wiek nadzorowanego

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

wiek nadzorowanego

Postautor: pawelolo123 » 16 kwie 2006, 23:04

Jestem kuratorem społecznym (rodzinnym) Ostatnio dostałem nadzór alkoholowy i nie było by nic w tym dziwnego gdyby nie to, że nadzorowany ma 60 lat.
Mam pytanie jak to jest, że osoba w takim wieku jest u ,,rodzinnych' a nie u "dorosłych"
Pozdrawiam
pawelolo123
 
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2006, 22:50
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Barbara » 17 kwie 2006, 18:35

60-tka to naprawdę niewiele zważywszy, że mam nadzorowanego, który ma 80 lat (i choć zabrzmi to dziwnie, w tym akurat przypadku ten nadzór faktycznie ma sens)
Zobowiązania do leczenia odwykowego na mocy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdzialaniu alkoholizmowi są orzekane przez sędziów Wydziałów Rodzinnych i Nieletnich, a nadzory w tym wypadku pełnione są przez kuratorów rodzinnych.
Uwaga. Nie nalezy tego mylić z sytuacjami, kiedy to zobowiazanie do leczenia jest nakładane przez sąd karny - ale wtedy nie jest to na zasadzie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, tylko - jako jeden z obowiązków, jakie sąd nakłada np. na warunkowo zwolnionego .
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości