ubezwłasnowolniony nadzorowany w sprawie Alk

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

ubezwŁasnowolniony nadzorowany w sprawie Alk

Postautor: Ultima » 04 wrz 2009, 13:36

Witam. Czy spotkaliście się z sytuacją, gdy nadzorowany w sprawie Alk (zobowiązany do leczenia niestacjonarnego) w trakcie postępowania został całk. ubezwłasnowolniony i ustanowiono opiekuna :shock: ? Ubezwłasnowolnienie z powodu upośledzenia i alkoholizmu.
Czy waszym zdaniem, zastosowany obowiązek i nadzór w takim wypadku jest zasadny i należy go kontynuować??
Dodam, że z uwagi na upośledzenie - podopieczny nie może uczestniczyć w psychoterapii (która jest podstawą leczenia niestacjonarnego i stacjonarnego), nie można mu podawać Anticolu...
Uznałam, że nie ma mozliwości wykonywania nałożonego obowiązku i złożyłam wniosek o ustanie obowiązku, mimo że cele nie zostały osiągnięte - Sąd uwzględnił wniosek. :wink:
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Postautor: kesey » 05 wrz 2009, 0:02

Tak- możliwość ubezwłasnowolnienia wynika jednoznacznie z przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Kierowałem nawet taki wniosek wobec alkoholika, wobec którego wykonywałem nadzór.

W mojej opinii, utrzymanie obowiązku jest uzasadnione (abstrahując od sensu obowiązku w ogóle)- przy czym wydaje mi się, iż raczej w warunkach placówki stacjonarnej, a jeszcze lepiej przy sprzężeniu z przepisami ustawy o ochronie zdrowia psychicznego, w szpitalu neuropsychiatrycznym. Nadzór bez sensu- uprawnienia prawnego opiekuna pozwalają mu na podejmowanie inicjatywy w zakresie zapewnienia ubezwłasnowolnionemu niezbędnych oddziaływań medycznych.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości