"Uwaga" TVN 11 lutego - kurator napisał i zabrali

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: kesey » 16 lut 2009, 23:06

niki78 pisze:Gdybyście dokładnie oglądali program, to byście wiedzieli, iż padła w nim nazwa miejscowości, gdzie to zdarzenie miało miejsce.


Nawet więcej- imię kuratora i może się mylę, ale wydaje mi się, iż w tamtejszym zespole rodzinnym nie ma nazbyt wielu mężczyzn a prawdopodobieństwo, iż dwóch z nich nosi imię Krzysztof, jest naprawdę bardzo niewielkie.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Nabi » 16 lut 2009, 23:19

Oto jedyni "sprawiedliwi", którzy nie oceniają, nie sądzą, nie obrażają, nie pouczają, nie wygłaszają połajanek i nie wyzywają nikogo na forum, oprócz dyżurnych keseya, Bartłomieja i jurka oczywiście, dołączył Sławek Kacicki, zet i karaliusz.
Gratuluję hipokryzji i zakłamania, które każdy, kto czyta zanim kesey ocenzuruje, latwo zobaczyć może.
Wasza agresja ad personam mówi sama za siebie :lol:
Nabi
 

Postautor: kraliusz » 16 lut 2009, 23:40

...i na szczęście głos "naszego" kuratorskiego sumienia przemówił w jakże przewidywalny dla nas maluczkich sposób i z jakże przewidywalną retoryką.
Pozostaje się więc nam mróweczkom, zakłamanym i przepełnionym hipokryzją, niesprawiedliwym, nepotycznym, nieprofesjonalnym i o zgrozo agresywnym pokajać.
Bijmy się zatem w pierś i mea culpa! Ku pokrzepieniu sprawiedliwego

Usunąłem część pobocznych wpisów w tym temacie do odrębnego wątku w dziale "Funkcjonowanie forum". kesey
Awatar użytkownika
kraliusz
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 162
Rejestracja: 27 cze 2006, 11:30
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 30 razy

Postautor: raskolnikow » 17 lut 2009, 0:18

Ciekawe co było gdyby fakt napisał jakiś artykuł kuratorze. |Np kurator zakochał się w pięknej podopiecznej i porwał ją do obcych krajów. Pewno 12 stron wątku na forum by się zapisało w pół godziny. Tak na marginesie, kto w ogóle ogląda uwagę? :) mi się zdarzyło 1 raz na onecie ten filmik zobaczyć|:)
raskolnikow
 

Postautor: kgb14 » 17 lut 2009, 0:25

Pozwoliłbym sobie na mała uwagę - nawet administracja dała sie wciągnąć naśmiewanie się z Nabiego . Uważam - że jest to nieco mało profesjonalne i nie powinna była dopuścić do zabrnięcia tak daleko a nie wręcz przyzwalać na taką sytuację .

Dziękuję Kgb, odpowiedź w odrębnym wątku w dziale "Funkcjonowanie forum". kesey
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Zet » 17 lut 2009, 9:56

kqb14 , obrońco uciśnionych, odpowiedź zatem w wyodrębnionym wątku :)
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: jurek » 17 lut 2009, 11:21

kgb 14 na pisał tak:

Napisze tylko tyle i nawet nie będę sie wdawał w dyskusje ( zbytnio ) , jeśli jest tak jak przedstawiono w materiale , ze kurator nie odwiedził MOPS , pielęgniarki środowiskowej lub do położnej w tym przypadku to uważam , że kurator dał ciała i nie przekona mnie to , że nie miał jak dojechać , nie miał czasu lub coś w tym stylu”.

Wywiad został nie precyzyjnie przeprowadzony w tak ważnym przypadku”
Nadal uważam , że kurator powinien dotrzeć przynajmniej do OPS - to jest podstawa - jeśli tego nie zrobił - to wywiad został źle przeprowadzony
Uważam , że kurator zawinił nie docierając przynajmniej do mops ale Ty wcisnąłeś mi słowa których nie napisałem”

Za zwrócenie uwagi kgb 14, że dokonuje oceny pracy kuratora opierając się tylko na wyemitowanym programie - kgb 14 domagał się z mojej strony przeprosin.
W następnych postach kgb 14 pisze:

Nigdzie nie oceniałem kuratora , oceniłem wywiad - możliwe , że moje słowa zostały opacznie zrozumiane jak napisałem , że dał ciała - wydawało mi sie jednak , że będzie wiadomo , że chodzi o wywiad....”
„Poza tym wydaje mi sie, ze komentowany jest nie sam kurator tylko jeden wywiad który być może został źle przeprowadzony”

Czy ktoś z Was wie o co tu chodzi ???
Czy wywiady przeprowadzają się same ???
Czy jak wywiad zostanie przeprowadzony źle to odpowiada wywiad ???
Jak kgb 14 napisał – „możliwe , że moje słowa zostały opacznie zrozumiane jak napisałem , że dał ciała - wydawało mi sie jednak , że będzie wiadomo , że chodzi o wywiad....” - to miał na myśli, że dał ciała kurator czy ciała dał wywiad ???

Nabi – Twoja spiskowa teoria dziejów jest naprawdę powalająca, piszesz, że „Nasizm w akcji (nie ważne zły czy dobry, spaprał czy był profesjonalny - ważne, że nasz i BRONIÆ! za wszelką cenę, a kto śmie skrytykować to najgorszy wróg) - vide wypowiedź jurka.” – powinieneś czytać ze zrozumieniem bo w żadnym poście nie napisałem nic na temat tego czy kurator nawalił czy nie nawalił. Chodziło mi tylko i wyłącznie, aby nie „krzyżować” kuratora lub sędziego tylko i wyłącznie na podstawie programu.

Jeszcze jedno do kgb 14 jeżeli w zleceniu wywiadu sąd zlecający wywiad pisze, że wywiad ten ma być przeprowadzony w miejscu zamieszkania osoby wskazanej w wywiadzie to oznacza, że sąd chce wyłącznie wywiadu z miejsca zamieszkania. Jeżeli chciałby aby kurator uzyskał informacje w innych miejscach to wymienił by te miejsca lub napisał ogólnie że – „prosi o przeprowadzenie wywiadu środowiskowego”.

kgb 14 nie jestem „cięty” na Ciebie ale niby jak mam rozumieć Twoje wypowiedzi w tym temacie ???
Ostatnio zmieniony 17 lut 2009, 16:03 przez jurek, łącznie zmieniany 1 raz
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: raskolnikow » 17 lut 2009, 14:23

Rety, może niedługo Sąd będzie decydował o miejscu pobytu małoletnich dzieci na podstawie programów telewizyjnych.
raskolnikow
 

Postautor: kgb14 » 17 lut 2009, 18:35

jurku jak nie rozumiesz moich wypowiedzi to juz Ci ich nie wytłumaczę .
Nie będę dalej polemizował z Tobą w tym temacie .
Spełnię prośbę którą otrzymałem na PW - szkoda tylko jak mi się wydaje , ze taka prosba nie została skierowana do Ciebie .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: jurek » 17 lut 2009, 19:40

kgb14 pisze:Dzięki Bartłomiejowi - filmik sobie już pooglądałem w całości :D :!:

Mam prawo do oceniania - i teraz po obejrzeniu programu w całości nadal uważam , że należało dotrzeć do położnej lub do mops :!:

No i jurku jeszcze jedno - znowu się zapędziłeś piszac :
cyt.
Czy uważasz że dokonałeś obiektywnej oceny kuratora
koniec cyt.


Nigdzie nie oceniałem kuratora , oceniłem wywiad - możliwe , że moje słowa zostały opacznie zrozumiane jak napisałem , że dał ciała - wydawało mi sie jednak , że będzie wiadomo , że chodzi o wywiad- każdy z nas czasem daje ciała tylko jedni potrafią sie do tego przyznać a inni nie - jak ja dałem ciała na forum to potrafiłem sie do tego przyznać - natomiast Ty jurku na szczęście jesteś nieomylny , a nawet jeśli byś sie pomylił to troszkę wątpię czy byś się przyznał .

Na prośbę szanowanej przeze mnie osoby nie będę już nękał jurka . Powyższa wypowiedź jest tylko odpowiedzią na kolejny jurka zarzut pod moim adresem.
Szkoda - że nie usłyszałem magicznego słowa choćby na PW .

Ja natomiast przepraszam Administrację i resztę koleżanek i kolegów za siebie , że wprowadziłem zamęt i destrukcję oraz za to że śmiem mieć inne zdanie w zwartych szeregach kuratorskiej braci .


Oczywiście że otrzymałem wiadomość od admina na PW ale czy to nie ty pierwszy nie zastosowałeś sie do tej prośby ??? :idea:
"Kto sieje wiatr zbiera burze" a późniejsze rozkładanie parasola i udawanie że nie pada nie jest dobrym rozwiązaniem.
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kgb14 » 17 lut 2009, 20:11

jurek - napisałbym Ci po męsku - bo chyba dawno tego nie słyszałeś i odwykłeś , obrosłeś w piórka - ale od razu by mnie zbanowali - nie mam ochoty na dalszą dyskusję z Tobą - miałem Cie za inteligentnego kuratora - nawet czasem sie z tobą zgadzałem - ale teraz bardzo proszę nie odzywaj sie do mnie w żaden sposób - nie komentuj moich wypowiedzi - ja nie będę komentował Twoich - jeśli sie gdzieś pomylę to są na forum inni kuratorzy którzy mnie poprawią i od których krytykę jestem w stanie przyjąć - natomiast rozmowa z Tobą to jak kopanie sie z ... Ty nie jesteś tutaj wyrocznią.
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: jurek » 17 lut 2009, 20:30

:shock:
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Q » 17 lut 2009, 20:32

I tak wszechmocna "Uwaga" nawyrabiała cuda (w tym negatywnym znaczeniu) na naszym forum. Myślę, że dyskusja w tym temacie od samego początku tak naprawdę nie miała sensu; no chyba, że ktoś dokładnie przeanalizował akta sprawy. Emocje wzięły górę nad merytorycznym spojrzeniem na tę sprawę. Niepotrzebne to było: kłótnie między nami, upomnienie Nabiego, wyraźny podział za tymi "za" i "przeciw". Może nastała ta chwila opamiętania i opuszczenia zasłony milczenia na wszelkie twory typu: Uwaga, Fakt, Super Express. Dalsze dyskusje w tym wątku nie wniosą niestety czegoś dobrego (tak myślę).
Awatar użytkownika
Q
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 196
Rejestracja: 05 lut 2006, 15:49
Lokalizacja: Warmia
Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postautor: raskolnikow » 17 lut 2009, 20:38

może to temat na biesiadę kuratorów w Kazimierzu:) po pracy o pracy:)
raskolnikow
 

Postautor: Kobra » 17 lut 2009, 20:48

Q, a ja uważam,że dyskusja w tym temacie miała i ma sens. Po raz kolejny pokazała kto ma coś konkretnego do powiedzenia i jaki poziom wypowiedzi prezentuje.

raskolnikow, czy Ty na biesiadzie chcesz rozmawiać o pracy :wink: :D
Kobra
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 226
Rejestracja: 02 mar 2006, 20:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości