pomoc samotnej matce

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

pomoc samotnej matce

Postautor: ag.niesia » 27 mar 2006, 13:13

witam
mam pytanie na które nie moge znalesc odpowiedzi,a wiec mój maż przebywa w areszcie śledczym od półtora roku.ja wychowuje dwóch synów,chce nadmienic ze niemam rozwodu ani separacji sądownie.pracuje i mam 645zł netto. nie wiem czy należą mi sie jakies pieniądze na synów z racji tego ze sama je utrzymuje.jesli tak to gdzie moge sie zgłosic.nadmienie ze jeden syn ma 13 a drugi 3 lata.
pozdrawiam i czekam na jakąś odpowiedz
ag.niesia
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2006, 12:56
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kur@tork@ » 27 mar 2006, 13:32

moim zdaniem powinna pani wnieść do sądu rejonowego pozew o alimenty o męża przebywajacego w areszcie.
Jeśli egzekucja wyroku alimentacyjnego okaże się nieskuteczna bo mąż nie ma majątku i obecnie nie pracuje w zakładzie karnym to może pani się starać o świadczenia alimentacyjne wyplacane przez urząd miasta czy gminy (taką instytucję która przejęła obowiązki dawnego funduszu alimentacjnego). Trzeba pamiętać, że alimentów na dzieci można się domagać także od dziadków dzieci. Proponumję popyatać w ośrodku pomocy społecznej w jaki sposób starać się o takie świadczenia.
Jesli chodzi o pozew o alimenty to sekratriat wydziału rodzinnego zawsze Pani podpowie jak napisać: jest to podanie napisane w dwoch egzemplarzach, podany adres Pani i miejsce pobytu ojca dzieci. Ile Pani się domaga alimentów na każde z dzieci, jakie są potrzeby dzieci (szkolne, zdrowotne itp) i jakie są możliwości zarobkowe męża. Napisać co Pani ze swej strony łoży na dzieci (że się nimi opiekuje, zabezpiecza mieszkanie itd), nalezy podać dane dzieci imie nazwisko data urodzenia. Będą potrzebne odpisu aktów urodzenia - USC wydaje za darmo do potrzeb alimentacyjnych.

Ts są takie chaotyczne rady: trzeba spytać kierownika sekretariatu rodzinnego i ośrodek pomocy społecznej.
kur@tork@
 
Posty: 72
Rejestracja: 26 sty 2006, 15:19
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: zolza » 27 mar 2006, 22:31

Zdecydowanie radziłabym zgłosić sie do pomocy społecznej w pierwszej kolejności bo należy się pani(po ustaleniufaktycznych dochodów) pomoc finansowa różnego rodzaju, ustali ja pracownik socjalny.
zolza
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 71
Rejestracja: 16 lis 2005, 22:31
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 11 razy


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron