Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

Postautor: basia 123 » 30 wrz 2010, 10:40

Witam
Mam pytanie jestem kuratorem społecznym, mam dozorowanego który ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
Kupił sobie skuter – jak to jest czy może nim jeździć bo mam sprzeczne informację.
Jak jest to wobec prawa , skuter jest zaliczany do pojazdów mechanicznych . Mojom zdaniem nie powinien jeździć.


Temat został wydzielony z wątku o nieprzestrzeganiu warunków zwolnienia. Jednocześnie nowy temat o identycznej treści został usunięty. Proszę Autora o niedublowanie bezzasadne postów, zapytań na przyszłość. Aurelius.
BASIA
basia 123
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2010, 10:24
Lokalizacja: PRZASNYSZ
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kesey » 30 wrz 2010, 11:22

art. 1 pkt 10 Ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. Nr 124, poz. 1152, z późn. zm.):

pojazd mechaniczny:
a) pojazd samochodowy, ciągnik rolniczy, motorower i przyczepę określone w przepisach ustawy - Prawo o ruchu drogowym,
b) pojazd wolnobieżny w rozumieniu przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym, z wyłączeniem pojazdów wolnobieżnych będących w posiadaniu rolników posiadających gospodarstwo rolne i użytkowanych w związku z posiadaniem tego gospodarstwa;
Nigdy nie dyskutuj z idiotą- najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kesey
VIP
VIP
 
Posty: 1736
Rejestracja: 25 kwie 2005, 23:51
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 51 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości