , że zanudzam marzeniami .
Pozdrawiam .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Zet » 17 sty 2008, 21:19

Tak poważniej, to ja tez widziałam program o nielatach z Wielkiej Brytanii biorących udział w podobnym programie.Wyglądało to trochę inaczej niż pisze represja na przykładzie Niemiec ( gdzie nieletniego umieszcza sie w rodzinie).Program ten realizowany w grupie ,prowadzony był przez profesjonalistów i co najważniejsze miał dużą skuteczność.
Może nasi rodzinni pokuszą się i stworzą jakiś ciekawy projekt, tym bardziej że i fundusze unijne można by chyba wykorzystać ?
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: Kobra » 18 sty 2008, 18:06

,,Cudze chwalicie, swego nie znacie''- na naszym polskim podwórku istnieje przecież skuteczny i niedrogi sposób resocjalizacj nieletnich. Jest nim ośrodek kuratorski. Należałoby tylko:
- doinwestować już istniejące ok ( również ze środków unijnych );
- tworzyć nowe, a nie zamykać;
plus zwiększyć liczbę specjalistów, czyli kuratorów zawodowych rodzinnych ( nowe etaty :wink: ) oraz zainwestować w profilaktyke, no i sukces zagwarantowany :lol:
Z wrodzonym optymizmem pozdrawiam wszystkich serdecznie życząc w nowym roku sukcesów w realizacji osobistych i zawodowych zamierzeń :lol:
Kobra
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 226
Rejestracja: 02 mar 2006, 20:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

krótka pamięc?

Postautor: Nabi » 21 sty 2008, 22:33

A ja podejrzewam, że wysyłanie "kłopotliwych" zaczyna być chyba niemiecką specjalnością. Przypominam, że jeden podobny był wysłany w podobnych celach do Polski - jakaś wies (nie pamiętam nazwy) w okolicach Białegostoku. I naturalnie proces resocjalizacji przebiegał wzorowo dopóki nie popełnił przestępstwa podobnego na staruszce z tej wioski - było trochę "burzy" - bo jesteśmy za blisko i podobnmo krajem cywilizowanym. To teraz wysłali dalej. Tam nikt burzył się nie będzie - najwyżej go jakiś sybirak odstrzeli przy podobnie "wzorowo" przebiegającej resocjalizacji :wink: :lol:
Nabi
 


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron