Wywiad u osoby ubezwłasnowolnionej .

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Wywiad u osoby ubezwŁasnowolnionej .

Postautor: kriza » 10 lip 2008, 8:39

Witam wszystkich forowiczów:)
Mam pytanie dotyczące wywiadu środowiskowego przeprowadzanego na zlecenie sądu rodzinnego u opiekunów osoby ubezwłasnowolnionej całkowicie.Pierwszy raz mam do czynienia z takim wywiadem,może poradzcie mi na co szczególnie zwrócić uwagę w sprawozdaniu,prócz oczywiście spraw dotyczących sprawowania bezpośredniej opieki ze strony opiekunów prawnych nad osobą ubezwłasnowolnioną i warunków bytowych.Pozdrawiam,Kriza

Wątek przenoszę do właściwego działu. Proszę o umieszczanie wątków we właściwych działach. kesey
kriza
 
Posty: 19
Rejestracja: 04 kwie 2007, 11:07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 10 lip 2008, 21:44

Poniżej zakres niezbędnych ustaleń w toku takiego wywiadu:

1) warunki bytowe ubezwłasnowolnionego
2) sytuacja materialna ubezwlasnowolnionego i sposób wydatkowania środków, pobieranych na jego rzecz.
3) stan zdrowia ubezwłasnowolnionego, szczególnie przebyte choroby i hospitalizacji (w okresie od ostatnich czynności kontrolnych)
4) ewentualne problemy w wypełnianiu funkcji prawnego opiekuna (o ile zamieszkuje wespół z ubezłwasnowolnionym).

Jeśli miejsce pobytu ubezwłasnowolnionego jest inne niż miejsce zamieszkania prawnego opiekuna zlecenie wywiadu jest w zasadzie bezzasadne, gdyż §260 Regulaminu Urzędowania Sądów Powszechnych wskazuje na kontrolę warunków osoby poddanej prawnej opiece a nie warunków życiowych prawnych opiekunów.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: kriza » 10 lip 2008, 22:01

Kesey,po raz kolejny dziękuję bardzo za pomoc.
Mam dużo szczęścia,że dotarłam do tego forum :D .
Serdecznie pozdrawiam,Kriza
kriza
 
Posty: 19
Rejestracja: 04 kwie 2007, 11:07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość