Potrzebna literatura fachowa

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Potrzebna literatura fachowa

Postautor: ewka35 » 01 mar 2010, 14:17

Jestem kuratorem rodzinnym kuratorem społecznym. Czy ktoś mógłby mi podać literaturę fachową która "uczy" pisać sprawozdania, wywiady. Chodzi mi o profesjolane słownictwo, co powinien zawierać wywiad kontrolny, z kim rozmawiać podczas takiego wywiadu itp
Będę bardzo wdzięczna, z góry dziękuję
żyj tak, aby przez ciebie nikt nie płakał
ewka35
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2010, 14:06
Lokalizacja: białystok
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Orange » 01 mar 2010, 18:56

Witaj ewko35.
Najbardziej fachową literaturę posiada... Twój kurator zawodowy. Zapewne dysonuje także profesjonalnym słownictwem, nie mówiąc ile może mieć propozycji w sprawie wywiadów kontrolnych:)
Zachęcam więc do spotkania...
Gdybys jeszcze czuła niedosyt, to na tym forum jest bardzo dużo wskazówek w w/w sprawach:)
Pozdrawiam radośnie.
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: ewka35 » 01 mar 2010, 22:39

I owszem kurator zawodowy udziela mi rad i wskazówek, jednak nie zawsze ma na to czas. Chciałabym poszukać sama, żeby pokazać ze mogę tez dac cos od siebie.
Dzieki śliczne za odpowiedź....gdyby jednak jakiś tytuł ci się przypomniał proszę o mnie pamietać:-) pozdowionka
żyj tak, aby przez ciebie nikt nie płakał
ewka35
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2010, 14:06
Lokalizacja: białystok
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Orange » 01 mar 2010, 23:04

Napisałaś, że chcesz poszukać sama...
Na stronie głównej są linki do:
- literatura,
- artykuły,
- metodyka pracy
Na forum zaś są "ogłoszenia" a w nich "biblioteka profesjonalisty".

Podam Ci 3 tytuły:)
1. Kalinowski Marian: Vademecum rodzinnego kuratora sądowego
2. Paszkiewicz Aneta: Podmiotowe traktowanie wychowanka w pracy rodzinnego kuratora sądowego
3. Ostrihanska Zofia, Greczuszkin Aneta: Praca z indywidualnym przypadkiem w nadzorze rodzinnego kuratora sądowego.

Podpowiem Ci również, że nie aż tak dawno, ukazała się świetna pozycja dla kuratorów i dorosłych, i rodzinnych. Moim zdaniem skarbnica wiedzy.
Pozdrawiam :D [/i]
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: kesey » 02 mar 2010, 1:34

Ewka z jednym mogę Cie uspokoić- wywiadem kontrolnym nie zaprzątaj sobie głowy. Chyba, że chodziło Ci o wywiady bieżące z zakresu kontroli po wydanym orzeczeniu sądu "kontrola warunków życiowych osoby poddanej prawnej opiece", "kontrola realizacji zobowiązania do podjęcia leczenia odwykowego", "kontrola nieletniego, wobec którego zastosowano środki wychowawcze inne niż nadzór kuratora". Jeśli skorzystasz z tropów podanych przez Orange trafisz na tą najwłaściwszą pozycję, o której wspomniała w swoim poście- dla ułatwienia podam, iż jej tytuł zaczyna się od słów "Zarys metodyki ..." :lol:
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: ewka35 » 02 mar 2010, 9:32

Bardzo dziekuję za wyczerpujące informacje. Na pewno z nich skorzystam,
szczególnie to ułatwienie mnie interesuje :) dzięki raz jeszcze
żyj tak, aby przez ciebie nikt nie płakał
ewka35
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2010, 14:06
Lokalizacja: białystok
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: anda » 23 maja 2010, 0:18

jest rozp. MS z 6 sierpnia 2001 w sprawie wywiadów srodowiskowych. może to okaże sie pomocne?
anda
 
Posty: 27
Rejestracja: 28 paź 2009, 13:45
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości