Przymusowe odbieranie na kontakty

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: kropka » 26 mar 2013, 19:47

No na logikę i faktyczne zaangażowanie i stres u kuratora to jest to odebranie do kontaktu. Tak to czuję. Pan nie jest w stanie sam nakłonić dziecka 9,5-letniego, by z nim poszedł. Był niezadowolony z bierności poprzedniego kuratora, więc gdzie diabeł nie może to...kropkę pośle. I kropka była bardzo aktywna, ale i to nie pomogło.
Nius, kopę lat. Hej. Ja już babcią zdążyłam zostać i to podwójną, hehe.
Koty i kobiety zawsze robią to, co chcą, więc psy i mężczyźni powinni się z tym pogodzić:)
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 811
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 566 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy

Re: Przymusowe odbieranie na kontakty

Postautor: kasia1 » 19 mar 2018, 19:37

Odświeżam temat.Jaka jest rola kuratora: udział kuratora przy odbieraniu na kontakty?Czy taka sama jak przy udziale kuratora w kontaktach? Czy jest jakaś wykładnia zakresu obowiązków kuratora przy tej czynności?Czy za tą czynność przysługuje ryczałt? Pierwszy raz będę mieć takie postanowienie do wykonania.
kasia1
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 71
Rejestracja: 08 lis 2005, 16:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Przymusowe odbieranie na kontakty

Postautor: camorra » 21 mar 2018, 9:21

Za obecność przy przekazaniu przysługuje ryczałt. Kurator jest przekazany przy przekazaniu i w zasadzie na tym jego rola się kończy.
camorra
 
Posty: 76
Rejestracja: 30 sty 2015, 2:15
Podziękował : 29 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Przymusowe odbieranie na kontakty

Postautor: nius » 11 kwie 2018, 10:11

Jeżeli odebranie jest w trybie art. 598 kpc to stosujemy procedurę opisaną w powyższym artykule. Przysługuje ryczałt za czynności. W przypadku, gdy postanowienie mówi o obecności w kontaktach lub przy przekazywaniu małoletniego do kontaktu to kurator jest obecny przy tej czynności i też przysługuje ryczałt, jak powyżej zauważa camorra.
nius
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 141
Rejestracja: 29 wrz 2005, 12:51
Lokalizacja: Okręg Lublin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość