przeniesienie

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: gaga » 07 lut 2008, 21:14

chodzi mi np. o kwalifikowanie wywiadu kontrolnego przy ubezwłasnowolnieniu - totalnie tak jak dawne "P" u dorosłych które robie 2 razy w roku a statystyka tego nie widzi :( i sprawozdanie z czynności przy kontaktach rodzica z dzieckiem - w tym rzecz moja koleżnka to liczyła choc do było odpłatne (czyli cos dodatkowego ponad pensje) i w pewnym sensie (zawodowy czas pracy) po godzinach pracy.
Zdziwienie jak zdziwienie ale to jest po prostu nie fair ze pojęcie wywiad jest tak szerokie.... Sam przeprowadzałem wywiady w spr. rodzinnych i wiem jak niektóre z nich są absorbujące - z całym szacunkiem czasem 1 skomplikowany wyw. rodzinny to jak 4 zwykłe u dorosłych. Irytuje mnei tylko to jak słysze ze kurator rodzinny przeprowadził np 300-400 wywiadów. Pytam sie wtedy siebie i kazdego jak to możlwe do zrobienia w rzetelny sposób....wg mnie możliwe przy zarywaniu nocek.....
gaga
 
Posty: 105
Rejestracja: 11 gru 2005, 12:35
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Kobra » 07 lut 2008, 21:36

Właśnie qaqa, szanujmy się i wspierajmy i to jest sedno sprawy.........
Pozdrawiam serdecznie :lol:
Kobra
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 226
Rejestracja: 02 mar 2006, 20:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kropka » 07 lut 2008, 22:21

Gaga. Nie irytuj się. To nie cud, ale najzwyklejszy podział "przyjemności" pomiędzy kuratora zawodowego i jego "rycerzy", czyli społecznych. Jak wyczytałaś/łeś wcześniej, w ub. roku "przytrafiło" mi się prawie 500 wywiadów.Powiem Ci, że to ...niemożliwe do zrobienia przez jedną osobę nawet przy zarywaniu nocek. I tak jak stwierdził Lukas - sytuacja niewliczania wywiadów do obciążenia kuratora rodzinnego jest ogromnie nurtująca i irytująca dla nas samych.Argumentacja ustawodawcy jest wręcz śmieszna.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: gaga » 08 lut 2008, 0:05

---------- 23:03 07.02.2008 ----------

500 wywiadów ???? to chylę czoła !!!! a przy okazji ja ich mam dobre 100 z hakiem wiec z tych "rycerzy" nawet nie korzystam, choc jak liczne przypadki pokazuja oni czesto przykładaja sie do tych wywiadów i piszą faktycznie to co winno w nich byc zawarte a nie jak nieraz nie dwa kur. zaw. pisza tak i tyle że.............. no comment.

---------- 23:05 ----------

Co do wypowiedzi Kobry..... jasne jak najbardziej szanujmy się...pozdro :)
gaga
 
Posty: 105
Rejestracja: 11 gru 2005, 12:35
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 08 lut 2008, 0:47

Może doprecyzuję tylko pewne kwestie.
Sprawy P wliczane były w obciążenie zawodowego kuratora sądowego, w przeciwieństwie do spraw Op (akta tych spraw powinny pozostawać w sekretariacie wydziałowym- jeśli gdzieś znajdują się one u kuratorów rodzinnych i wlicza się je każdego miesiąca do wykazu spraw, pozostających w referacie kuratora a dodatkowo w statystyce uwzględnia się wywiady wykonane w tych sprawach, to jest to po prostu przekłamanie). Wywiady w Op, Opm i Alk (beznadzorowych) wykazywane są w statystyce, ale do obciążenia pracą się ich nie wlicza, gdyż rozporządzenie o standardach je pomija (jak wszystkie zresztą wywiady).
A na niedostatek pracy raczej nikt nie narzeka- niezależnie od specjalizacji, w ktorej przyszło mu wykonywać orzeczenia i co najgorsze nie są to narzekania nieuzasadnione.

Pozdrawiam serdecznie.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: tomek » 30 kwie 2008, 23:05

UFFF Kesey uwieńczył licytację, która rozkręcała się całkiem nieźle :D Pozdrawiam
tomek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 203
Rejestracja: 19 lut 2006, 21:27
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron