zawiadomienie prokuratury

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

zawiadomienie prokuratury

Postautor: kaziok » 08 maja 2011, 19:48

Witam podczas wywiadu środowiskowego matka powiedziała mi ze syn ją wyzywa i bije, wyciąga też łapy do młodszego rodzeństwa. Była raz policja, rozmawiałem z funkcjonariuszem, który powiedział, że on jej się czepia bo ona pije, żebym się nie przejmował bo nie wiadomo jak tam u nich jest, jestem młodym kuratorem, mam przemilczeć temat? czy zawiadomić prokuratora? jeśli tak to zawiadomić zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa czy wysłac odpis sprawozdania z wywiadu?
kaziok
 
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2010, 22:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kuffs » 08 maja 2011, 21:56

Domyślam się, że jesteś kuratorem społecznym...... Nie masz nawet czym się zastanawiać. Zawiadamiasz prokuraturę bo taki masz obowiązek. Ewentualnie niech zrobi to Twój kurator zawodowy na podstawie sprawozdania które sporządziłeś. Pamiętaj, to na organach ścigania spoczywa obowiązek ustalenia stanu faktycznego, a nie na Tobie. Nie słuchaj żadnych policjantów. Po prostu rób swoje, a będziesz spał spokojnie. Zapewniam Cię, że jeśli coś się stanie złego w tej rodzinie (oby nie, tfu, tfu, tfu) to policjant wyprze się rozmowy z Tobą i zostaniesz z problemem sam.

Podstaw prawnych nie będę podawał bo na pewno wiesz co i jak. Zwykłe zawiadomienie i tyle, możesz dołączyć sprawozdanie.
kuffs
 
Posty: 257
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:03
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BBG » 09 maja 2011, 10:52

kuffs pisze:Podstaw prawnych nie będę podawał bo na pewno wiesz co i jak. Zwykłe zawiadomienie i tyle, możesz dołączyć sprawozdanie.

K woli uściślenia
Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy: Art. 12.1. Osoby, które w związku z wykonywaniem swoich obowiązków służbowych lub zawodowych powzięły podejrzenie o popełnieniu ściganego z urzędu przestępstwa z użyciem przemocy w rodzinie, niezwłocznie zawiadamiają o tym Policję lub prokuratora.
2. Osoby będące świadkami przemocy w rodzinie powinny zawiadomić o tym Policję, prokuratora lub inny podmiot działający na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Postautor: raskolnikow » 10 maja 2011, 22:31

---------- 19:27 10.05.2011 ----------

kaziok pisze: wyciąga też łapy do młodszego rodzeństwa.
Dobre.

---------- 21:31 ----------

ręka mu uschnie i wystanie z grobu panie aplikancie.
raskolnikow
 


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości