czy kurator moze tu pomóc?? odroczenie wyroku

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

czy kurator moze tu pomóc?? odroczenie wyroku

Postautor: gogo663 » 19 sty 2011, 20:28

witam
Mamy tutaj taka syt: moj chłopak (recydywista)dostał z sądu postanowienie wykonania kary 1 roku wiezienia(kiedys jechał po pijaku autem i go złapali miał zapłacic jakąs grzywne i odrobic jakies godziny, bądz odsiedziec za to 14 dni, a akurat tak sie złozyło ze wtedy siedział za inny wyrok i mowi ze te 14 dni ma "odbębnione") lecz z drugiej strony mowi ze nie jest pewien czy to akurat za to... i nie mamy pojecia gdzie i jak to mozna sprawdzic, czy mamy zając sie tym sami czy obowiązkiem jego kuratora jest pomóc mu w tej sprawie? i nie wiemy jak napisac odroczenie wyroku... Ja jetem z nim w ciązy (5 mies) , nie pracuje,on teraz pracuje na budowie lecz nie ma umowy a od 24 stycznia bedzie przyjety nowo otwatrej firmy jego przyjaciela mieszkamy razem, nikt nam nie pomaga ja nie korzystam z zadych zasiłkow i jesli on pojdzie siedziec to nie dam sobie rady, z czego sie utrzymam, przeciez nikt nie przyjmie ciężarnej do pracy... prosze o pomoc, podsuniecie jakiegos pomysłu w jaki sposob to napisac jak argumentowac. czy mamy jakies szanse?Dodam,że Ja mam 19 lat a on 25. MIeszkamy w mieszkaniu mojej babci, ale on jest zameldowany gdzie indziej a ja wogole nie mam meldunku. moi rodzice są po rozwodzie oboje mieszkaja ze swoimi partnerami, ojciec ma drugie dziecko. Moj chłopak ma oboje rodzicow(matka ma raka szyjki macicy) i dwie siostry jedna nieletnia a drógą mężatke ktora choruje na bolerioze, jego babcia rowniez ma raka... jego syt rodzinna nie jest prosta, dlatego chcemy by wyrok odroczono na pół roku. a nie wiemy jak to napiac. Z jakich argumentów korzystać i czym je poprzec. nie wiemy co jest najistotniejsze. bardzo prosze o pomoc. pozdrawiam i z góry dziekuje.
gogo663
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2011, 20:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: kgb14 » 19 sty 2011, 22:11

Kurator może pomóc nie ma jednak żadnego obowiązku sporządzenia wniosku o odroczenie wykonania kary . No i nie bardzo zrozumiałem czy chłopak był pod dozorem kuratora czy nie . Gdyby był kurator na pewno byłby bardziej zorientowany w sytuacji , jeśli nie i kurator może nawet nie wiedzieć , że istnieje taki człowiek jak Pani chłopak to zawsze można podejść do biura kuratora i poprosić o sprawdzenie tego czy tamtego lub bezpośrednio sekcji wykonawczej właściwego sadu , co i za co sie było w ZK i co ewentualnie jest jeszcze do wykonania .
Co do samego wniosku - wszystkie argumenty jakie powinny byc we wniosku zawarte właśnie sama pani napisała ,
Treść wniosku krótka - proszę o odroczenie wyk. kary ...takiej a takiej .... uzasadnienie -= takie jak Pani podała . Sad zleci przeprowadzenie wywiadu , kurator sprawdzi czy argumenty mają potwierdzenie w rzeczywistości i kilka innych spraw i sad przychyli sie do wniosku lub nie . Wniosek o odroczenie kosztuje - proszę nie zapomnieć uiścić opłaty bo może zostać formalnie odrzucony .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: gogo663 » 19 sty 2011, 22:26

Chłopak jest pod nadzorem kuratora. Dziękuje bardzo za odpowiedż :) MAm nadzieje że wszystko pójdzie dobrze. Pozdrawiam
gogo663
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2011, 20:24
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości