Ośrodki Kuratorskie

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: Barbara » 20 lis 2006, 22:44

Przyznaję, że jestem zaskoczona; u nas kuratorzy w ośrodkach są zatrudniani na umowę - zlecenie. Nie mam przed sobą rozporządzenia o ośrodkach, ale jestem przekonana, że forma ryczałtu nie jest już możliwa wg obecnych przepisów.
W sumie jednak wychodzi na jedno (po potrąceniu podatku kuratorzy otrzymują netto 420 zł - jeśli gdzieś jeszcze są zatrudnieni, albo też poniżej 400 zł, jeśli trzeba im jeszcze potrącać ubezpieczenie).
Pozdrawiam. Liczę na dalsze wypowiedzi.
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Adamo » 11 mar 2007, 21:43

Barbaro jakim sposobem kuratorzy społeczny w Rudzie zarabiają 500zł brutto gdyż w Gliwicach i w Zabrzu mają po 300zł a jest to ten sam okręg a stawki określa prezes okręgowy?

W SR Gliwice działają 2 ośrodki kuratorskie w Gliwicach i w Knurowie. Bierzemy udział w szkoleniach PARPY dla kuratorów pracujących w OK
Awatar użytkownika
Adamo
 
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2006, 19:23
Lokalizacja: śląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Barbara » 12 mar 2007, 11:13

Jakim sposobem ? Nie wiem. Ale musze przyznać, że nie wyobrażam sobie pracy kuratora społecznego w Osrodku za 300 zł brutto. Każdy z wychowawców spędza w Osrodku co najmniej 10 godzin tygodniowo (dwa dyżury po 4 godziny, dodatkowy dyżur raz na trzy tygodnie, zebranie kadry raz w miesiącu, do tego jakieś spotkania, na których bywają wszyscy - spotkania dla rodziców, 18-tki odchodzących wychowanków,święta itd.). Do tego dochodzi praca "na zewnątrz" - dotycząca zwłaszcza tych podopiecznych, którzy nie mają nadzoru kuratora, tylko sam osrodek...Jeśli 420 zł (netto) podzielimy przez liczbę godzin pracy, to i tak wychodzi śmieszna kwota...
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Adamo » 15 mar 2007, 12:51

---------- 08:16 13.03.2007 ----------

Basiu a ile u ciebie dostaje kierownik i ile kurator zawodowy zatrudniony w OK jako wychowawca

---------- 11:51 15.03.2007 ----------

W dniach 22-23 maja 2007 PARPA organizuje kolejne szkolenie kuratorów pracujących w OK. Do zobaczenia
Awatar użytkownika
Adamo
 
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2006, 19:23
Lokalizacja: śląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Barbara » 15 mar 2007, 20:42

W naszym ośrodku pracują jako wychowawcy tylko kuratorzy społeczni. Kierownikiem jestem ja i otrzymuję dodatek do pensji; nie pamietam dokładnie, ale jest to ponad 600 zl brutto (bodaj 640)
Właśnie dziś dostaliśmy zaproszenie z PARPA. Niestety, prawie na pewno nie będę mogła pojechać w tym terminie, ale myślę, że pojedzie ktoś z wychowawców naszego ośrodka.
Pozdrawiam.
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Adamo » 16 mar 2007, 11:32

Barbaro jak to możliwe że o kwocie do umowy zlecenia dla kuratoów decyduje Prezes SO który dla nas jest ten sam i Wy macie więcej niż my?? To chyba nie jest dobre że w jednym okręgu są różne stawki za tą sama prace?????????????
My się wybieramy na to szkolenie!!!!
Awatar użytkownika
Adamo
 
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2006, 19:23
Lokalizacja: śląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: palabu » 18 mar 2007, 20:27

W Warszawie 2 było 19
palabu
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2005, 22:58
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Barbara » 18 mar 2007, 22:13

Adamo, masz żal, że my zarabiamy więcej. Cóż mam na to powiedzieć - upominajcie się, że dostajecie za mało. Jeśli przyjąć, że kurator społeczny dostaje 300 zł brutto za pracę resocjalizacyjną (w wymiarze przynajmniej 10 godz. tygodniowo, bo tak to chyba trzeba liczyć), to jest to po prostu kpina. Kuratorzy społeczni pracujący w terenie otrzymują wyższe ryczałty tytułem zwrotu kosztów.
A tak przy okazji - może tu jakąś rolę odgrywa też wykształcenie ? U nas pracują dwie osoby z wyższym - jedna jest po resocjalizacji, a druga - po opiekuńczo - wychowawczej, ale z 25-letnim stażem pracy w MOW.

Wiemy już, ile dostaja kuratorzy - wychowawcy w okręgu gliwickim. A w innych ? Nadal liczę, że ktoś jeszcze się wypowie. Temat wywołałam celowo; uważam, że stawki powinny byc tutaj bardziej ujednolicone w całej Polsce (a przynajmniej w jakichś "widełkach").
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Adamo » 19 mar 2007, 9:46

Barbara z tego co wiem to my mamy najmniej najwiecej ma Warszawa i wałbrzych ponad 1000zł za OK, niezle maja w Olsztynie, Poznaiu. powiem tak że u nas też kuratorzy mają wykształcenie wyższe pedagogiczne. Moim zdaniem tez powinny być widełki określone % kwoty bazowej jak to jest przy ryczałtach za nadzory. a co do upominania to ja się upominam jednak nic z tego nie mam :( a najgorsza jest swiadomośc ze robimy wszyscy to samo i tyle samo a za rózne kwoty, inne okręgi dają jeszcze na inne rzeczy niż tylko na wyżywienie, dostaja na kolonie, wycieczki i nie trzeba sie prosić sponsorów aby cos zrobic. Barbaro pomyśl sobie jeszcze ze jak nie ma kurator ubezpieczenia i zusu to otrzymuje 211zł na łapę czyli pracuje za około 5zł na godzinę tyle co przy roznoszeniu ulotek, tyle ze tam wykształcenia i kursów nie trzeba miec
Awatar użytkownika
Adamo
 
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2006, 19:23
Lokalizacja: śląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Nieletnia » 19 mar 2007, 22:37

Zdziwiły mnie podane przez Was informacje. Nie miałam pojęcia, że są takie różnice w wysokości wynagrodzenia. W naszym Ośrodku kuratorzy społeczni otrzymują 600 zł, na umowę-zlecenie. Wysokość wynagrodzenia ustalił, a raczej zatwierdził przedstawiony preliminaż, prezes Sądu Rejonowego. Tylko o wysokości dodatku dla zawodowych decyduje SO, 20% kurator, 25% kierownik. Pozdrawiam
Nieletnia
 
Posty: 11
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:21
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Barbara » 19 mar 2007, 23:22

Nieletnia, dobrze że się wypowiedziałaś. Można wiedzieć, z jakiego okręgu jesteś ?
Liczę, że wypowiedzą się na ten temat także inni kuratorzy, pracujący w ośrodkach.
Mam nadzieję, że doczekam takiej zmiany rozporządzenia o ośrodkach, która konkretnie postawi sprawę wynagrodzenia.
Bo to, co się dzieje (300 w Gliwicach, 600 u Nieletniej), to przecież jakas paranoja.
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Karinkaa » 20 mar 2007, 0:45

W naszym okręgu nie ma ¯ADNEGO ośrodka kuratorskiego[/b]
Karinkaa
 
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2007, 0:35
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: omba » 20 mar 2007, 2:02

znam ośrodki (OK) gdzie kurator społeczny - wychowawca otrzymuje więcej kasy niż kurator zawodowy-wychowawca... wstyd o tym aż pisać. Decyduje P-s SR a kwoty są nieco większe niż w Gliwicach...nieco. Kuratorzy ,,nieletni" cieszą się że istnieją OK ! Nie czuje się klimatu ,,odrodzenia " OK.
omba
 
Posty: 19
Rejestracja: 08 gru 2005, 10:18
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Adamo » 20 mar 2007, 9:29

Wadowice tez jaa sporo w okolicach 1 tys ale dokładnie nie wiem trzeba by ich pytac. No troche jest rozpietości ale o tym wiadomo od kilku lat
Awatar użytkownika
Adamo
 
Posty: 21
Rejestracja: 07 maja 2006, 19:23
Lokalizacja: śląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kura_torka » 09 paź 2007, 14:55

Z przykrością chciałam zakomunikować, że z dniem dniem 01.10.2007r. przy biernej postawie zastępcy kuratora okręgowego jak i ,,cichym" poparciu polityki prezesa przez kuratora okręgowego zamknięto kolejne dwa ośrodki kuratorskie w Bydgoszczy. Jeden z nich miał 30 letnią tradycję! Z ośmiu ośrodków które jeszcze działały w 2002 roku w okręgu bydgoskim ostał się tylko jeden i to na dalekich peryferiach miasta. Winni są... kuratorzy rodzinni... To jedna strona medalu a druga to kto chce pracować z nieletnimi za 400 złotych miesięcznie?
kura_torka
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2007, 14:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron