Wątpliwość dotyczące pracy kuratora

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Wątpliwość dotyczące pracy kuratora

Postautor: Jagrys » 05 wrz 2023, 12:45

Dzień Dobry,

4 lata temu zgłosiłam się do psychologa szkolnego dzieci bo wydawało mi się że mąż stosuje przemoc. Psycholog pomogła założyć mi niebieską kartę. Mąż dostał wezwania do Mopsu w związku z prowadzeniem niebieskiej karty. W między czasie dostaliśmy wezwanie z sądu i dostaliśmy nadzór kuratora. Przez 2, 3 lata kuratorzy się kilka razy zmieniali. Przeważnie czułam z ich strony wsparcie. Dzwonili pytali czy wszystko jest ok. Od roku mamy kurator spolecznego która mam wrażenie jest osobą bardzo religijna. Proponowała wyjazdy na obozy organizowane przez kościół naszym dzieciom a nam uczestnictwa w spotkaniach dla małżeństwa organizowanych też przez kościół. Pani zobaczyła nasz zdjęcie ze ślubu i powiedziała że tak ładnie wyglądaliśmy i że szkoda żeby się nasze małżeństwo rozpadło bo wzięliśmy ślub kościelny. Raz usłyszałam że mój mąż jest przystojny i że muszę uważać bo mi ktoś może go odbić. Mam wrażenie że ta pani nie interesuje się powodem dlaczego została karta założona tylko dla niej liczy się że wzięliśmy ślub i chyba chce naprawić nasze małżeństwo. Sugeruje nam że powinniśmy chodzić na randki. Rozmawiałam. Z kuratorem Zawodowym że nie odpowiada mi styl tej Pani ale dostałam odpowiedz że mam odrazy mówić kurator jak mi się coś nie podoba. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Czy mogę wnioskować o zmianę kuratora? Poza tym sytuacja się bardzo zmieniła w domu. Mąż jest spokojniejszy. Dzieci chętnie z nim spędzają czas. Jest spokój cisza. Mąż nie wybucha i nie żuca przedmiotami,nie traszka drzwiami oraz nie robi wielu innych rzeczy które świadczyły o przemocy. Dzieci chętnie z nim spędzają czas. Często się wygłupiamy i śmiejemy. Czy w związku z tym mogę wystąpić o zniesienie kuratora. Od mojej kurator dostałam informacje że to ja o to powinnam wystąpić. A podczas kolejnej wizyty powiedziała że ona nie wie po co ona przychodzi. Że sama wystąpi z takim wnioskiem. Od tego czasu minęły już 3 a może 4 miesiące i dalej przychodzi. I nie wiem czy to ja powinnam czy ona o to wystąpić.
Jagrys
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2023, 12:06
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Wątpliwość dotyczące pracy kuratora

Postautor: kecaj1984 » 08 wrz 2023, 13:25

Z wnioskiem o uchylenie nadzoru może wystąpić kurator zawodowy lub Pani może złożyć wniosek do Sądu rejonowego

Za ten post autor kecaj1984 otrzymał podziękowanie od
Ultima(13 wrz 2023, 8:54)
Ocena:4%
 
kecaj1984
 
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2012, 15:45
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Wanted to know what your conception is on this topic

Postautor: Bhoblhpsymn » 03 kwie 2024, 13:04

I was really itching to treat some wager some well-to-do on some sports matches that are circumstance right now. I wanted to let you guys be familiar with that I did find what I ruminate on to be the best orientation in the USA.
If you want to get in on the spirit, check it out-moded: gambling games
Bhoblhpsymn
 
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2024, 0:16
Lokalizacja: United States
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości