nadzór na podstawie art 120 1 kro

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

nadzór na podstawie art 120 1 kro

Postautor: bartoszB » 01 lut 2007, 15:18

Witam :!: Otrzymałem ostatnio do wykonania nadzór nad przebiegiem styczności przysposabiających z przysposabianym na podstawie art. 120 1 par. 4 KRiO.
Mam w związku z tym pytanie w której kontrolce mam to zaewidencjonować? Jak to później wykazać w sprawozdaniu? :shock:
bartoszB
 
Posty: 6
Rejestracja: 05 lis 2006, 14:18
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: eipiem » 02 lut 2007, 0:16

BartoszB- jesli masz wykonac nadzór nad stycznością to masz pójść do kandydatow na rodziców i przyjrzeć sie jak wygląda ich bezpośrednia opieka (orzeczona przez Sąd styczność) nad powierzonym im dzieckiem,jak kształtują sie wiezi między opiekunami a dzieckiem itp.
Sądowi przedstawiasz wg wskazanej przez Sąd częstotliwości sprawozdania z nadzoru nad stycznością.Zwykle też w tych sprawach jesteśmy wzywani na posiedzenie Sądu.jako świadkowie.
Co do kontrolek- to dotychczas nadzór nad stycznością był chyba odnotowywany w kontrolce OPM ,a aktualnie wg zaleceń DWOiP II-051-72/06 na podstawie opinii Dep.Legisl-Praw. DL-P II 4133-7/06 powinien być odnotowany w kontrolce K.
Czy macie w W-wie sekretaraty Zespołów ?skoro masz wiedzieć gdzie to odnotować.My nie mamy i wpisy dokonuje sekretariat wydziału.
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: bartoszB » 02 lut 2007, 10:24

Dziękuje eipiem za szybką odpowiedź.
:D Niestety nie mamy obsługi biurowej. A co wpisów dokonujemy je sami. Pytałem o to również dlatego, że od niedawna jestem kuratorem rodzinnym.
A co do samej sprawy to jak na razie Sąd zobowiazał mnie do wysyłania sprawozdań co dwa tygodnie.
bartoszB
 
Posty: 6
Rejestracja: 05 lis 2006, 14:18
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kasia1 » 18 maja 2007, 17:08

witam... czy za nadzór ten przysługuje ryczałt tak jak za kontakty między rodzicami a dziećmi???pozdrawiam kasia
kasia1
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 71
Rejestracja: 08 lis 2005, 16:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości