Proszę o pomoc

Tematy związane z funkcjonowaniem kuratorskiej służby sądowej w pionie rodzinnym.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Proszę o pomoc

Postautor: ewasolo » 23 lut 2007, 10:30

Jestem rodzicem nieletniego i mam napisać sprawozdanie z nadzoru rodzica. Może, ktoś wie jak mam to zacząć albo prześle wzór na którym bym mogła bazować.
Z góry serdecznie dziękuje.

Kontakt: ewasolowiej@wp.pl
ewasolo
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2007, 10:15
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: tomek » 23 lut 2007, 23:58

W naszym Sądzie wysyłane są gotowe druki, które w nieskomplikowany sposób wypełniają rodzice. Proponuję zapytać we właściwym dla Pani Sądzie, czy też jest taka ewentualność. Jeśli nie proszę tu napisać a prześlę na Pani email nasz druk, może będzie dobry. Pozdrawiam
tomek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 203
Rejestracja: 19 lut 2006, 21:27
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: ewasolo » 24 lut 2007, 11:01

Niestety ja nie dostałam nic oprócz powiadomienia, że mam coś takiego napisać. Bardzo bym Ci była wdzięczna Tomku o przesłanie takiego druku. Bardzo Ci dziękuję i pozdrawiam.
ewasolo
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2007, 10:15
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: januszizorka » 28 mar 2007, 16:40

---------- 16:34 28.03.2007 ----------

Witam !
Jestem w podobnej sytuacji jak "ewasolo" i muszę napisać sprawozdanie z nadzoru rodzica , bardzo bym prosił o wzór na którym mógłbym bazować w napisaniu sprawozdania , będę bardzo wdzięczny. Jest to bardzo pilne !
mój adres:
japis5@wp.pl

---------- 16:40 ----------

tomek pisze:W naszym Sądzie wysyłane są gotowe druki, które w nieskomplikowany sposób wypełniają rodzice. Proponuję zapytać we właściwym dla Pani Sądzie, czy też jest taka ewentualność. Jeśli nie proszę tu napisać a prześlę na Pani email nasz druk, może będzie dobry. Pozdrawiam

Witam!
Jestem w podobnej sytuacji jak "ewasolo" i bardzo bym prosił Pana o przesłanie na mój email gotowego druku sprawozdania , jest to dla mnie bardzo pilna sprawa , z góry serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam!
mój adres:
japis5@wp.pl
januszizorka
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2007, 16:11
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: storm76 » 26 lut 2012, 0:38

Witam
Piszę w tym temacie gdyż nie chcę tworzyć kolejnego. Sprawa z którą "przychodzę" jest następująca. Otóż mam nad sobą sąsiadów posiadających nadzór kuratorski, nie wiem z jakiego powodu ale się domyślam.
Chodzi mi o taką rzecz że rodzina ta nie przestrzega żadnych norm współżycia z sąsiadami w bloku. Są to ciągłe hałasy dobiegające z ich mieszkania:bieganie dzieci często po 22 godz. płacz dziecka i towarzyszące temu krzyki ojca na to dziecko (taka sytuacja jest dość często w dzień ale i też późną nocą). Podejrzewam a raczej jestem pewny ze dzieci nie są bite, bo gdyby tak było to od razu dzwoniłbym na policję. Rodzina na wszelkie moje uwagi nie reaguje bądź reaguje wymijająco obiecując poprawę a w sumie robi swoje.
By opisać całą sytuację musiałbym wdać się w szczegóły a nie chcę tego tu robić.
Krótko mówiąc , czy gdybym poinformował szczegółowo zespół kuratorski, któremu podlega rodzina (nie znam nazwiska kuratora), czy ktoś z kuratorów zainteresował się tą sprawą i czy można taką informację przekazać drogą mailową lub listowną.
Dodam że chodzi mi tu o zespół kuratorski z Bielska Podlaskiego, może ktoś z kuratorów jest tu na forum.
Wiem ze może to i błaha sprawa ale moja cierpliwość do tych ludzi dawno się skończyła a sytuacja trwa od ponad roku.
Proszę o ewentualną odpowiedź kuratorów a nie "ciemiężonych" przez nich.
Z góry dziękuję
Przepraszam za nadużywanie słowa "kurator" w moim tekście :)
storm76
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2012, 0:34
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BBG » 26 lut 2012, 14:58

Witam. Kurator wykonuje swoje obowiązki w godzinach 7-22.
W Twojej sytuacji nie widzę innego rozwiązania jak tylko wezwanie policji, która jest organem interwencyjnym. Podstawą jej wezwania nie musi być podejrzenie, że dziecko jest krzywdzone, ale idąc po najprostszej linii zakłócanie ciszy nocnej.
Jednakże poinformowanie kuratora sprawującego nadzór nad rodziną o podanych przez Ciebie zdarzeniach na pewno nie zaszkodzi. :) :) :)
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy


Wróć do Kuratorzy rodzinni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości