co dalej z Sądami Rodzinnymi

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

co dalej z SĄdami Rodzinnymi

Postautor: raskolnikow » 31 sty 2009, 16:02

Trochę mi się nudzi na chorobowym i przeglądam prasę. I znalazłem taką ciekawostkę: http://www.rp.pl/artykul/80755,255752_C ... nymi_.html
A tu kolejna ciekawostka : http://www.rp.pl/artykul/163408,255351_ ... ecka_.html
raskolnikow
 

:)

Postautor: aplik » 31 sty 2009, 21:32

Te projekty mają takie szanse na przejście drogi legislacyjnej jak nasza tzw. "nowa ustawa" :wink: czyli żaden :!: przynajmniej przy narastajacym kryzysie finansowym :lol: bo jak wiadomo kazda reforma nawet ta która ma rodzic oszczędności wymaga kosztów a w tej sytuacji finansowej nic ani nikt sie pod tym nie podpisze tymbardziej że rodzi to uzasadnione róznice światopoglądowe o czym już świadczy debata publiczna :P
ok a to na uspokojenie :D

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Andrzej ... 00836.html

Bo nasza grupa zawodowa czynna w walce o lepsze jutro a co za tym idzie m. in. o podwyżki powinna się wstydzić KRK też :oops:
Pozdrawiam :o
aplik
 

Re: :)

Postautor: jurek » 03 lut 2009, 19:17

aplik pisze:Bo nasza grupa zawodowa czynna w walce o lepsze jutro a co za tym idzie m. in. o podwyżki powinna się wstydzić KRK też :oops:
Pozdrawiam :o


aplik proszę o wyjaśnienie bo nie załapałem Twojej myśli przewodniej :(
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Barbara » 03 lut 2009, 22:56

Po przeczytaniu podanych wyżej artykułów, dotyczących sądownictwa rodzinnego, wróciła do mnie z nową siłą myśl, która już od jakiegoś czasu za mną "chodzi". A mianowicie - sąd też może skrzywdzić dziecko... Mamy dwuinstancyjne sądownictwo po to, by uniknąć pomyłki sądowej, jakiegoś błędu w rozpoznaniu sprawy. Strona, która nie zgadza się z orzeczeniem, może się od niego odwołać. Tyle, że nie ma "strony" w przypadku spraw opiekuńczych. Oczywiście - są nią rodzice, jako przedstawiciele ustawowi małoletnich. Ale jeśli orzeczenie sądu jest sprzeczne z dobrem dziecka, ale po myśli rodziców - nikt inny odwołać się nie może. Mógłby chyba prokurator, ale w ilu sprawach opiekuńczych faktycznie uczestniczą prokuratorzy ?
Wydaje się, że dobrze byłoby tak zmienić przepisy, żeby tę sytuację zmienić. Widziałabym dwa sposoby. Albo powoływanie do każdej sprawy opiekuńczej kuratora procesowego dla dzieci, albo też ustalenie, że w tego rodzaju sprawach mogą być osoby lub instytucje, które mają prawo się odwołać (np. kuratorzy, PCPR). Zdaję sobie sprawę, że wymagałoby to dużej zmiany w istniejącym prawie, ale sądzę, że tak być powinno.
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość