proszę o wyjasnienie

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

proszę o wyjasnienie

Postautor: bursztma » 28 lut 2006, 23:08

jestem mężem zawodowego kuratora , a sam pracuje w jednostce samorządu terytorialnego w Krakowie oraz n a wyższej uczelni ekonomicznej i zawszew zadaje sonie pytanie oraz mojej małżonce jak to jest z czasem jej pracy. Kodeks pacy mówi o 40 godzinach a wasze prawo o czasie nienormowanym. mamy 2 dzieci małych i cały zas nie ma jej w domu bo pracuje jak wyrobnik 12 lub 14 godzin na dobe i co z tego jak wesi szefowie nie potrafią powiedzieć jak to jest z czasem wszej pracy. MO¯E WRE¦CIE KTO¦ M¡DRY USTALI KONKRETNY I PRZEJRZYSTY CZAS PRACY A NIE JAK TERAZ WYROBNICY CZY TE¯ CZRNI MURZYNI - NIE BÊD¡C RASIST¡
bursztma
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2006, 23:00
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 01 mar 2006, 0:31

Witaj.
Bardzo precyzyjną, kompetentną i profesjonalną wykładnię, w interesującym Cię temacie znajdziesz na forum Kuratorów dla dorosłych, w wątku "Czas pracy kuratora". Autorem jest Jurek- a jego wiedzy można ufać. Szukając według daty skoncentruj się na 18 stycznia b.r.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: jurek » 01 mar 2006, 2:41

:shock: :oops: kesey no to teraz dowaliłeś do pieca tak mnie zatkało, że nie wiem co mam napisać. Z tą ufnością co do moich wypowiedzi proszę jednak podchodzić z pewnymi ograniczeniami celem mojego udziału na tym forum jest chęć wymiany poglądów z innymi kuratorami jeżeli moje wypowiedzi będą przydatne to super nie stanowią one jednak żadnej wykładni. Jasne że fajnie jest przeczytać taką opinie na swój temat dlatego bez fałszywej skromności dzięki za nią kesey.
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kesey » 01 mar 2006, 11:57

Może wykładnia to nie do końca trafne określenie, więc niech będzie interpretacja :D.
Mam duży szacunek dla Twojej wiedzy Jurku (wydaje mi się, że nie jestem odosobniony w tych poglądach) a powyższe stwierdzenia nie są czczym pochlebstwem i stanowią raczej stwierdzenie faktu (przynajmniej w mojej ocenie). Bez zbędnej skromności- rzetelnie zapracowałeś na pochwałę.
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: kur@tork@ » 01 mar 2006, 18:43

odpowiedż dla pana męża: czas pracy kuratora zawodowego określony jest wymiarem jego zadań które wykonuje w terenie (określonym przez kierownika zespołu) i na dyzurach w sądzie (ustalonych przez prezesa sądu rejonowego, po uzgodnieniu z kierownikiem zespołu). Minister sprawiedliwosci okreslil standardy obciążenia ilością spraw przypadających na jednego kuratora, pewnie po to żeby nalezycie organizować słuzbe kuratorską na terenie kraju. Z danych statystycznych wynika, że w Krakowie jest kuratela społeczno zawodowa co między innymi oznacza, że kuratorzy maja ogromne problemy aby dostosowć się do standardów bo po prostu jest ich za mało. Zatrudnienie nowego kuratora, nowy etat, to decyzja ministerialna. BOgu dzięki, że w tym roku dzięki staraniom kuratorów a przede wszystkiem Pana Andrzeja Martuszewicza, mamy "przydział" na większą ilość etatów niz planowano. To oczywiście spowoduje, że poprawią nam się wszystkim ilościowo warunki pracy. Wiedz męzu kuratorki, że minister wydał polecenie słuzbowe kilka dni temu jak mamy rozumiec rozporządzenie o standardach. Z polecenia wynika, że górna granica ilościowego obciążenia dozorami i nadzorami własnymi jest dla ministerstwa (czy tylko Pana Wiceministra) granicą dolną. Mam nadzieję, że kochasz swoja zonę kuratorkę i wybaczysz jej zapracowanie.
kur@tork@
 
Posty: 72
Rejestracja: 26 sty 2006, 15:19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Dominik@ » 28 cze 2008, 22:51

Witam, od niedawna śledzę forum wiec moje wypowiedzi jak widac sa po czasie:))
Zadaniowy czas pracy oznacza, że kurator realizując swoje zadania dostosowuje do nich swój czas pracy - nie ma więc mowy o pracy tzw. od 7 do 15 - co jest zapisane w Ustawie o kuratorach:) Moi przedmówcy wspomiali o standardach obciążenia (jak wszyscy wiedzą ogromnych). Kwestie nie uregulowane Naszą Ustawą preguluje Kodeks Pracy - tak więc teoretycznie kurator pracuje 40 godz. tygodniowo, ale... zadań i problemów jest tak dużo, że wielu z nas - albo wszyscy pracujemy ponad te 40 godz.
Dominik@
 
Posty: 21
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 30 cze 2008, 18:20

Wspomniany przez kesey'a wątek na temat czasu pracy kuratora, z wykładnią Jurka, znajduje się TUTAJ
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości