Problemy kuratora społecznego

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Problemy kuratora spoŁecznego

Postautor: monaga » 19 lis 2007, 18:07

Witam wszystkich jestem początkującym kuratorem społecznym i mam kilka pytań.Po pierwsze mam pod opieką skazanego, który sprawuje się bardzo dobrze, nie stwarza żadnych problemów i co z tym idzie kiedy idę do niego co miesiąc nie wiem już o co go pytać i o czym rozmawiać.wiem od kuratora zawodowego,że być może wystąpi o zawieszenie dozoru. Proszę co wy na to?Po drugie chcę się dowiedzieć czy są organizowane jakieś szkolenia dla kuratorów społecznych, którzy zaczynają?
monaga
monaga
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2007, 15:37
Lokalizacja: W?OCLAWEK
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: RóŻa » 19 lis 2007, 23:08

liczy się twoja obecność u dozorowanego. To nie musi być długa wizyta jeżeli sytuacja podopiecznego jest tak stabilna jak piszesz. Wystarczy, że przyjdziesz i zapytasz np czy jest jakiś problem o którym powinnaś wiedzieć.
Awatar użytkownika
RóŻa
 
Posty: 23
Rejestracja: 03 paź 2006, 20:52
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Problemy kuratora spoŁecznego

Postautor: BartK » 20 lis 2007, 0:13

monaga pisze:wiem od kuratora zawodowego,że być może wystąpi o zawieszenie dozoru


Chyba źle zrozumiałaś kuratora zawodowego, może chodziło o zwolnienie z dozoru?

monaga pisze: nie wiem już o co go pytać i o czym rozmawiać

Pomocny tutaj może być art. 1 ustawy o kuratorach
Kuratorzy sądowi realizują określone przez prawo zadania o charakterze wychowawczo-resocjalizacyjnym, diagnostycznym, profilaktycznym i kontrolnym, związane z wykonywaniem orzeczeń sądu.

Polecam także nawiązać bliższą współpracę z kuratorem zawodowym.



monaga pisze: czy są organizowane jakieś szkolenia dla kuratorów społecznych, którzy zaczynają?


Zapytaj o to kuratora zawodowego, z którym współpracujesz. Nie ma takich szkoleń na poziomie ogólnopolskim, a nawet na poziomie okręgowym, przynajmniej o takich nie słyszałem.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: kesey » 20 lis 2007, 0:35

Chyba, że "Społeczny kurator sądowy" realizowany przez Fundację Prawo Europejskie :wink:
Po raz kolejny proszę o umieszczanie wątków we właściwych działach- dzisiaj warn i przeniesienie, następnym razem może być "kłódka" :lol:
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: Taki » 20 lis 2007, 20:59

,,wiem od kuratora zawodowego,że być może wystąpi o zawieszenie dozoru"



Z mojej praktyki wynika, że najczęściej o zwolnieniu z dozoru jestem informowany przez podopiecznego podczas kolejnej wizyty. Często odbywa się to w niezbyt przyjemnych dla mnie okolicznościach. Chodzi tu przede wszystkim o zachowanie rodziny dozorowanego sfrustrowanej nieuzasadnioną obecnością ,,intruza”, bo z podopiecznym mam zazwyczaj dobre relacje.
Oficjalne pismo o zakończeniu dozoru zazwyczaj otrzymuję długo, długo po fakcie.
Taki
 
Posty: 156
Rejestracja: 14 lis 2005, 20:49
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Katarzyna Kotuła » 21 lis 2007, 12:12

Ja o zwolnieniu podopiecznego z dozoru kuratora dowiaduję się .... w sekretariacie wydziału karnego SR ...
Katarzyna Kotuła
 
Posty: 44
Rejestracja: 19 lut 2006, 16:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: monaga » 24 lis 2007, 22:53

Dzięki za odpowiedzi. Chciałam o tym wszystkim pogadać ze swoim kuratorem zawodowym ale on jest od pół roku na zwolnieniu stąd ta moja niemoc a informacje uzyskiwane od innych są różne i często ''zbywające''.
monaga
monaga
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2007, 15:37
Lokalizacja: W?OCLAWEK
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 25 lis 2007, 2:37

monaga pisze:Dzięki za odpowiedzi. Chciałam o tym wszystkim pogadać ze swoim kuratorem zawodowym ale on jest od pół roku na zwolnieniu stąd ta moja niemoc a informacje uzyskiwane od innych są różne i często ''zbywające''.


Polecamy się na przyszłość :wink:
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: magdusia » 11 sty 2009, 23:09

osobą, do której zawsze możesz się zgłosic jest Twój kurator zawodowy któremu podlegasz. musisz jego pytać i z nim ustalać jak powinnaś w danym dozorze postepować.
według mnie nie musisz go odwiedzać co miesiac, ale dozorowanego inform,ujesz i piszesz to w karcie czynności - wizyta za trzy miesiace. po upływie połowy wymierzonej kary ( w zawieszeniu ) kurator może złożyć wniosek o zwolnienie skazanego z dozoru - jeżeli nie popełnił wykroczenia tym bardziej przestępstwa w okresie próby, pozytywna opinia w srodowisku oraz od dzielnicowego i ty masz przekonanie , że istnieje duze prawdopodobienstwo, że nie wejdzie ponownie w konflikt z prawem. Pozdrawiam.
magdusia
 
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2009, 22:37
Lokalizacja: polska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości