art 569 odbieranie dziecka poniżej 3 roku życia

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

art 569 odbieranie dziecka poniżej 3 roku życia

Postautor: kasia1 » 15 wrz 2008, 17:42

witam proszę o podanie przepisu,który mówi o tym, że powinen być obecny lekarz lub pielęgniarka,gdy odbieramy dziecko poniżej lat 3? Czy ten lekarz ma być obecny podczas odbierania i zakończyć swoje dziląnie gdy oddamu dziecko uprawnionem(przedstawicielowi placowki) czy ma pojechać razem z uprawnionym(przedstawicielem placówki) do placówki?
Dziękuję z góry za odpowiedź.
kasia1
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 71
Rejestracja: 08 lis 2005, 16:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: tuchan » 17 maja 2009, 13:31

Nie ma takiego przepisu.
"jedzmy gówno, miliony much nie mogą się mylić" W.Łysiak
Awatar użytkownika
tuchan
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 78
Rejestracja: 17 wrz 2007, 20:58
Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postautor: arabica32 » 19 sie 2010, 13:12

Witam! Mam pytanie do Koleżenek i Kolegów. Być może gdzie w temacie jest już odpowiedz ale jakoś nie udało mi sie jej znależć1
Postanowienie o przymusowym odebraniu maloletniego przez kuratora. Kurator wyznacza termin o czy powiadamia odpowiednie ososby wyzwając do stawienie w okreslonym mijescu i czasie. Do odebrania maloletniego jednak nie dochodzi z uwagi na nie wpuszczenie kuratora na teren posesji. Czy podejmujecie kolejne próby, aż do skutku? czy też traktujecie to jako jednorazowaą czynność i o nieudanej próbie powiadamianie ssąd czekając na dlasze zarządzenia? Może znacie jakieś przepisy regulujące tę kwestię?Zaznaczam, że nie jest to sprawa dotycząca kontaktów choć od ich utrudniania się zaczęło. Ojciec utrudnial kontakty matce i w rezulacie sąd ustalił miejsce pobytu dziecka u matki.
arabica32
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 103
Rejestracja: 07 gru 2008, 15:57
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: eipiem » 19 sie 2010, 14:13

czynność mozna zakończyc jak jest skutecznie wykonana.Jesli nie wpuszczaja na posesje trzeba zawiadomić prokuratora,ew. złozyc zawiadomie o popełnieniu przestępstwa (np.narazanie mał.na niebezpieczeństwo-moze to zrobić równiez a nawet lepiej gdy czyni to uprawniony).Sad trzeba zawiadomic o utrudnieniach na jakie napotkał kurator.
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: Latica » 19 sie 2010, 23:54

powiem szczerze, że zawsze na odebrania staram się o asystę policji i jak dotąd na posesję wpuszczano mnie bez problemu.
co do zawiadamiania prokuratury, to niestety jest to czesto działanie nieskuteczne, ale to tylko moja indywidualna ocena, która może rozmijać się z praktyką na innym terenie
Awatar użytkownika
Latica
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 52
Rejestracja: 11 sty 2010, 17:01
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości