Ośrodki Kuratorskie

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Ośrodki Kuratorskie

Postautor: joko » 25 sty 2006, 21:51

Ośrodki Kuratorskie, bardzo proszę o informacje, na terenie jakich sądów działają Ośrodki Kuratorskie. Bardzo mnie to interesuje. :?:
joko
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2006, 22:26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: szajba » 25 sty 2006, 22:14

U nas kiedyś był ale zlikwidowali kilka lat temu. Troszkę szkoda bo funkcjonował dość dobrze. Pozdrawiam!
szajba
 
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2006, 23:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: goja » 25 sty 2006, 22:21

Witam,
przy SR w Bydgoszczy działają aktualnie na terenie miasta 3 ośrodki, w okręgu został tylko 1 przy SR w Mogilnie.
goja
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 55
Rejestracja: 18 maja 2005, 19:15
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: gaga » 26 sty 2006, 16:54

JUTRO SPRAWDZÊ I CI ODPOWIEM CZEKAJ CIERPLIWIE :)
gaga
 
Posty: 105
Rejestracja: 11 gru 2005, 12:35
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: palabu » 29 sty 2006, 22:54

jestem weteranem w prowadzeniu ośrodków kuratorskich. w warszawie pozostały tylko 2 na Pradze Południe. Jeden prowadzę osobiście, drugi koleżanka. Chętnie nawiążę kontakt z osobami zainteresowanymi. Osrodki uważam za bardzo dobrą formę wychowawczą i resocjalizacyjną.
palabu
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2005, 22:58
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Mariusz_Ka » 01 lut 2006, 0:25

Pani Dorota Kuźmińska parpa w-wa
Adresy e-mail:
dorota.kuzminska@parpa.pl jest osobą która na bieżąco aktualizuje dena o ośrodkach kuratorskich. Myślę że pomoże .Dzięki jej pomocy kuratorzy zawodowi pracujący w ośrodkach mają możliwość podnosić swoje kwalifikacje.Pozdrawiam wszystkich kierowników i wychowawców z całego kraju.
Mariusz_Ka
 
Posty: 19
Rejestracja: 17 maja 2005, 20:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Kobra » 02 mar 2006, 21:50

Ośrodki Kuratorskie mają szansę na ,, renesans '' . W dobie likwidacji placówek resocjalizacyjnych i zmian w funkcjonowaniu MOW, OK doskonale wypełniają lukę w procesie resocjalizacji nieletnich. Pracuję w SR, na terenie właściwości którego, nie ma żadnej placówki w/w typu. Nie muszę nadmieniać jak długo trwa procedura umieszczania nieletnich w placówkach, nie wspominając o postępującej demoralizacji, czy popełnianiu przez nich kolejnych czynów karalnych. Prezes Sądu jest za utworzeniem OK na terenie powiatu. Koleżanki i kolegów kierującymi OK na terenie Kraju, bądż pracującymi w OK, proszę o podzielenie się doświadczeniami ze swojej pracy.
Kobra
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 226
Rejestracja: 02 mar 2006, 20:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Ośrodki kuratorskie

Postautor: palabu » 02 mar 2006, 22:44

chetnie podzielę się moimi doświadczeniami w prowadzeniu OK bowiem prowadzę ośrodek od 30 lat. Mój telefon 0225091659 poniedziałek środa od 9 - 16.
palabu
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2005, 22:58
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

ośrodki kuratorskie

Postautor: Barbara » 10 mar 2006, 23:01

Nie bardzo widzę ten "renesans" ośrodków, ale jesli jest, to bardzo sie z tego cieszę. Ośrodki naprawdę są potrzebne. Są przecież pewnym rodzajem "placówki resocjalizacyjnej dziennej". Sama prowadzę i widzę, że to dla nielatów ważne miejsce i są jakieś efekty. Ciekawe, w jakim kierunku pójdzie ich dalszy rozwój. Przy obecnym obciążeniu kierowanie takim ośrodkiem jest coraz bardziej trudne. Właściwie to wolałabym nawet nie mieć dodatku specjalnego, tylko mniejszy teren...Osobiście uważam, że to nie jest najlepsze rozwiązanie, że kierownikiem ośrodka musi być kurator zawodowy. Może społeczny miałby więcej czasu na to. Oczywiście, musiałaby to być naprawdę odpowiednia osoba (wykształcenie, doświadczenie itd).
Może ktoś wie, czy nasza "góra" zamierza wprowadzić jakieś zmiany w rozporządzeniu o ośrodkach?
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: dada » 11 mar 2006, 21:48

W okregu lubelskim działa sześć ośrodków kuratorskich, w tym cztery przy Sądzie w Lublinie. Sama prowadzę jeden z nich już od dziewięciu lat. Jest to doskonała forma resocjalizacji nieletnich, a przy tym najtańsza. szkoda tylko, ze przed laty ograniczono działania profilaktyczne wycofując małoletnich wywodzących się ze środowisk patologicznych.
dada
 
Posty: 8
Rejestracja: 11 mar 2006, 21:42
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Barbara » 30 mar 2006, 21:24

Mam pytanie związane z ośrodkami kuratorskimi. Otóż w rozporządzeniu o ośrodkach stwierdzono, że zawieszenie działalności tej placówki - nawet w okresie wakacyjnym - jest możliwe tylko wtedy, gdy w tym czasie podopieczni będą mogli korzystać z innego osrodka kuratorskiego na terenie własciwości danego sądu.
Przyznam, że nie za bardzo mi sie to podoba - marzy mi się, by jeden miesiąc wakacji był wolny dla wszystkich wychowawców i wychowanków (nawet z MOW-ów i zakł. poprawczych nieletni spędzają wakacje lub ich część w rodzinach).
Czy może ja czegoś tu nie wiem? Może jest jakiś przepis, którego nie znam, a który pozwalałby mimo wszystko na miesięczną przerwę w funkcjonowaniu ośrodka?
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: tommy69 » 20 kwie 2006, 21:51

Można zawisic działalnośc Osrodka na okres wakacyjny gwrantując uczestnik. inną forme opieki n.p. wyjazd zorganizowany ( kolonie, obozy itp.) niekoniecznie trzeba jechac z uczestnikami, muszą miec zapewniona opieke pedagogiczną. Dzieciaki z mojego Ośrodka tak własnie wyjechały nad morze w zeszłym roku. Karty miałem z Kuratorium Oświaty.
A propos ciekawy jestem jak ministerstwo planując wciągnięcie pracy w Osrodku Kuratorskim w ramach obowiązków służbowych wyobraża sobie pełnienie funkcji kierownika tegoż ośrodka :?: Kto ma to robic :?: i na dodatek kiedy :!: bo po przeczytaniu projektu zwiększenia obciążenia nadzorami nie mam pojęcia. Ja bynajmniej nie mam zamiaru charowa za friko i wiem ze moje stanowisko nie jest odosobnione :twisted:
tommy69
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2006, 18:21
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Barbara » 05 maja 2006, 21:41

Czy macie jakieś pomysły na wyegzekwowanie od nieletnich obowiązku uczęszczania do osrodka? Staramy się, by zajęcia były atrakcyjne (na ile to możliwe przy braku większej "kasy" na ten cel), by nasi podopieczni byli "zaopiekowani" i nakarmieni, by atmosfera była dobra...A w końcu i tak chodzi mniej, niż połowa skierowanych - zwłaszcza teraz, gdy słoneczko bardziej świeci...Wiem, że nie ma jakiegoś cudownego antidotum na zjawisko absencji naszych podopiecznych - ale warto, bysmy podzielili się pomysłami w tym zakresie.
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Barbara » 20 lis 2006, 0:11

Mam pytanie do osób pracujących w ośrodkach kuratorskich, a mianowicie, jak kształtuje się wynagrodzenie kuratorów społecznych, którzy są w nich wychowawcami.
U nas jest to 500 zł brutto miesięcznie. Bardzo mi zależy na tym, żeby wiedzieć, jak jest w inych sądach.
Pozdrawiam wszystkich, którzy pracują w ośrodkach.
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: dana » 20 lis 2006, 15:11

Barbaro , w naszym OK, kuratorzy społeczni,nadal na ryczałcie, mają / oczywiście netto/ 400 zł miesięcznie . Ja , kurator zawodowy netto też 400 bez kilku złotych .Pozdrawiam.
dana
 
Posty: 27
Rejestracja: 20 kwie 2006, 9:59
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Następna

Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości