liczba osób pozostajacych pod nadzorem

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: kesey » 05 sty 2007, 22:19

Witam po dłuższej przerwie :!:
Wygląda na to, że "góra urodziła mysz". Dla mnie określenie środki probacyjne jest żywcem wyciągnięte z nomenklatury naszych dorosłych Koleżanek i Kolegów. Pewnie w czyimś zamyśle miało być mądrze a wiadomo, że tym mądrzej im bardziej niezrozumiale :twisted:
¦rodki probacyjne stosuje się wobec sprawców przestępstw, więc w takim ujęciu zastanawiałbym się nawet czy uwzględniać nieletnich zagrożonych demoralizacją (wagarujących, pijących alkohol, itp.)- nie są przecież sprawcami czynów karalnych :shock: :shock:
Ta statystyka spełni idealnie rolę wszystkich poprzednich- wypaczy faktyczne obciążenie, pozwoli na manipulację i tak naprawdę dla przeciętnego kuratora nie będzie miała większego znaczenia.
A wystarczyłoby przecież, tak jak słusznie wskazała na to Barbara, uwzględnić liczbę osób, pozostających pod nadzorem, rozumianą jako:
- małoletni i rodzic/rodzice uwzględnieni w postanowieniu (sprawy Opm)
- zobowiązani do podjęcia leczenia odwykowego (Alk)
- nieletni, wobec których został zastosowany srodek wychowawczy, przewidziany art. 6 pkt 5 upn. (Nw).
Oczywiście, osobę zobowiązaną do podjęcia leczenia odwykowego, mającą również ograniczone wykonywanie władzy rodzicielskiej poprzez nadzór kuratora powinno się zgodnie ze zdrowym rozsądkiem wykazywać jako jedną osobę (nawet jeśli cierpiałaby na rozdwojenie jaźni) :lol:. Adekwatnie należałoby również potraktować małolatów z Opm, wobec których został orzeczony samoistny środek wychowawczy z art. 6 pkt 5 upn. Kilkukrotne liczenie tej samej osoby tylko dlatego, że dotyczą jej różne orzeczenia, to moim zdaniem fałszowanie rzeczywistości. Nie muszę zniżać się do poziomu żonglera liczb, aby wykazać, że mam co robić :D.
Zupełnie odrębnie powinna być wykazywana liczba osób, wobec których kurator rodzinny podejmuje czynności kontrolne, w sprawach nie objętych nadzorem, o ile kontrola ta jest realizowana inaczej niż poprzez wywiady bieżące w postępowaniu wykonawczym, realizowane na zarządzenie sędziego referenta (słyszałem, że są okręgi, w których kuratorom przekazano akta rodzin zastępczych, nadzorów odpowiedzialnych rodziców, placówek opiekuńczo- wychowawczych, prawnych opiek, itp.).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Easy » 05 sty 2007, 23:01

Barbaro! Pisząc "nieletni" mam na myśli tego z UPN i nie mylę go
z "małoletnim " z KRiO. Czy wyrażam się mało precyzyjnie, czy też wydaje się to nie możliwe? Ale tak dokładnie jest. Tak jak to wyjaśnia Nieletnia. Zdrówka dla wszystkich i spokojnej nocy !
Easy
 
Posty: 80
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:59
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Barbara » 06 sty 2007, 0:01

No cóż...Wykazywanie w obciążeniu samych nieletnich tak bardzo nie mieści mi się w głowie, że podejrzewałam "przejęzyczenie". Gdy przeczytałam, że chodzi jednak o "nielatów" przez chwilę nawet przypuszczałam, że nasze kochane ministerstwo potrzebuje po prostu danych dotyczących samych spraw Nw (stąd i nazwa probacja byłaby jakoś usprawiedliwiona). Ale tylko przez chwilę. Bo przecież są w tej ankiecie także pytania o umieszczenia, opiekę prawną nad małoletnimi i ubezwłasnowolnionymi... W sumie - "czeski film". Szkoda tylko, że w ogóle nie śmieszny.
Barbara
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 209
Rejestracja: 09 mar 2006, 1:00
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

liczba osób pozostajĄcych pod nadzorem

Postautor: leciwa » 08 sty 2007, 23:17

Halo, Nieletnia! Halo, easy! Kłaniam się, jestem pewna, że jesteśmy z tego samego okręgu. Witam pozostałych. Zdecydowałam się dołączyć, żeby sobie ulżyć. Jak znosicie statystyczną paranoję? Czy też czekacie na nowe wytyczne? Nic prostszego: policzyć osoby pozostające pod nadzorem kuratora rodzinnego w różnych kategoriach spraw. A jak pięknie można to skomplikowac! Odnoszę wrażenie, że niczemu (dobremu) te statystyki nie służą i tak na prawdę, nie zależy nikomu (czyt."górze") na poznaniu faktycznego obciążenia kuratorów rodzinnych. A nuż okazałoby się, że obrany kierunek na "dopieszczanie" kuratorów dla dorosłych jest mylny i trzeba by dodać etatów rodzinnych? Ciekawe, jaką niespodziankę jutro nam przełożeni zafundują i jaką będzie należało interpretować zapis: "liczba nadzorów - w tym osób". Pozdrawiam!
leciwa
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2007, 23:28
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Lukas » 11 sty 2007, 0:29

Już nic nie liczymy, bowiem przyszedł inny "faks" z ministerstwa.
Mamy odrobinę spokoju po tym dość stresującym nas wszystkich okresie.
Pozdrawiam serdecznie - już nieco, pewnie na krótko, odstresowany Lukas
Lukas
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 125
Rejestracja: 22 gru 2005, 20:39
Lokalizacja: Dolny ?ląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Easy » 11 sty 2007, 21:20

Zwariuję! Policzyłam kolejny raz osoby, tym razem wliczając w stan wszystkich, łącznie z ubezwłasnowolnionymi pozostającymi pod kontrolą kuratorów ( stałe zlecenia, wywiady kontrolne co 6 mcy ).
Witaj Leciwa! Miło,że powiększa się na forum grono kuratorów z mojego okręgu. Natomiast wycieczki pod adresem kuratorów dla dorosłych uważam za całkowicie zbędne. Wszyscy jesteśmy kuratorami sądowymi i często borykamy się z tymi samymi problemami.
Pozdrawiam oba piony.
Easy
 
Posty: 80
Rejestracja: 14 cze 2006, 18:59
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Lukas » 11 sty 2007, 22:24

Krótko cieszyłem się spokojem, bowiem dzisiaj otrzymałem kolejny fax.
Arkusz kalkulacyjny dotyczący spraw znajdujących się u kuratorów zawodowych zawiera sporo błędów, Jest po prostu zwykłym bublem.
Dzisiaj przeprowadzaliśmy rozmowy z naczelnikiem wydziału statystyki w MS, a także z tamt. informatykiem, który ten bubel spłodził.
Zapewniono nas, że do następnego okresu sprawozdawczego wady tego arkusza zostaną usunięte.
KRK przedstawiała swoją propozycję sporządzania danych statystycznych - co się z tym stało???
Apeluję do Keseya, a także pozostałych delegatów do KRK, przekażcie ówczesny arkusz kalkulacyjny Pani Naczelnik wymienionego wyżej wydziału, zaakceptowany przez KRK I-szej kadencji.
Może w końcu będziemy mogli sporządzać sprawozdania we właściwy i profesjonalny sposób.
Co na ten temat wydział kurateli, czyżby nikt nie miał nic do powiedzenia na ten temat?

Pozdrawiam cieplutko
Lukas
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 125
Rejestracja: 22 gru 2005, 20:39
Lokalizacja: Dolny ?ląsk
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 12 sty 2007, 0:28

Witaj Lukas :!:
Propozycja ujednoliconej statystyki, opracowanej przez ekspertów KRK została przekazana MS. Najwyraźniej nie została jednak zaaprobowana w pierwotnym kształcie i w bardzo wąskim zakresie odzwierciedla się w tym, co ostatecznie trafiło do zespołów kuratorskich.
Temat statystyki nie został chyba jednak ostatecznie zakończony (taka była przynajmniej sugestia KRK).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: leciwa » 13 sty 2007, 2:14

Easy, źle mnie zrozumiałaś. Widzę problemy i wierzę w solidarność zawodową kuratorów obu pionów. Nie miałam na celu żadnych "wycieczek" pod adresem kuratorów dla dorosłych, ale pod adresem polityki kadrowej - owszem. Mam nadzieję, że podana liczba osób pod nadzorem zostanie uwzględniona przy planowaniu nowych etatów.... Dobranoc!
leciwa
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2007, 23:28
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia

Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości