Karty czynności z prowadzonych nadzorów.

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: kurator427 » 04 sty 2011, 14:55

---------- 12:28 04.01.2011 ----------

W tej dyskusji przyłączam się do opinii, że ryczałt powinien być wypłacany po złożeniu przez kuratora społecznego comiesięcznej karty czynności. Nie wyobrażam sobie innej możłiwości. Ryczałt ma być zwrotem poniesionych kosztów przez kuratora społ. w zwiazku z rpwoadzaonym dozorem. W mojej ocenie złożóna karta czynności pozwala zobaczyć ile czynności w danych miesiącu podjał kurator i na tej podstwie naliczyć określony procent ryczałtu.
Tak jak Piksel interpretuję ustawę w ten sposób, że kuratorowi społecznemu przyznaje się miesięczny ryczałt z tytułu zwrotu kosztów ponosoznych w związku ze sprawowanym przez niego nadzorem lub dozorem, płatny do dnia 20 każdego meisiąca. ustawa nie określa czy ryczałt jest płacony z góry czy z dołu. uważam, że w zwiazku z tym kurator społęczny co miesiąc powinien dokumentować swoją pracę i przedstawiać ją zawodowemu.

---------- 12:55 ----------

"Dla mnie uwzględnienie ryczałtu na kartach czynności, to w ogóle jakiś abstrakt, biorąc pod uwagę, że wpisać trzeba tam cyferkę, która nie ma nic wspólnego z zawartością karty (o ile dobrze pamiętam, tak właśnie jest obecnie w ZKSS wykonujących orzeczenia w sprawach karnych). No cóż, metodologia została stworzona przez departament merytoryczny" - pisze Kesey. Dla mnie wpisywanie "cyferki pod kartą czynności" nie jest abstrakcyjne, bo prawidłowo sporządzona karta powinna odzwierciedlać podjęte przez kuratora czynności, a w związku z tym ryczałt naliczony jest w czystym sumieniem. Ja niewyobrażam sobie naliczanai ryczałtu co miesiąc, keidy kurator składa kartę kwartalnie albo np. sprawozdanie co dwa miesiące. Powstaje wtedy pytanie na jakiej podstawie nalicza się rycałt? niby kuratorzy społeczni telefonicznie czy osobiście opowiadajązawodowemu co zrobili w danym miesiacu, a ten w ten spsoób nalicza ryczałt? Bardzo mnie to ciekawi, więc proszę o informację.
kurator427
 
Posty: 19
Rejestracja: 21 cze 2010, 10:22
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: tamara » 07 cze 2011, 10:45

W moim zespole jest przyjęte, że w Nw i Opm piszemy na koniec każdego miesiąca kartę czynności nadzoru, a sprawozdania składamy co 6 miesięcy, czyli w przeciągu półrocza przypada 5 kart, a następnie sprawozdanie. W Alk oddajemy na przemian 1 miesiąc kartę, 1 miesiąc sprawozdanie.
Nie wyobrażam sobie, żeby społeczny nie oddał mi na koniec miesiąca karty/sprawozdania w zależności od tego, co akurat przypada. Dzięki takiemu systemowi jestem na bieżąco w sprawach społecznych. Ponadto uważam, że jest to czynnik mobilizujący społecznych do systematycznego kontaktu z podopiecznymi
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tamara
 
Posty: 21
Rejestracja: 12 lip 2007, 18:15
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości