Interpelacja Posła Piotra Ołowskiego

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Interpelacja PosŁa Piotra OŁowskiego

Postautor: Aurelius » 12 mar 2011, 1:14

Poniżej podaje link do Interpelacji nr 20162 autorstwa pana Posła Piotra Ołowskiego w sprawie potrzeby sprecyzowania, co powinno być celem nadzoru sprawowanego przez kuratora sądowego a także zadań, jakie w związku z tym winny być podejmowane w sprawie opiekuńczej i karnej nieletnich, oraz wyjaśnienia, czy są prowadzone w tym zakresie prace w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Interpelacja jest ogólnie dostępna na stronach Sejmu RP.

---> Interpelacja nr 20162

...oraz poniżej odpowiedź z Ministerstwa Sprawiedliwości udzielona przez Sekretarza Stanu, pana Stanisława Chmielewskiego i ogłoszona na 86. posiedzeniu Sejmu RP w dniu 03.03.2011 r.

----> Odpowiedź pana Stanisława Chmielewskiego - sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: kuffs » 12 mar 2011, 16:23

Muszę pochwalić kolegę Aureliusa za czujność :) . Chwalę bo dobrze jest wiedzieć co się dzieje na etapie prac legislacyjnych i innych w sejmie, senacie i różnego rodzaju komisjach. Kiedyś na bieżąco śledziłem prace naszej władzy wykonawczej i ustawodawczej, ale od pewnego czasu tego nie robię. Cieszę się, że kolega moderator jest na bieżąco.

Nie chcę oczywiście uprawiać tzn. wazeliniarstwa. Jak mam za co pochwalić to czynię prędko. Dodam jednak, że na ogół styl wypowiedzi i dyskusji kolegi Aureliusa nie podoba mi się, ale przecież nie musi.

Pozdrawiam
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Weronika_ » 13 mar 2011, 20:50

Aureliusie, dziękuję, wydrukowałam sobie odpowiedź ministra i zapoznam z nią..., szczególnie niektórych pedagogów / bo mam wrażenie, że przechodzą specjalne szkolenia co do "wyznaczania zadań do realizacji dla kuratora"/
pozdrawiam serdecznie :)
Weronika_
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 189
Rejestracja: 09 mar 2009, 0:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Aurelius » 14 mar 2011, 0:41

Dla jednych "dziękuję", to rzecz normalna, a dla innych może to być przejaw wazeliniarstwa... ;)

Dla wyjaśnienia - nie wrzucam informacji na forum, oczekując za to jakiś peanów itp. Wrzucam, bo lubię dzielić się informacjami, które sam wyszukam lub które otrzymam...

kuffs pisze:Muszę pochwalić kolegę Aureliusa za czujność :) . Chwalę bo dobrze jest wiedzieć co się dzieje na etapie prac legislacyjnych i innych w sejmie, senacie i różnego rodzaju komisjach. Kiedyś na bieżąco śledziłem prace naszej władzy wykonawczej i ustawodawczej, ale od pewnego czasu tego nie robię. Cieszę się, że kolega moderator jest na bieżąco.

Nie chcę oczywiście uprawiać tzn. wazeliniarstwa. Jak mam za co pochwalić to czynię prędko. Dodam jednak, że na ogół styl wypowiedzi i dyskusji kolegi Aureliusa nie podoba mi się, ale przecież nie musi.

Kuffs jest mi w takim razie podwójnie miło :)

Pozdrawiam Kolegę z mazowieckiego...
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość