odebranie małoletniego a fakt ukrycia się osoby zobowiązanej

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

odebranie maŁoletniego a fakt ukrycia się osoby zobowiĄzanej

Postautor: ??? » 28 wrz 2009, 22:24

witam wszystkich, jezeli ktos moze mi pomóc to bardzo prosze o szybką odpowiedz, mam do wykoanania przymusowy odbiór małoletniego. zobowiązany do wydania podmiot ukrywa się od pewnego momentu , na mój wniosek sąd zarządził przymusowe sprowadzenie podmiotu zobowiązanego celem złożenia oświadczenia o miejscu pobytu małoletniego. najprawdopodobniej podmiot zobowiązany przebywa poza własciwością naszego sądu i komendy policji , policja ciągle ustala miejsce pobytu podmiotu zobowiązanego w jego dotychczasowym miejscu zameldowania czyli tam gdzie od pewnego czasu go nie ma. funkcjonariusz tytłumaczył mi , że nie można go szukac na terenie całej polski gdyż nie ma listu gończego w rozmieniu procedury karnej, tymczasem prokuratotura nie prowadzi zadnego postepowania karnego przeciwko podmiotowi zobowiązanemu i nie mozna wydac listu gonczego. tu koło się zamyka a ja nie mam jak wykonac orzeczenia, jezeli ktos ma doswiadczenie w podobnych sprawach , bardzo prosze o pomoc!!!!


Przede wszystkim przenoszę do odpowiedniego działu. Poza tym zmieniłem litery, ponieważ tekst był nieczytelny... w treść nie ingerowałem. Bartłomiej
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2009, 22:41 przez ???, łącznie zmieniany 1 raz
???
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:03
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 28 wrz 2009, 22:39

Po pierwsze witam .
Po drugie nie pisz drukowanymi literami - wg netetykiety oznacza to krzyk .
Po trzecie nie jestem rodzinny ale o całej sprawie po prostu zawiadomiłbym sędziego - niech decyduje co dalej zwłaszcza czy zawiadamiać również o tym fakcie prokuraturę .
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2009, 8:20 przez kgb14, łącznie zmieniany 1 raz
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: ??? » 29 wrz 2009, 8:21

dziekuję za zainteresowanie, sędzia i prokuratura juz o tym wiedza, chodzi mi czy ktos z kuratorów zna rozwiązanie prawne co do tego stanu faktycznego lub miał podobne sprawy do wykonania
???
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:03
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 02 paź 2009, 0:38

Rozwiązań nie znam, ale myślę, że skoro nie zna ich sąd, to nie jest to dla mnie żadną ujmą. Kłania się brak precyzyjnych przepisów wykonawczych i procedur postępowania.
Ogólna osnowa, jak pokazuje praktyka bardzo, ale to bardzo ogólna znajduje się w kpc., a później jest już tylko "czarna dziura".
Nie dotyczy to tylko opisywanej sytuacji, ale w ogóle uprawnień, także i przede wszystkim kuratora, przy wykonywaniu orzeczeń o odebraniu dziecka. Niedawno usłyszałem, iż sądu w ogóle nie interesuje egzekucja takich orzeczeń, gdyż pełen zakres decyzyjności spoczywa na kuratorze :shock: :?:
Przez grzeczność i wrodzoną dyskrecję nie napiszę gdzie i od kogo.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość