zniesienie dozoru

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

zniesienie dozoru

Postautor: agarerek » 04 sty 2010, 14:33

Witam! Jestem kuratorem społecznym. Chciałabym zaznaczyć-napisać w karcie czynności, żeby znieść dozór kuratorski. Nie wiem jak to napisać gdyż jest to mója pierwsza sprawa, przy której chciałabym znieść dozór. Próba przebiega prawidłowo itd. Ale nie wiem jak to napisać.
agarerek
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2010, 14:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: BartK » 04 sty 2010, 20:46

Witam. Proponuję w uwagach, czyli na samym końcu karty, zamieścić informację, iż dozór przebiega prawidłowo i zasadne wydaje się być wystosowanie wniosku przez kuratora zawodowego w przedmiocie zwolnienia od dozoru. Taką informację można także ustanie przekazać kuratorowi zawodowemu.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: agarerek » 04 sty 2010, 21:17

Wielkie dzięki za informacje. Pozdrawiam
agarerek
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2010, 14:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 04 sty 2010, 22:57

Ja robię nieco inaczej - w każdym rodzaju ze składanych wniosków ( jeśli dozór prowadzi społeczny) - dogadujemy się o co chodzi - potem jest normalny wywiad - nie karta czynności ( aby nie było zlecania dodatkowego przeprowadzenia wywiadu ) i na końcu tego wywiadu jest podkreślony lub wytłuszczony wniosek kuratora społecznego - jedno zdanie czy dwa - potem ja tylko składam formalny wniosek .
zresztą moi społeczni wiedzą jak maja to robić i nie muszą się ze mną ,,dogadywać'' - nie ubezwłasnowolniam ich ;-)
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: Orange » 04 sty 2010, 23:42

---------- 22:39 04.01.2010 ----------

:?: :shock:
Ja muszę każdorazowo biec na wywiad kontrolny przed złożeniem wniosku! :cry: :evil:

---------- 22:42 ----------

P.S. U mnie w takich sytuacjach postępuje się, jak u Bartka. Pozdrawiam wieczornie.
panta rhei
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: kgb14 » 05 sty 2010, 9:55

no to my mamy lepiej - może tyle .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: BartK » 05 sty 2010, 14:08

Pytanie autora dotyczyło czynności jakie musi podjąć kurator społeczny. Oczywistym jest, iż przed złożeniem wniosku kurator zawodowy powinien jeszcze przeprowadzić wywiad środowiskowy. Taki wywiad przezd wystosowaniem wniosku nie oznacza jednak, iż sąd nie zleci wywiadu ponownie. Wszystko zależy od konkretnego wydziału. Czasami sąd zleca wywiady odnośnie wszystkich wniosków jak leci, łącznie z art. 75/1 kk :)
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: jurek » 05 sty 2010, 19:06

Bartłomiej pisze:Oczywistym jest, iż przed złożeniem wniosku kurator zawodowy powinien jeszcze przeprowadzić wywiad środowiskowy.


Jeżeli inicjatywa dot. zwolnienia z dozoru wypłynie od kuratora społecznego to oczekiwał bym tylko od niego zgodnie z art. 74 par. 2 kk uzasadnienia takiego stanowiska czyli przedstawienia jakie względy wychowawcze za tym przemawiają a nie czy dozór przebiega prawidłowo czy nie i tak jak Bartek pisze – bez znaczenia czy przekaże mi taką informacje ustnie czy pisemnie.
A wywiad środowiskowy w sprawie gdzie sprawowany jest dozór ???!!! i to jeszcze Bartek piszesz, że to jest oczywiste !!!??? a z czego taka oczywista oczywistość wynika ?
Wywiad środowiskowy sąd zleca na postawie art. 14 kkw wtedy kiedy okoliczności sprawy wymagają zebrania informacji na temat skazanego ! w jakim wywiadzie środowiskowym jest więcej informacji na temat skazanego niż w aktach sprawy z dozorem ??? !!! W sprawie dozorowej w której prawidłowo prowadzony jest dozór niezasadne jest zlecanie takiego wywiadu bo nic ten wywiad nowego do sprawy nie wniesie jest to też wbrew logice prawniczej. Oczywiście mogę sobie wyobrazić sytuację gdzie taki wywiad w sprawie dozorowej będzie zasadny ale to już takie gdybanie.
Multi multa sciunt, nemo omnia
Awatar użytkownika
jurek
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 cze 2005, 1:14
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: pola76 » 05 sty 2010, 19:47

Podobnie jak kuratorzy kgb, moi również w uwagach zamieszczają informacje o zasadności wystąpienia z wnioskiem o zwolnienie od dozoru, przed złożeniem którego nie przeprowadzam wywiadu osobiście. W tej sprawie zgadzam się z Jurkiem. A sąd jeżeli uzna za stosowne to i tak wystąpi o przeprowadzenie dodatkowego wywiadu.
pola76
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 100
Rejestracja: 27 lis 2009, 22:52
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Bosman » 05 sty 2010, 20:57

[quote="jurek"]

A wywiad środowiskowy w sprawie gdzie sprawowany jest dozór ???!!! i to jeszcze Bartek piszesz, że to jest oczywiste !!!??? a z czego taka oczywista oczywistość wynika ?
Wywiad środowiskowy sąd zleca na postawie art. 14 kkw wtedy kiedy okoliczności sprawy wymagają zebrania informacji na temat skazanego ! w jakim wywiadzie środowiskowym jest więcej informacji na temat skazanego niż w aktach sprawy z dozorem ??? !!! W sprawie dozorowej w której prawidłowo prowadzony jest dozór niezasadne jest zlecanie takiego wywiadu bo nic ten wywiad nowego do sprawy nie wniesie jest to też wbrew logice prawniczej. [quote]

Jurek, oczywiście, pełna zgoda.
Bosman
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 743
Rejestracja: 15 gru 2006, 23:55
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: kgb14 » 05 sty 2010, 21:42

Oczywiście pełna ----- niezgoda .

dla czego - ponieważ sąd zleci jego przeprowadzenie ( po co i dla czego ? - boooo taaakk ) - wolę sobie go zrobić wcześniej , czasem wręcz okoliczności wymagają zebrania informacji nie w karcie czynności lecz normalnie na kartce papieru .

Po co wcześniej ---- bo jeśli dam wniosek to sędzia zleci wywiad - po jakimś czasie na jakiś dalszy termin ( bywało że terminy były wyznaczane nawet 2 mies po złożeniu wniosku) - obecnie tak oczywiście nie jest ( mieszczą się raczej w okolicach 1 miesiąca ) - natomiast jeśli wywiad już jest w aktach termin sprawy może być wyznaczony nawet w ciągu np. 2 tygodni .

A jak ktoś ma ochotę to niech robi jak tylko chce - tak jak ja robię jest dobrze , nasza sędzina nigdy nie miała żadnych wątpliwości co do zasadności przeprowadzenia wywiadu przed złożeniem wniosku .

Dla uściślenia - bo jak mnie tu doświadczenie uczy tu zawsze trzeba bardzo precyzyjnie się wyrażać ( bo grono szanownych koleżanek i kolegów tylko takim słownikiem się komunikuje miedzy sobą i nie rozumie inaczej :lol: ) - można zamiast nagłówku ,,wywiad środowiskowy'' napisać sprawozdanie z okresu próby lub z dozoru '' --- podając istotne informacje jakie są niezbędne do prawidłowego wydania postanowienia w jakiejś tam kwestii .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: BartK » 05 sty 2010, 22:24

Wywiad środowiskowy przeprowadzam w celu zweryfikowania informacji zebranych przez kuratora społecznego, bo takiej sytuacji dotyczy temat. Nie wiem co w tym dziwnego. Inną kwestią jest tutaj często niezasadne zlecanie wywiadów przez sąd wykonawczy.
Awatar użytkownika
BartK
VIP
VIP
 
Posty: 1242
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:07
Lokalizacja: Szczecin-Centrum
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: agawe » 05 sty 2010, 22:51

Zdecydowanie podzielam stanowisko Jurka i Sławka.
U nas nie ma praktyki zlecania przez sąd wywiadu w sprawach o zwolnienie od dozoru. Zupełnie nie rozumiem co taki wywiad miałby wnieść. Kurator zawodowy składając wniosek o zwolnienie od dozoru winien być przekonany o jego słuszności, a wówczas nie ma powodu aby sąd nie rozpoznał go pozytywnie bez jakieś dodatkowej weryfikacji.
agawe
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 208
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:21
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: wiedziec » 06 sty 2010, 0:13

jak jest w końcu ze zniesieniem dozoru nad nieletnim w chwili ukończenia pełnoletności ? Proszę o szybką odpowiedz ,z góry dziękuje
wiedziec
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2010, 0:09
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 06 sty 2010, 0:32

wiedzieć - troszkę nie ten dział , troszkę nie dozór i można troszkę poczytać forum ;-)

Nadzór nad nieletnim moze trwać do 21 r.ż .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Następna

Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość