Wzory sprawozdań.

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Wzory sprawozdań.

Postautor: scorpimen » 12 lut 2012, 0:20

Witam,
poszukuję aktualnych wzorów dokumentów z których mają korzystać kuratorzy i które się niedawno zmieniły.
Chodzi mi o "Sprawozdanie z objęcia/przebiegu/zakończenia dozoru"
, "Sprawozdanie z objęcia dozoru" itp.
Zmieniły się one wraz z zmianami w kkw. Może ktoś mógłby je udostępnić albo podać linka.

Witaj, przeniosłam Twój post, zakładając odrębny temat. Pozdrawiam. ultima.
scorpimen
 
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2012, 23:48
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Grease » 13 lut 2012, 11:58

Sprawozdania nie uległy zmianie. Zmianie uległy pouczenia do spraw i każdy sąd samodzielnie je sobie redaguje, łącznie z upomnieniami pisemnymi. Pozdrawiam
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: maki » 16 lut 2012, 22:41

Jeżeli chodzi o upomnienia to dostaliśmy wzory z SO, jest ich kilka, wklejam jeden jako przyklad, jeśli ktoś potrzebuje wszystki opcje niech zgłasza zapotrzebowanie

……………………………………………………………..
(oznaczenie Zespołu KSS) …….
…………., dnia …………. roku

nr porz. wykazu … O ……/… ← numer, na który należy się powoływać w kontaktach z kuratorem
sygnatura akt ……Kow ……/…
Pan/i ………………………………
zam. ………………………………………
……………………………………………

U P O M N I E N I E


Na podstawie art. 173 § 4 kkw udzielam warunkowo zwolnionemu …………………......
………………………………… s/c …………………………………………
upomnienia za naruszenie:
- art. 160 § 1 pkt 2 kkw w zw. z art. 159 § 2 kkw, tj. ……………………………………...............
…………………………………………………...
- art. 160 § 1 pkt 3 kkw w zw. z art. 169 § 3 kkw, tj. ……………………………………...............
…………………………………………………….
- art. 160 § 1 pkt 4 kkw, tj. ……………….
………………………………………………………………

Informuję, iż pomimo naruszenia obowiązków wynikających z orzeczenia sądu na podstawie art. 173 § 3 kkw – odstępuję od złożenia wniosku do sądu o odwołanie warunkowego zwolnienia.
Informuję, że jeżeli ponownie zaistnieją okoliczności wskazane w udzielonym upomnieniu zgodnie z art. 173 § 5 kkw – kurator zawodowy złoży wniosek do sądu penitencjarnego, który na podstawie art. 160 § 4 kkw odwoła warunkowe zwolnienie.


POUCZENIE

Stosownie do treści art. 7 § 1 kkw od niniejszej decyzji służy skarga do właściwego sądu penitencjarnego.


……….……………………….
Kurator zawodowy
Do wiadomości:
Sąd Okręgowy w ……
… Wydział Penitencjarny :D :D

____________________________
Witaj Maki. Usunęłam nieco kropek z tekstu, aby forum nam się nie rozjeżdżało. Pozdrawiam. ultima :wink:
maki
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 31
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:30
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Grease » 16 lut 2012, 22:59

U nas ciągle trwa dyskusja, czy na upomnienie przysługuje skarga. Pokażę to kierownikowi. Może da nam to odpowiedź.
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 16 lut 2012, 23:55

U nas przyjęliśmy, co też pisałem w innym miejscu, że upomnienie nie podlega zaskarżeniu. Zmiany, które zostały wprowadzone w KKW przede wszystkim miały w zamyśle usprawnić postępowanie, a nie je wydłużyć. Dlatego też w wielu miejscach na decyzje sądu tryb skargowy nie przysługuje, a tam gdzie przysługuje, jest to wprost wskazane. Mnie przekonuje argument, że skoro sam wniosek kuratora zawodowego nie podlega zaskarżeniu, to tym bardziej takiemu zaskarżeniu nie podlega upomnienie, jako coś mniejszego niż wniosek.
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Grease » 17 lut 2012, 10:50

Tak, jak u Was Aureliusie, u nas przyjęto taką formę upomnienia z takim samym uzasadnieniem. O losie, nawet w takiej błahej sprawie jest dylemat jak widać.
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Wojti » 17 lut 2012, 18:46

Moim zdaniem nie masz racji Aureliusie i opieram sie na "wykładni" Naszej Sędzi z SWO, która stwierdziła, że na wysyłane przez nas upomnienia, jako organu wykonawczego, przysługuje skazanemu skarga. Sędzia kazała nam nawet zmienić dotychczasową treść pouczenia na końcu upomnień (mieliśmy podobne jak prezentował wyżej maki) na treśc, że na upomnienie przysługuje skazanemu skarga do SR czy SO w ciagu 7 dni od jego otrzymania. Gdy takie skargi otrzymamy od skazanego mamy je wtedy przesłać do SWO.
Carpe diem
Wojti
 
Posty: 154
Rejestracja: 09 kwie 2011, 14:32
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Postautor: Grease » 17 lut 2012, 19:30

Podobnie jak u Ciebie Wojti u nas też opiniował to Sędzie Penitencjarny i z Wykonawczego - stwierdzili, iż skarga nie przysługuje. Druki zostały nadesłane i zaopiniowane przez KO. Natomiast powrócił dylemat, czy na pewno, gdy z Polski od kuratorów zaczęły spływać różne ustalenia (czy skarga, czy bez). To może MS odpowie?
Grease
Grease
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 349
Rejestracja: 21 mar 2010, 21:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: scorpimen » 17 lut 2012, 21:27

Już udało mi się zdobyć aktualne wzory pism które mają być wykorzystywane do pracy. Chociaż podeślę je do kuratora okręgowego niech on się wypowie.
scorpimen
 
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2012, 23:48
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Aurelius » 17 lut 2012, 22:11

Wojti, a jakie było uzasadnienie tego, że skarga przysługuje?
Nasze życie publiczne i społeczne będzie przecież takie jakim go uczynimy. Nikt nie zrobi tego za nas, ale i nikt nie powinien tego robić bez nas. (...) Tylko oportuniści i ludzie leniwi sądzą, że jest inaczej, wizjonerzy i liderzy z prawdziwego zdarzenia stawiają sobie zadania i z uporem godnym słusznej sprawy dążą do ich zrealizowania.
prof. Zbigniew Lasocik

______________
Obrazek
Awatar użytkownika
Aurelius
VIP
VIP
 
Posty: 2836
Rejestracja: 17 sty 2006, 0:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 231 razy
Otrzymał podziękowań: 277 razy

Postautor: Wojti » 17 lut 2012, 22:44

Nie jestem prawnikiem z wykształcenia, ale z tego, co zrozumiałem, to Sędzia mówiła o tym, że wydajemy upomnienie jako organ wykonawczy i ze względu na to przysługuje skarga. Zresztą w drukach upomnienia nadesłanych do zespołu w pismie przez KO i adnotacją o akceptacji ich przez MS było równiez pouczenie o skardze. Wasze wpisy świadczą o kompletnym chaosie w tej sprawie, może wreszcie ktoś się tym zajmie i da jakąs wykładnię.
Carpe diem
Wojti
 
Posty: 154
Rejestracja: 09 kwie 2011, 14:32
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Postautor: VIOLA » 20 lut 2012, 20:42

Aurelius pisze:U nas przyjęliśmy, co też pisałem w innym miejscu, że upomnienie nie podlega zaskarżeniu. Zmiany, które zostały wprowadzone w KKW przede wszystkim miały w zamyśle usprawnić postępowanie, a nie je wydłużyć. Dlatego też w wielu miejscach na decyzje sądu tryb skargowy nie przysługuje, a tam gdzie przysługuje, jest to wprost wskazane. Mnie przekonuje argument, że skoro sam wniosek kuratora zawodowego nie podlega zaskarżeniu, to tym bardziej takiemu zaskarżeniu nie podlega upomnienie, jako coś mniejszego niż wniosek.



Zgadzam się w pełni z Aureliusem
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Postautor: Wojti » 20 lut 2012, 22:09

Violu, a nie uważasz, że upomnienie jest czymś innym niż wniosek? Nasz wniosek rozpoznaje Sąd, a upomnienie dajemy, że tak powiem samoistnie.
Carpe diem
Wojti
 
Posty: 154
Rejestracja: 09 kwie 2011, 14:32
Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Postautor: kgb14 » 20 lut 2012, 22:45

eee tam jest w Lewocu to karzą sie stosować - na kontroli nam to wytkną ---czekam na pierwsze zaskarżenie i co sąd z tym zrobi .
,,Oponiarz''

,,One To-Day is Worth
Two To-Morrows''
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2656
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:23
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 119 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Postautor: VIOLA » 20 lut 2012, 23:55

---------- 21:54 20.02.2012 ----------

Wojti , mnie po prostu przekonuje argumenracja przyjęta przez Aureliusa . Co ciekawe u mnie ten problem nie zaistniał, a szkolenie w SO mieliśmy już w grudniu 2011. Widać co Sąd to inna interpretacja i praktyka....
To tak jak ze zwalnianiem od dozoru młodocianych : połowa "moich" Sędzów zwalnia , połowa - nie , powołując się na odmienne stanowiska : Uchwałę SN bądź komentarz Sędziego Postulskiego.
Ale odbiegam od tematu, ja też uważamy,że zmiany w kkw miały usprawnić postępowanie wykonawcze. Dopuszczenie zaskarżalności upomnień może spowodować lawinę skarg ( może demonizuję) , ale nasi podopieczni często lubią pisać tak dla zasady-nie zaszkodzi , a może przeciągnie w czasie....
Poza tym nadal mam wątpliwość taką:CZY UPOMNIENIE JEST DECYZJ¡ w rozumieniu art. 7 par 1 kkw.
U mnie na razie cisza.....................przed burzą???

---------- 22:55 ----------

Fragment artykułu p. K.Postulskiego w "Prokuratura i Prawo 2010
http://www.ies.krakow.pl/wydawnictwo/pr ... tulski.pdf

".....Przez „decyzję” w rozumieniu art. 7 § 1 k.k.w. należy rozumieć każdy akt prawny o charakterze indywidualnym i konkretnym, rozstrzygający sprawę w całości lub w części, albo w inny sposób kończący sprawę. Jego forma prawna (i nazwa) nie ma znaczenia . Przepisy czasami posługują się zwrotem „decyzja”. Często jednak przepisy te posługują się innymi zwrotami, jak np. „zarządzenie” „zezwolenie”, „zgoda”, „przyznanie” (nagrody). Wobec tego należy zawsze ustalać, czy dany akt organu postępowania wykonawczego ma znamiona aktu indywidualnego i konkretnego, rozstrzygającego sprawę w całości lub w części. Użycie tej czy innej nazwy nie ma zna-czenia dla charakteru prawnego danego aktu jako decyzji, a więc aktu roz-strzygającego merytorycznie indywidualną sprawę skazanego .
Nie należą do kategorii „decyzji” w rozumieniu art. 7 § 1 k.k.w. akty prawne o charakterze ogólnym i abstrakcyjnym, które, podobnie jak wszelkie działania faktyczne i zaniechania organów postępowania wykonawczego, nie podlegają zaskarżeniu do sądu w trybie tego przepisu. Mogą one być przedmiotem wniosków, skarg i próśb wnoszonych do organów wykonujących orzeczenia w trybie administracyjnym (art. 6 § 2 k.k.w.)...."
"...Porządek może zrobić każdy , ale tylko geniusz zapanuje nad chaosem ..."
Awatar użytkownika
VIOLA
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 829
Rejestracja: 12 lip 2006, 11:27
Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 122 razy

Następna

Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości