MOW

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

MOW

Postautor: Karina » 30 cze 2005, 18:27

Czy małoletnią ze sprawy Opm można na wniosek rodziców umieścić w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym?

Mam taki nadzór, gdzie 12-letnia dziewczynka sprawia ogromne problemy i matka chce ją umieścić w MOW. Można to zrobić w Opm czy musi być postanowienie o zastosowaniu środka wychowawczego?
Karina
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2005, 23:00
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Beata K » 03 lip 2005, 22:48

Witaj Karino!
Rozumiem,że masz dylemat- ale czy to Ty powinnaś to wiedzieć, czy może ktoś, kto będzie wydawał w tej sprawie postanowienie? Myślę,że mimo wszystko 12-letnia dziewczynka nie powinna trafić do MOW (postępowanie o demoralizację?),jeżeli sprawia kłopoty, a rodzice jako jedyne rozwiązanie widzą umieszczenie w ośrodku... to może warto byłoby skierować na terapię rodziców. Ale oczywiście nie ja znam sprawę, dziewczynkę, rodziców. Co do Twojego pytania: jeżeli rodzice złożą wniosek, to sędzia musi zdecydować pod jaką sygnaturą go rozpatrzyć, a do umieszczenia w placówce typu reso musi być postanowienie z upn.( szczegóły najlepiej zna osoba zajmująca się skierowaniami do MOW, które są w gestii bodajże kuratoriów- przyznam, że odkąd nie mamy akt nienadzorowych,nie jestem dobrze w temacie).Pozdrawiam. Beata
Beata K
 
Posty: 36
Rejestracja: 23 maja 2005, 16:12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Mila » 04 lip 2005, 23:03

Czesc Karino, Beato
Mysle,ze prowadzac nadzor w sprawie masz obowiazek skladac wlasne wnioski i koniecznie musisz ustosunkowac sie do pomyslu rodzicow ( poronionego, moim zdaniem).
Ale sedzia oczywiscie musi zalozyc sprawe o demoralizacje (takze na >Twoj ewent. wniosek) i skierowac rodzine na badania do RODK z konkretnymi pytaniami , ktore Ty takze mozesz sformulowac typu: jakiego typu dzialania wychowawcze czy resocjalizacyjne beda w przypadku maloletniej najskuteczniejsze. Mow-y tylko z upn, to pewne, orzekane po badaniach.
Rownoczesnie wyglada na to, ze nadzor obecnie prowadzony jest nieskutecznym srodkiem ( OPm? ograniczenie wladzy? wglad?), no to szybko reaguj, a moze OSW? MOS? ale ona jest na to za mala,najlepiej-profesjonalna kontaktowa rodzina zastepcza z profilem terapeutycznym Ha, Ha (gorzki smiech) :wink:
Karino, ale zaznacz jakos swoja obecnosc w tej sprawie! :?
Pozdro
Mila
Mila
 
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2005, 22:58
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 21 lip 2005, 0:36

Witam! W MOW tylko z upn. Pomysł wydaje się faktycznie z księżyca, ale nie znam sprawy i nie mam pojęcia, jakiego typu problemy sprawia małolata. Poza tym, biorąc pod uwagę realia i okres, w którym uzyskałaby ona skierowanie, a następnie zostałaby faktycznie umieszczona, to przy szybko postępującej demoralizacji, taki środek wychowawczy może się okazać w pelni trafiony :lol: . Cały post proponuję potraktowac z przymrużeniem oka :wink: . Pozdrawiam :!:
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

MOW

Postautor: nius » 06 paź 2005, 12:33

Witam wszystkich.
Droga Karino
W MOW umieszcza się z upn więc nie można zrobic tego w Opm (zgadzam się z przedmówcami) :lol: . Rodzice natomiast na swój wniosek (bez postanowienia) mogą umieścic w placówce opiekuńczo-wychowawczej lub innej placówce wychowawczej np. ośrodkach socjalizacyjnych, terapeutycznych. Proponuję, żeby rodzice poszukali takiego ośrodka załatwili wszystkie związane z tym formalności, (znaleźli miejsce, załatwili sprawę odpłatnosci itp.), jeżeli chcą to zrobic na swój wniosek czyli bez udziału sądu.
Nie będę sugerował co ewentualnie powinnaś zrobic w tej sprawie, bo rozumiem, że nie o to pytasz, a umieszczenie małoletniej w MOW jest pomysłem matki, która może podjąc działania w tym celu , niezależnie od ich słuszności lub nie.
Pozdrawiam.
nius
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 141
Rejestracja: 29 wrz 2005, 12:51
Lokalizacja: Okręg Lublin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość