rodzina zastępcza

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

rodzina zastępcza

Postautor: am-berry » 26 lis 2012, 20:52

Witam serdecznie.
Prowadzę nadzór gdzie władza rodzicielska jest ograniczona. Okazało się, że matka "oddała" dziecko pod opiekę swoim znajomym. Z wywiadu środowiskowego wynika, że ci znajomi są w stanie zapewnić dziecku dobre warunki, chcą być dla niego rodzina zastępczą i małoletni chce u nich mieszkać. Aby prawnie było uregulowane poleciłam im aby złożyli w tej sprawie wniosek. Mieli to zrobić ale wstrzymali się bo matka nagle wycofała swoją zgodę, co jest sprzeczne z wcześniejszą deklaracją. Moje pytania: dziecko powinno wrócić do matki?Co zrobić by jednak tych znajomych ustanowić rodziną zastępczą bez jej zgody?

Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
am-berry
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2012, 20:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: jarosj » 26 lis 2012, 21:43

Am-berry - nie znam się aż tak na prawie rodzinnym, ale mam uwagę natury ogólnej. Czy ty jesteś kuratorem społecznym, czy zawodowym? Bo jeżeli kuratorem zawodowym rodzinnym, to pewnie wiesz co robić, a jak kuratorem społecznym, to od razu widzę, kto może ci udzielić najbardziej miarodajnej pomoc - twój kurator zawodowy. I też się pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: Ultima » 26 lis 2012, 22:04

Witaj am-berry.
Mam wątpliwości co do tego, czy faktycznie "prowadzisz nadzór", jeśli jednak jesteś kuratorem społecznym, to w sprawach Twoich podopiecznych najlepiej doradzi Ci kurator zawodowy z którym współpracujesz.
Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Phil Bosmans.
Awatar użytkownika
Ultima
Admin
Admin
 
Posty: 1352
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:58
Lokalizacja: UE
Podziękował : 754 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron