kurator dla osoby nieznanej z miejca obytu

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

kurator dla osoby nieznanej z miejca obytu

Postautor: ola 13 » 18 wrz 2010, 12:56

Witam! Prosze o pomoc , zostałam postanowieniem sadu kuratorem dla osoby nieznanej z miejsca pobytu, jestem pracownikiem socjalnym i nie do końca rozumiałam co to dla mnie oznacza.Chciałabym zrezygnować z tej roli ale nie wiem jak to zrobić czy mam wystąpić z wnioskiem do sądu i co w tym wniosku napisać czy muszę wyznaczyć zastępcę ja nawet nie znam tej osoby to ktoś obcy a zostałam kuratorem bo to dłużnik alimentacyjny i miałam tylko odbierać za ta osobe decyzje
ola 13
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2010, 12:46
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 19 wrz 2010, 23:57

W wydanym Ci zaświadczeniu o pełnieniu funkcji kuratora dla osoby nieznanej z miejsca pobytu, obowiązkiem sądu jest określenie zakresu twych uprawnień (skonkretyzowanie, do jakich czynności w zastępstwie tej osoby jesteś uprawniona, a zarazem zobligowana).

Tak, możesz wystąpić z wnioskiem o zwolnienie cię z tej funkcji, jednakże odpowiednie stosowanie przepisów o prawnej opiece wskazuje, iż do chwili ustanowienia nowego kuratora i tak będziesz zobowiązana podejmować niezbędne czynności dla ochrony praw osoby którą reprezentujesz (w takim zakresie, jak zostało to sprecyzowane). We wniosku możesz wskazać osobę, która będzie rozpatrywana w kategoriach kandydata do przejęcia obowiązków- nie może byc to osoba, w przypadku której zaistniałby czynnik sprzeczności interesów z interesami osoby nieznanej z miejsca pobytu (np. krewna starająca się o wymeldowanie osoby, którą miałaby reprezentować).

Najprostszym sposobem na pozbycie się niechcianej kurateli jest podjęcie działań dla ustalenia miejsca pobytu tej osoby i wskazania go sądowi. Wówczas sam zainteresowany będzie musiał zadbać o swoje sprawy, nawet jeśli nie do końca będzie miał na to ochotę.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: ola 13 » 20 wrz 2010, 17:59

Dziękuje za pomoc
ola 13
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2010, 12:46
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: eipiem » 20 wrz 2010, 18:37

i moze jeszcze dodam,ze aby pełnic tę funkcję sad musial cię zapytać czy wyrażasz zgodę-nieprawdaż?
eipiem
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 566
Rejestracja: 27 kwie 2005, 7:33
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości