zmiana ustawy o kuratorach

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

zmiana ustawy o kuratorach

Postautor: tommy69 » 01 mar 2006, 21:19

Czy ktokolwiek coś słyszał o planowanej zmianie ustawy o kuratorach :?:
Podobno planujes się odebranie dodatku terenowego :!:
Może ktos wie coś konkretnego.
tommy69
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2006, 18:21
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

zmiana ustawy o kur.

Postautor: goska » 01 mar 2006, 22:22

ba, atmosfera jest fatalna, rozważa się podobno odejście od kurateli, gdyż jest za droga. w ramach programu Tania Polska możemy przestać istnieć.
goska
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2006, 22:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: goja » 01 mar 2006, 22:51

Witam
Spokojnie, czytałam propozycje poprawek do naszej ustawy, ale są to narazie propozycje , oczywiście w sprawch finanspwych sporo zmian się p[roponuje np ryczłt 2%, udział w kontaktach kuratora 5% kwoty bazowej, dodatek terenowy niewypłacany po miesiecznej nieobecności z wyjątkiem urlopu. i zmiejszany proporcjonalnie do nieobecności w pracy.

Nie mam projektu przed sobą, więc podaje to co zapamiętałam.
Myślę ,ze projekt dodarł do KO mają go tez delegaci KRK i w niebawem wszyscy kuratorzy spokojnie sie z nim zapoznają i ustosunkuja, bo oprócz spraw finansowych jest tez parę innych zmian do przemyślenia.

Pozdrawiam
goja
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 55
Rejestracja: 18 maja 2005, 19:15
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Kobra » 02 mar 2006, 20:34

Zakusy na zmianę naszej ,, ustawy'' są poważne. Jednakże, nie jest tak żle . Myślę,że się obronimy i pozostaniemy w dotychczasowej
,, konfiguracji '' czego sobie i koleżeństwu życzę.
Kobra
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 226
Rejestracja: 02 mar 2006, 20:13
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Prośba do Goi

Postautor: michal » 02 mar 2006, 23:08

Jestem właśnie na etapie umawiania się z pewnym posłem w sprawie projektowanych przez MS zmian w naszej ustawie. Nigdzie, pomimo wielu prób i uruchomienia wszystkich znajomości nie jestem w stanie dostac się do propozycji zmian w ustawie. Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że zmiany te widziałaś. Mam w zw. z tym gorącą prośbę: :D o przesłanie mi tego co widziałaś, tak żebym wiedział na czym stoję w trakcie tej rozmowy i co to tak naprawde sa za pomysły, bo jak widać wszyscy dużo słyszymy o tym, ale tak naprawde to tylko pogłoski, plotki, itp.
Mój mail - mikeozi@poczta.onet.pl
michal
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2005, 15:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Projekt Ustawy

Postautor: Mariusz_Ka » 03 mar 2006, 0:14

Dzisiaj czytałem ,,projekt - Luty 2006"( tak został podpisany). Uchyla się w art.14 ust.4 co oznacza brak dodatku specjalnego! Z tego ust.płaci się kuratorom zaw. za pracę w Ośrodkach Kuratorskich... Pozdrawiam optymistów bo ...sam nadal nim jestem!
Mariusz_Ka
 
Posty: 19
Rejestracja: 17 maja 2005, 20:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: joko » 03 mar 2006, 22:55

Gdzie taki projekt mozna znaleźć?!
I jakie "oszczędności" i wnioski recjonalizatorskie jeszcze się tam znajdują?
joko
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2006, 22:26
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: nielet » 04 mar 2006, 19:57

Spokojnie i jeszcze raz spokojnie.
Faktycznie jest projekt zmiany Ustawy, ale jest to tylko projekt. Prawdopodonie "wyprodukowany" został w MS przez komisję nr. 28, która opracowywała na polecenie p. Ministra raport o stanie kurateli. Jest to obecnie jeszcze dokument nieoficjalny i prawdopodobnie mogą zajść w nim jeszcze różne zmiany. Ogólnie rzecz ujmując w projekcie jest wzmocnienie roli prezesów sądu, są zmiany dotyczące postępowań dyscyplinarnych oraz faktycznie są zmiany dotyczące dodatku specjalnego( zniesienie go) i obniżenie kwoty ryczałtu.
Projekt ten jeszcze nie został oficjalnie nigdzie przedstawiony. Prawdopodobnie w imieniu kuratorów próbują o nim dyskutować osoby delegowane przez KRK do tej komisji. Niestety nie są oni jej członkami lecz tylko uczestniczą w obradach w charakterze obserwatorów. Bądżmy jednak dobrej myśli i postarajmy się to wszystko spokojnie obserwować nie dając przy okazji swoim postępowaniem pretekstów do złych ocen wypowiadanych na nasz temat różnym "specjalistom" od kurateli.[/url]
nielet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 29
Rejestracja: 24 lut 2006, 23:39
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Postautor: kesey » 05 mar 2006, 0:35

Witaj Nielat :!:
Wygląda na to, iż wiesz nieco więcej, niż reszta osób żywotnie zainteresowanych tematem. Jeżeli jest to możliwe proszę Cię przynajmniej o bardziej dokladne określenie, w jakim zakresie miałoby nastąpić wzmocnienie roli prezesów, oraz jakie zmiany przewiduje się w części, dotyczącej postępowań dyscyplinarnych :?:
Byłbym Ci wdzięczny, chyba zresztą podobnie jak większość użytkowników forum, którzy na razie poruszają się w sferze domysłów i pogłosek.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: nielet » 07 mar 2006, 19:14

Witaj Kesey i pozostali zainteresowani :!:
Przepraszam, że nie odpowiedziałem natychmiast, ale wynikło to tylko i wyłącznie z nadmiaru zajęć. Niestey z przyczyn ode mnie niezależnych nie mogę Wam na tej stronie podać dokładnego tekstu zmian do Ustawy ale o ile wiem na ostatnim posiedzeniu KRK były one w pewnym zakresie prezentowane i w zwiazku z tym proponuję aby osoby zainteresowane zwróciły się w tej sprawie do "swoich" delagatów do KRK.
Na marginesie chciałem namówić wszystkich do tego aby przestali dzielić kuratelę na rodzinną i dla dorosłych. Kuratela jest jedna, ą sa w niej jedynie odpowiednie specjalności którymi się zajmujemy. Pomyślcie też nad tym,że może są osoby, którym właśnie zależy na podzieleniu całego naszego środowiska bo wtedy łatwiej będzie nim manipulować.
Pragnę uspokoić,że z informacji, które obecnie posiadam w projekcie nowelizacji Ustawy nie ma żadnej wzmianki o "pozbyciu się" kurateli rodzinnej z resortu, oraz nie ma w niej propozycji zabrania dodatku terenowego. Jest tylko projekt uściślenia kiedy się on nie należy (np. gdy ktoś jest na macierzyńskim). Niestety jest projekt aby wykreślić dodatek specjalny. Ale podkreślam to obecnie tylko projekt.
Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz proszę zachwujmy optymizm i dużo spokoju. Nie dajmy sie sprowokować do głupich, nieprzemyślanych i nerwowych wypowiedzi. Miejmy też świadomość, że i to forum jest odwiedzane nie tylko przez osoby nam przychylne.
Trzymajmy się.
nielet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 29
Rejestracja: 24 lut 2006, 23:39
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Postautor: olo12 » 07 mar 2006, 22:20

gdzie moża znaleść ten projekt?
jestem społecznym i wnerwia mnie że chcą zmniejszyć ryczałt
olo12
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2006, 9:57
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kropka » 07 mar 2006, 23:19

Nielet.
Czy chcemy, czy nie, miejsce każdego z nas w służbie kuratorskiej określa nasza ustawa (art. 2.2). Niby podobni, a jakże różni zakresem obowiązków i usytuowaniem w organiźmie wymiaru sprawiedliwości w gruncie rzeczy znakomicie się uzupełniamy. Nie sposób jednak uniknąć określania naszej przynależności, co nie powinno przecież powodować nieuzasadnionej "wrogości". Ja chwalę sobie zbliżenie obu pionów ostatnimi czasy. W moich koleżankach i kolegach "dorosłych" widzę znakomitych partnerów do współpracy i ani mi w głowie tworzenie jakichkolwiek antagonizmów.
W oczekiwaniu na Wiosnę (ludów)...
Kropka :D
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: kesey » 08 mar 2006, 1:16

Dzięki Nielat :!:
Ostatnio chyba nazupełniej na wyrost wkradła się na forum nerwowość i na własnym przykładzie mogliśmy zaobserwować jak rodzi się plotka :lol: Dla mnie, podane przez Ciebie informacje sprawiają, że cierpliwie będę oczekiwał na upublicznienie przez MS projektu poprawek do ustawy (mam nadzieję, że będzie on skonsultowany z szerokim spektrum naszej grupy zawodowej od poziomu zespołów począwszy). Biorąc pod uwagę realia procesu legislacyjnego ewentualne zmiany nie będą raczej dotyczyły roku bieżącego.
Opinia, wyrażona przez Ciebie i Kropkę jest najzupełniej trafna. To że zespoły rodzinne i dla dorosłych różnią się rodzajem wykonywanych zarządzeń, orzeczeń i formami ich wykonywania (co powinno być wyznacznikiem pewnego status quo), nie stanowi o tym, że ktoś z Nas jest w mniejszym stopniu kuratorem.
Pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Lukas » 09 mar 2006, 0:13

Witajcie
Kilkakrotnie podejmowano próby związane z wprowadzeniem zmian do naszej ustawy. Nawet jeśli będą one wprowadzane, to jak pisze Kesey, może to nastąpić co najwyżej w przyszłym roku.
Proponuję, zwracajmy się z pytaniami do swoich delegatów do KRK. Oni naprawdę wiedzą kto i jakie zmiany zamierza wprowadzać. Zespół nr 28 na pewno nie będzie, na nasze szczęście, tego dokonywał.
Myślę, że w toku dyskusji na forum powinniśmy, mimo wszystko, posługiwać się faktami. Nieuprawnione i nieuzasadnione przedstawianie propozycji zmian, które mają nastąpić typu: wyrzucenia kurateli rodzinnej z wymiaru sprawiedliwości, przeniesienie kurateli dla dorosłych do struktur organizacyjnych CZSW, ograniczenie (znaczne) naszych uposażeń, zabranie dodatku terenowego etc... podgrzewają emocje wielu z nas.
Pozdrawiam wszystkich, szczególnie Kropeczkę i inne Panie na forum z powodu dzisiejszego dnia (niewiele go zostało - dobre i to).
Lukas
Lukas
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 125
Rejestracja: 22 gru 2005, 20:39
Lokalizacja: Dolny ?ląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kropka » 09 mar 2006, 9:27

W imieniu swoim i Koleżanek Kuratorek dziękuję Ci Lukasie za życzenia z wiadomej okazji. Wiem, iż myślicie o nas ciepło Drodzy Koledzy przez cały rok, a nie tylko tego szczególnego dnia... Mimo dużej feminizacji naszego zawodu wierzymy, iż m.in. dzięki Waszej sile i mądrości kuratela pozostanie - mimo burz i zawirowań - na swoim, ciężko wywalczonym miejscu. A kobieta nadal pozostanie tą kruchą istotą...
Z serdecznym pozdrowieniami
Kropka
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron