.

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

.

Postautor: kaco73 » 01 lut 2010, 1:38

...
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2010, 17:13 przez kaco73, łącznie zmieniany 1 raz
kaco73
 
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2010, 1:28
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

.

Postautor: kaco73 » 07 lut 2010, 17:39

...
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2010, 17:13 przez kaco73, łącznie zmieniany 1 raz
kaco73
 
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2010, 1:28
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Latica » 07 lut 2010, 17:52

a w jakim celu potrzebne Ci kaco73 takie informacje???
Awatar użytkownika
Latica
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 52
Rejestracja: 11 sty 2010, 17:01
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

.

Postautor: kaco73 » 07 lut 2010, 19:29

...
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2010, 17:14 przez kaco73, łącznie zmieniany 1 raz
kaco73
 
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2010, 1:28
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 07 lut 2010, 19:50

Kaco73 w kwestii pierwszego pytania, to sugeruję odwiedzić stronę ISAP, gdzie już wg hasła kurtorzy, masz wykaz aktów prawnych (obowiązujących i nie), dot. ogólnie kuratorów sądowych. Pozdr.

---------> KLIK!
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: kaco73 » 08 lut 2010, 21:54

....
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2010, 17:14 przez kaco73, łącznie zmieniany 2 razy
kaco73
 
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2010, 1:28
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Latica » 08 lut 2010, 23:07

dziękuję za odpowiedz kaco:)
postaram się Ci pomóc, jak tylko napisze wszystkie wywiady, które przeprowadziłam:)
Awatar użytkownika
Latica
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 52
Rejestracja: 11 sty 2010, 17:01
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 08 lut 2010, 23:54

Kaco73 wykaż trochę własnej inwencji. To przecież Ty jesteś studentem i to Ty piszesz pracę, na którą składa się również poszukiwanie, zbieranie literatury i innych materiałów. Ton Twojego postu brzmi niepoważnie, co może warunkować podobny odbiór Ciebie przez Forumowiczów. Czytaj ze zrozumieniem, co zostało napisane. Jest to wykaz aktów prawnych wg hasła przedmiotowego - kuratorzy, a więc wszystkich tych, gdzie w tytule aktu jest takie słowo. Dziwi również Twoja wątpliwość co do wiarygodności podanego źródła, gdzie jako kryterium podajesz brak rozdzielenia na kuratelę ds. rodzinnych i ds. karnych. No wybacz tutaj. Jest to oficjalna strona Kancelarii Sejmu RP z domeną gov w adresie, więc nie jest to strona typu ściaga.pl itp. Forma zachęcenia do ponarzekania sobie na czyjeś życzenie, również nie zasługuje na poważny osąd.

Gdzie się podziali tamci prawdziwi studenci :roll: Teraz liczy się gotowy przepis i podanie wszystkiego na tacy :roll:

Kaco73, a zadałeś sobie trudu przeszukania chociazby tutejszego forum? Są wątki z literaturą dotyczącą kurateli sądowej, w ktorych pozycjach znajdziesz właśnie m.in. akty prawne regulujące tę instytucję. Jest wiele innych tematów związanych z pisaniem prac dyplomowych, zakładanych przez studentów itp. Potrzeba tylko chcieć. Google, w obecnych czasach, to też dobry przyjaciel (a pomyśleć, że jeszcze jakiś czas temu, nie było Internetu; biedni wtedy byli studenci).

Pozdrawiam i życzę powodzenia w zbieraniu materiałów w ten sposób, abyś później czuł z tego osobistą satysfakcję.
Parfarazując, to dostałeś do ręki wędkę, reszta należy już do Ciebie.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

.

Postautor: kaco73 » 10 lut 2010, 22:27

....
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2010, 17:14 przez kaco73, łącznie zmieniany 1 raz
kaco73
 
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2010, 1:28
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 10 lut 2010, 23:37

Kaco przede wszystkim, ja nie oceniałem Ciebie, tylko to, co napisałeś i do tego odniosłem się. To taka subtelna różnica. Zresztą potwierdziłeś to, pisząc, że - Mimo wszystko mam jednak nadzieję, że moje wypowiedzi nie zabrała Ci wiary w dzisiejszych studentów .
Tutaj oczekiwania były tylko takie, abyś z podanego źródła, zajrzał do każdego aktu prawnego i już sam sobie ocenił, czy taki, a taki akt odnosi się do kurateli rodzinnej, czy nie. W razie wątpliwości, dopiero dopytujesz i tyle. Lecz z Twojego postu wynikało, że chcesz wszystko na gotowo podane na tacy i jeszcze masz wątpliwości, czy podano Ci wiarygodne źródło.

Nadto usuwając swój post, właśnie wprowadziłeś bałagan, bo nie ma zachowanej ciągłości wątku. Teraz, to i ja również powinienem dla porządku usunąć swój poprzedni post.

Zapewniam Cię, że nie tracę wiary, a w przypadku pochopności w ocenianiu innych, co mi wytykasz, to nie miałbym czego szukać w zawodzie, w którym pracuję. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: anda » 23 maja 2010, 0:00

Kaco

wybacz, ale to mnie nie przekonuje. zaledwie dwa lata temu pisałam mgr - jednocześnie pracowałam blisko po 12 h - w D. Dziec., mąż był jednocześnie za granicą, zostałam z dzieckiem 4,5 letnim i w 7 m - cu ciąży z drugim szkrabem, nie posiadałam wówczas netu i biblioteka była wtedy moim drugim domem - "chcieć - to móc" - denerwują mnie hasła typu nie mam czasu, bo pracuję....


obecnie nie mam stałego zatrudnienia, ale też się nie lenię, caly czas staram się wynieść coś pożytecznego z wolnych lat, chcę doskonalić nieustannie swoje umiejętności i zainteresowania - zrobiłam prawko, ćwiczę język obcy, czytam literaturę z zakresu psychologii, prawa, administracji, pedagogiki resocjalizacyjnej i penitencjarnej - aby być na bieżąco - nie zawsze to super wychodzi, ale równocześnie nie chcę marnować czasu, który mam.

na dodatek śpię zaledwie po 4 - 5h na dobę i jakoś żyję - oby do przodu :D

wszystkich niezmordowanych swą pracą i pasją szczerze pozdrawiam :D
anda
 
Posty: 27
Rejestracja: 28 paź 2009, 13:45
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości