Nw - sposoby oddziaływania na nieletnich

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Nw - sposoby oddziaŁywania na nieletnich

Postautor: towasz » 17 mar 2010, 12:57

W dzisiejszych czasach, w okresie gimnazjów często spotykamy się z demoralizacją i niedostosowaniem społecznym... Nieletni różnie przechodzą ten czas... Chciałem zachęcić do podzielenia się różnymi spostrzeżeniami, przemyśleniami i sposobami oddziaływań, które pomogą innym kolegom i koleżankom kuratorom w efektywnej pracy...
towasz
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2008, 18:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 17 mar 2010, 16:10

Wydaje mi sie to lekko ... nie bardzo....bo każdy jest inny i pracujemy z indywidualnym przypadkiem ...... no ale może się mylę .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Iwona82 » 18 mar 2010, 14:14

Myślę, iż mimo oczywistego, indywidualnego podejścia do pracy z nieletnim można podzielić się na forum swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniem. :-)
Iwona82
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2010, 14:05
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: matwijewicz » 19 mar 2010, 10:30

kgb14 pisze:Wydaje mi sie to lekko ... nie bardzo....bo każdy jest inny i pracujemy z indywidualnym przypadkiem ...... no ale może się mylę .


Prawda jest taka, że jednym pędzelkiem nie wiele wymalujesz, no może jakiś prosty płotek. Bardziej złożone zadania wymagają większej ilości narzędzi, a takimi w naszej pracy są wiedza i doświadczenie. Cóż, z uwagi na nasze biologiczne ograniczenia nie jesteśmy w stanie samemu empirycznie poznać świata, więc trzeba korzystać i z wiedzy i doświadczania innych, nawet po to aby nie robić tych samych błędów. Faktem też jest, że każdy z nas jak ten lekarz (przynajmniej teoretyczny) indywidualnie winien traktować każdego pacjenta, jednak faktem też jest, że lekarstwa na dane choroby są raczej formatu ogólnego, warto więc wiedzieć, że na kaszel nie koniecznie najlepszy jest skalpel. PZDR. Tadeusz
matwijewicz
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2006, 14:44
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości