właściwości i warunki osobiste

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

wŁaściwości i warunki osobiste

Postautor: kaniol » 09 paź 2007, 23:13

Mam prośbę, pomóżcie mi zdefiniować używany w przepisach prawa karnego termin "właściwości i warunki osobiste" np. w kk czytamy:
Art. 66. § 1. Sąd może warunkowo umorzyć postępowanie karne, jeżeli wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne, okoliczności jego popełnienia nie budzą wątpliwości, a postawa sprawcy nie karanego za przestępstwo umyślne, jego właściwości i warunki osobiste... itd
Mam swoje blade pojęcie tego terminu ale chciałbym skonfrontować to z wiedzą fachowców. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
kaniol
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2006, 14:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postautor: Zet » 10 paź 2007, 15:55

Kaniol

1 . właściwości osobiste ( przede wszystkim cechy charakteru oskarżonego, jego stanu zdrowia, stopień rozwoju umysłowego, zainteresowania, stosunek do innych ludzi i do powszechnie uznanych wartości społecznych )
2. warunki osobiste ( przede wszystkim warunki materialne i rodzinne oskarżonego, z uwzględnieniem ewentualnych tendencji do wywoływania konfliktów w rodzinie lub w środowisku )

To z projektu rozporządzenia w sprawie sporządzania diagnozy osobopoznawczej bo nie mam nic innego pod ręką, ale mniej więcej o to chodzi.
Zet
Awatar użytkownika
Zet
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 474
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:37
Lokalizacja: Unii Europejskiej
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: kaniol » 10 paź 2007, 21:15

Zet
Dziękuję Ci za te wyjaśnienia i pozdrawiam:)
Kaniol
kaniol
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2006, 14:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postautor: zen » 12 sty 2010, 1:00

a czy przez warunki osobiste mozna rowniez rozumiec fakt iz jestem studentem i zatrzymanie mnie na okres kilku dni moze znacznie wplynac na zaliczenie przeze mnie semestru.

I prosze sie nie smiac, mam do zaplacenia jeszcze 250zl z 600, ale w chwili obecnej nie jestem w stanie tego zaplacic. A dostalem list ze za niezaplacenie tego wyznaczono mi kare zastepcza w postaci 5 dni aresztu.
zen
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2010, 0:52
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: blabick » 12 sty 2010, 9:23

zen pisze:a czy przez warunki osobiste mozna rowniez rozumiec fakt iz jestem studentem i zatrzymanie mnie na okres kilku dni moze znacznie wplynac na zaliczenie przeze mnie semestru.

I prosze sie nie smiac, mam do zaplacenia jeszcze 250zl z 600, ale w chwili obecnej nie jestem w stanie tego zaplacic. A dostalem list ze za niezaplacenie tego wyznaczono mi kare zastepcza w postaci 5 dni aresztu.


nie
Awatar użytkownika
blabick
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 160
Rejestracja: 16 gru 2008, 13:15
Lokalizacja: chcę :)
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości