kuratela nad ciagle pijana matka

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

kuratela nad ciagle pijana matka

Postautor: sobczykpiotr381 » 10 lip 2009, 20:34

kurator ma wizyte w domu wiecznie pijanej matki,wczesniej sie z nia umawia na dany dzien,dana godzine,matka nie pije do wizyty kuratora odkurzy pokoj i wita kuratora;matka nie otwiera drzwi kuratorowi bo jest pijana a potem informuje kuratora,ze musiala byc z dzieckiem u lekarza,kurator odhacza adres,pisze notatke itp.,a moze kurator pofatygowalby sie po kilku godzinach tego dnia i ponownie zlozylby wizyte kochanej mamusi ,a moze po 2-3 dniach oczywiscie znienacka a gwarantuje,ze widok bylby zgola zupelnie inny,notatka tez; chyba, ze kasa naliczana jest od tzw.sztuki i lepiej,gdy podopieczna zadowala kuratora,a podopieczna- ciagle zalana cieszy sie,ze ma fajnego kuratora ;w domu awantury libacje,dzieciak glodny,musi krasc,byc wysylanym do sasiadow po pieniadze,po papierosy,po kawe,po podpaski,po kromke chleba,nie musi isc do szkoly,bo za 2 dni jak matka otrzezwieje zaprowadzi go do lekarza uczac dzieciaka co ma mowic itd. itd. a mamuska znow ma troche wolnego ,moze sie wreszcie srodze napoic
sobczykpiotr381
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2009, 19:35
Lokalizacja: gniewkowo
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 10 lip 2009, 23:37

opis ładny - trzeba działać - a Pan nie możę o tym wszystkim poinformować kuratora jak przychodzi do domu na wizytę ??
A nie mógłby Pan pofatygować się do kuratora zawodowego i poinformować o sytuacji ??
A nie można anonimowo zadzwonić do kuratorów lub dzielnicowego i powiedzieć co się dzieje ??
Czy jak są libacje alkoholowe i przeszkadzają innym , nie można zadzwonić na policję ??

Czy w Pana poście była jakieś pytanie ?? czy tylko opis sytuacji ot tak sobie wstawiony nie wiadomo po co ??


Czy może oczekiwał Pan porady co należy zrobić w takiej sytuacji - bo jeśli tak to co należy zrobić opisałem wyżej .

Irytują mnie takie posty później będzie sie mówiło - gdzie był kurator ----- a gdzie byli sąsiedzi - którzy mieszkają z tymi ludźmi ściana w ścianę przez 24 h .

( ..) mogę tak jeszcze długo ale chyba nie o to chodzi ....

Podtrawiam i odwagi i więcej odpowiedzialności cywilnej życzę .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: JędrzejB » 11 lip 2009, 21:10

Ja tam uważam, że kurator, który umawia się z dozorowaną czy nadzorowaną to żaden profesjonalista i należy mieć nadzieję, że nie jest to kurator zawodowy.
Umawiając się z mamusią kurator oszczędza sobie czas a nie chodząc do sąsiadów ma zapewniony komfort psychiczny.
Jeśli dozór sprawuje kurator społeczny to jak kurator zawodowy sprawuję nad nim kontrolę. Nie chce mi się wierzyć by kurator zawodowy był taki naiwny i nie wiedział jak kurator społeczny pracuje.
Jeśli dozór sprawuje kurator zawodowy to Boże...
£agodny jesteś kqb dla koleżeństwa, atak na sobczykpiotr281 nie załatwia sprawy.
JędrzejB
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 38
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:16
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 11 lip 2009, 22:21

-nie wierzę , że kurator zawodowy prowadzi tam osobisty nadzór - a jeśli nawet nie wyklucza to tego co napisałem o policji , telefonach do siedziby kuratorów i rozmowy w takim przypadku np. z kierownikiem zespołu -- chyba że idąc tym tokiem myślenia - nadzór sprawuje tam kierownik --- ale nie popadajmy w jakaś paranoję na litość ...

JędrzejR a co wg Ciebie innego niż ja napisałem załatwi sprawę ?
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości