Konrola kuratorów społecznych

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Konrola kuratorów społecznych

Postautor: edith » 07 gru 2014, 20:35

W jaki sposób przeprowadzacie kontrolę kuratorów społecznych wykonujących orzeczenia w sprawach rodzinnych
edith
 
Posty: 5
Rejestracja: 05 lip 2012, 8:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Konrola kuratorów społecznych

Postautor: BBG » 11 gru 2014, 19:14

Przeprowadzamy wywiady kontrolne
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: Konrola kuratorów społecznych

Postautor: edith » 11 gru 2014, 19:30

Z jaką częstotliwością i czy w każdym nadzorze ?
edith
 
Posty: 5
Rejestracja: 05 lip 2012, 8:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Konrola kuratorów społecznych

Postautor: mistral » 11 gru 2014, 23:19

Kontrole przeprowadzam okresowo , nie we wszystkich nadzorach z uwagi na brak czasu , ale staram się sprawdzi jak sprawuje nadzory każdy mój kurator społeczny
sara
mistral
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 14
Rejestracja: 27 maja 2012, 20:55
Lokalizacja: zaglębie
Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Konrola kuratorów społecznych

Postautor: kropka » 11 gru 2014, 23:37

Drugi rok przeprowadzamy kontrole w około połowie spraw powierzonych kuratorom społecznym i na tej podstawie sporządzamy oceny pracy kuratorów społecznych. Jest to zalecenie naszej z-cy KO. Ogrom pracy i aż szkoda, że brak czasu nie pozwala nam na więcej. Przynajmniej wiem, o kim kuratorzy piszą.
Koty i kobiety zawsze robią to, co chcą, więc psy i mężczyźni powinni się z tym pogodzić:)
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Re: Konrola kuratorów społecznych

Postautor: edith » 12 gru 2014, 9:50

Dzięki,u nas z-ca KO ustnie zaleciła przeprowadzanie wywiadów w każdym nadzorze i z bardzo obszernych sprawozdaniem z wywiadu.Mamy z tym problem z uwagi na ogrom pracy . Z przepisów jednie z naszej ustawy wynika,iż mamy obowiązek kontroli kur.społecznych ,nie ma informacji co do sposobu,częstotliwości przeprowadzania kontroli ( tak jak u kur.dla dorosłych).
edith
 
Posty: 5
Rejestracja: 05 lip 2012, 8:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Konrola kuratorów społecznych

Postautor: raskolnikow2 » 13 gru 2014, 19:26

2 lata już tego nie robiłem i dostałem za to wytyk na kontroli. Nie miałem na to czasu. W tamtym roku miałem najwyższe obciążenie w zespole i w nagrodę dostałem część terenu po koleżance, która od roku jest na wychowawczym. Nie mam czasu na kontrolę społecznych. Grzecznie odpisałem kierownikowi, aby lepiej zorganizował pracę zespołu, to dostałem wezwanie do KO. KO postraszyła mnie postępowaniem dyscyplinarnym więc poszedłem do prezesa SO i niedługo będzie kontrola kuratorów społecznych... jak w jednym z tematów - odbędzie się lustracja kumoterstwa :) :) :) Raczej już mamusia kz nie będzie zlecać córeczce ks płatnych wywiadów i obecności przy kontaktach. To bardzo powszechne w moim zespole...
Inna sprawa do jakiego obciążenia wliczać kontrolę społecznych ? i za co dojechać na kontrolę ? kurator dostaje ryczałt a ja mam dopłacać do interesu aby go skontrolować ?
raskolnikow2
 

Re: Konrola kuratorów społecznych

Postautor: telimena » 16 gru 2014, 20:59

Kontrole sks przprowadza sie raz w roku i minimum z połowy jego wszytkich spraw. Uważam, że nie na podstawie wywiadu, ale czynności, gdyz wywiad sprzadzany na zarządzenie Sądu lub Sędziego. Ja przprowadzam kontrole , np gdy wezwałam nielata lub będąc na wywiadzie w sprawie nadzoru, który wykonuje sks. Nieraz wpada nadzorana/y sks do ZKSS i tez robie kontrole,wówczas mama malo spraw , do ktorych musze specjalnie jechac.
telimena
 
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2014, 20:28
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Konrola kuratorów społecznych

Postautor: kropka » 16 gru 2014, 21:22

U nas by to nie przeszło. W sądzie kontrolę?
Koty i kobiety zawsze robią to, co chcą, więc psy i mężczyźni powinni się z tym pogodzić:)
Awatar użytkownika
kropka
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2005, 18:00
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 635 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Re: Konrola kuratorów społecznych

Postautor: Deck » 16 gru 2014, 21:43

kropka pisze:Drugi rok przeprowadzamy kontrole w około połowie spraw powierzonych kuratorom społecznym i na tej podstawie sporządzamy oceny pracy kuratorów społecznych. Jest to zalecenie naszej z-cy KO. (...)
Nie znam się na działce kuratorów rodzinnych, ale mam pytanie: na podstawie jakiego przepisu sporządzacie oceny pracy kuratorów społecznych?
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: Konrola kuratorów społecznych

Postautor: BBG » 16 gru 2014, 22:15

Tak naprawdę rozporządzenie mówi, że kurator zawodowy kontroluje prawidłowość i efektywność sprawowania nadzorów oraz innych czynności zleconych sądowym kuratorom społecznym. Nie określa jak to ma być forma. Brak też informacji o częstotliwości przeprowadzania takich czynności. Więc wywiady kontrolne czy też sporządzanie oceny pracy kuratorów wg określonego schematu to jest tzw. "radosna twórczość" przez jednych akceptowana przez innych nie.
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość