Karty czynności z prowadzonych nadzorów.

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Karty czynności z prowadzonych nadzorów.

Postautor: Reksio » 21 sie 2009, 20:03

Jak to jest z kartami prowadzonych nadorów.W naszym okręgu raz w miesiącu sporządzamy karty nadzorów Nw i Alk. Kwartalnie opisowe ( nie na karcie ) Opm z zaznaczeniem dat wizyt w każdym miesiącu. Konatktuję sie z koleżankami w innych Sądach w Polsce i oni sporzadzają karty czynności we wszystkich sprawa raz na kwartał. Czy może ktoś zna jakieś zarządzenie normujące te sprawy. Czy jest to może wyłącznie decyzja okręgowego?

Przenoszę do pionu rodzinnego. Bartłomiej
Reksio
 
Posty: 19
Rejestracja: 29 lis 2008, 9:55
Lokalizacja: świętokrzyskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: migdal401 » 20 sie 2010, 23:45

raz w miesiacu, czytalem o tym ale nie pamietam gdzie. Cos to normuje. Wrocław przynajmniej tak robi.
do podopiecznych wchodź jak Public Enemy wśród ubranych jak Kennedy...
migdal401
 
Posty: 23
Rejestracja: 11 sie 2010, 22:57
Lokalizacja: Wrocław miasto moje
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: piotrdl » 23 sie 2010, 0:21

Piszemy karty raz w miesiącu Opm, Nw , Alk.
Sprawozdania z prowadzonych nadzorów piszemy co 3 miesiące, ale coraz częściej jest to co miesiąc. Wtedy nie piszemy kart (na razie, bo społeczni piszą). Sędzia ustala terminowość.
Oczywiście Alk piszemy nie dłużej niż co 2 miesiące według przepisów.

Okręg świdnicki
piotrdl
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2010, 0:02
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: arabica32 » 25 sie 2010, 14:26

W naszym sądzie kuratorzy składają karty czynności raz na kwiartał. nie znalazłyśmy wykladni jak często powinny być one składane. ogólnie mówi sie, że kuratorzy w swojej pracy prowadzą karty czynności a sprawozdania z nadzoru skladaja na żądanie sądu lu zgodnie z nalozonym w postanownieniu terminem Czasami (i coraz częsciej) trafiaja do nad postanownienia bez wyznaczenia terminowości sparowozdań - tylko "...poddać stałemu nadzorowi kuratora". Wówczas tylko karty czynności. Nie wiem, moze źle robimy?
arabica32
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 103
Rejestracja: 07 gru 2008, 15:57
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: piksel » 26 sie 2010, 20:03

A jak naliczacie ryczłty co miesiąc? Na podstawie czego?
piksel
 
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2009, 11:43
Lokalizacja: z wólki kozłowskiej
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BBG » 27 sie 2010, 21:24

W naszym sądzie robimy podobnie jak opisała to arabica 32. Z tego miejsca pozdrawiam Cię.
Odnośnie pytania pikela to przecież § 4. 1. Rozp. Kurator rodzinny składa sądowi pierwsze sprawozdanie z objęcia nadzoru, nie później niż w ciągu 14 dni od dnia nawiązania kontaktu z podopiecznym, kolejne zaś sprawozdania z przebiegu nadzoru – na żądanie sądu lub w terminach określonych przez sąd. Więc moje pytanie brzmi co to ma do ryczałtów? Ustawa o kuratorach mówi, że kuratorowi społecznemu jest przyznawany "ryczałt z tytułu zwrotu kosztów ponoszonych w związku ze sprawowanym przez niego nadzorem". Nie ma tu słowa, że na podstawie złożonego sprawozdania czy karty nadzoru. Rozumiem, że u was kuratorzy społeczni składają karty czynności w akżedj sprawie co miesiąc.
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Postautor: arabica32 » 28 sie 2010, 12:05

Kierujemy się tymi przesłankami o ktorych pisał BBG, nigdzie nie ma mowy o tym z jaką częstotliwością kurator ma skladać karty czynności. Ryczałt kuratorom sie należy tak jak pisał BBG i nie ma mowy że warunkiem jest złożenie karty czynności. Zgadzam się jednak, że są one jakimś potwierdzeniem wykonanej pracy, ale w składanych przez kuratorów kartach w terminach kwartalnych też mamy potwierdzenie wykonywanych przez nich czynności w każdym miesiącu. A wiadomo jak się coś dzieje to kurator nie czeka aż wypadnie mu termin zlożenia karty tylko zawaiadamia nas o tym. Narazie żadna kontrola nie zakwestionowała nam takiej terminowości skladania kart czynności. Jak się tak zdarzy, to wiadomo zmienimy chociaż czy nie jest to znowu rozszerzanie biurokratyzacji?
BBG pozdrowionka gorące dla Ciebie i Twojego zaspołu. No i do szybkiego zobaczenia.
arabica32
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 103
Rejestracja: 07 gru 2008, 15:57
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: piksel » 28 sie 2010, 13:48

Tak, karty składamy co miesiąc i robimy tak od momentu wprowadzenia w życie tzw metodologii Lewoca. Nie jestesmy z tego faktu zadowoleni, bo w końcu zapoznawanie sie ze 180 kartami co miesiąc przyprawia o niezły ból głowy. Jednak ma to pewne uzasadnienie - własnie przy naliczaniu ryczałtów co m-c. Kurator ma obowiązek dokonywania zapisów na karcie z co miesięcznych przeprowadzonych czynności. Karta czynności to co innego niz sprawozdanie z przebiegu dozoru BBG. W mojej ocenie to karta czynności stanowi podstawę do naliczenia ryczałtu. Jak mam naliczyc ryczałt skoro nie wpłynęła karta czynności? Poprzednio naliczaliśmy ryczałty tak jak Wy. Przyznam jednak, że były co do tego spore wątpliwości, także ze strony szeregowych kuratorów. Pozdrawiam
piksel
 
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2009, 11:43
Lokalizacja: z wólki kozłowskiej
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 28 sie 2010, 14:36

Więc poczytaj Piksel Ustawę o kuratorach- ryczałt płatny jest z góry. Naliczasz ryczałt np. na sierpień na podstawie karty z lipca? A kiedy powierzasz dozór np. w dniu 06 marca, to nie naliczasz kuratorowi społecznemu ryczałtu za marzec (wszak ma czas na złożenie sprawozdania maksymalnie do 27 marca), a dopiero za kwiecień- jak zatem zamierzasz mu zrekompensować koszty, poniesione w związku z objęciem dozoru i sporządzeniem I sprawozdania z dozoru (obszernego i wymagającego wielu ustaleń i kontaktu z różnorodnymi instytucjami i osobami)?

Dla mnie uwzględnienie ryczałtu na kartach czynności, to w ogóle jakiś abstrakt, biorąc pod uwagę, że wpisać trzeba tam cyferkę, która nie ma nic wspólnego z zawartością karty (o ile dobrze pamiętam, tak właśnie jest obecnie w ZKSS wykonujących orzeczenia w sprawach karnych). No cóż, metodologia została stworzona przez departament merytoryczny.

Wiązanie częstotliwości składania kart, czy w ogóle kart z ryczałtem to nieporozumienie, chyba że ryczałt będzie płatny z dołu i kryterium jego przyznania stanie się dokumentacja jako podstawa do oszacowania kosztów poniesionych przez kuratora społecznego w związku ze sprawowanym dozorem/nadzorem- wówczas to będzie racjonalne.

Natomiast jeśli chodzi o częstotliwość składania- jeśli funkcjonuje w danym okręgu zarządzenie KO, to chyba ono właśnie jest wyznacznikiem.



Kopaliński W. Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych

merit system ang., dosł. "system zasług"; system mianowania i awansowania na stanowiska w urzędach publ. tylko osób mających odpowiednie kompetencje (zazw. w drodze egzaminów konkursowych); por. spoils system.
meritum właściwa, istotna treść sprawy; zasadniczy przedmiot sprawy (w odróżnieniu od jej cech formalnych); dawn. zasługa; por. argumentum ad rem.
merytoryczny odnoszący się do meritum.

Etym. - śrdw.łac. meritorius "zasłużony" z łac. "zyskowny" od meritum "zasługa" z r.nij. od meritus p.p. od merere, mereri "zarobić; zasłużyć"; por. emerytura.


I które ze znaczeń najlepiej pasuje :lol:
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: piksel » 28 sie 2010, 16:29

Ustawe znam i nie mowi ona, ze ryczalt platny jest z gory. Ma byc platny do 20-go kazdego miesiaca. I tyle.
My placimy co m-c za wykonaną pracę, czyli z dolu.
Ponawiam swoje pytanie - na jakiej podstawie wyplacacie ryczalt? Czy jedynym wyznacznikiem jest u Was odległość miejsca zamieszkania dozorowanego od siedziby sądu? Bo samo sformułowanie "zwrotu kosztów ponoszonych w związku ze sprawowanym przez niego nadzorem lub dozorem" jest bardzo enigmatyczne...
piksel
 
Posty: 16
Rejestracja: 02 kwie 2009, 11:43
Lokalizacja: z wólki kozłowskiej
Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: migdal401 » 28 sie 2010, 22:50

mam pytanko. Czy nadzory alkoholików podlegaja pod sąd rodzinny jak nieletni, czy pod sąd dla dorosłych? dzieki
do podopiecznych wchodź jak Public Enemy wśród ubranych jak Kennedy...
migdal401
 
Posty: 23
Rejestracja: 11 sie 2010, 22:57
Lokalizacja: Wrocław miasto moje
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BBG » 28 sie 2010, 23:36

Póki co sprawy takie prowadzi wydział rodzinny i nieletnich
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Postautor: migdal401 » 02 wrz 2010, 21:37

---------- 19:37 02.09.2010 ----------

a alk, który wyjdzie z aresztu jest jeszcze "rodzinny"?

---------- 19:37 ----------

a alk, który wyjdzie z aresztu jest jeszcze "rodzinny"?
do podopiecznych wchodź jak Public Enemy wśród ubranych jak Kennedy...
migdal401
 
Posty: 23
Rejestracja: 11 sie 2010, 22:57
Lokalizacja: Wrocław miasto moje
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BBG » 03 wrz 2010, 12:17

Sprawy "Alk" prowadzi wydział rodzinny. Areszt nie ma tu nic do rzeczy. Jesli o to Ci chodziło.
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Witam i pozdrawiam Brać kuratorskĄ. Może napiszę jak u nas

Postautor: Reksio » 09 lis 2010, 21:04

jest z ryczałtami. Ustalilismy ze społecznymi, że ostateczny termin składania kart czynności i sprawozdań to 15 -ty każdego miesiąca. N :Dastępnie do 20-go robimy zbiorówkę i oddajemy do księgowości oczywiście po podpisaniu przez prezesa. Księgowość przelewa na konta kuratorów społecznych niemal natychmiast. :D
Reksio
 
Posty: 19
Rejestracja: 29 lis 2008, 9:55
Lokalizacja: świętokrzyskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Następna

Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości