rezygnacja z funkcji kuratora społecznego

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Re: rezygnacja z funkcji kuratora społecznego

Postautor: gk81 » 27 mar 2016, 10:55

Pytanie techniczne - czy jak kurator społeczny składa wniosek o rezygnację do prezesa sądu to czy dostaje jakąś odpowiedź na to pismo ? Czy też po prostu prezes sadu przyjmuje do wiadomości i odwołuje go z funkcji w dniu które jest w piśmie ?
gk81
 
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2006, 16:17
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: rezygnacja z funkcji kuratora społecznego

Postautor: BBG » 27 mar 2016, 12:10

W naszym sądzie jest wysyłane takie pismo. Kopię otrzymuje kierownik. Ale pewnie co sąd to inna praktyka. Pozdrawiam
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!

Za ten post autor BBG otrzymał podziękowanie od
gk81(27 mar 2016, 16:20)
Ocena:4%
 
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: rezygnacja z funkcji kuratora społecznego

Postautor: V70awd » 28 mar 2016, 18:16

W naszym zespole również pismo-odpowiedź od Prezesa SR otrzymuje zarówno kurator społeczny, jak również kierownik zespołu. Wówczas jest podstawa do odwołania kuratora społecznego z dozorów, które w/w kurator społeczny pełnił w referacie kuratora zawodowego. Myślę, iż taką praktykę ma wiele zespołów.
Pozdrawiam Świątecznie ;-)
V70awd
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 23
Rejestracja: 22 wrz 2014, 12:51
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: rezygnacja z funkcji kuratora społecznego

Postautor: gk81 » 03 kwie 2016, 20:20

Czyli rozumiem, że do czasu otrzymania pisma dalej jestem kuratorem społecznym ? W piśmie była określona data która właśnie już minęła.
gk81
 
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2006, 16:17
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: rezygnacja z funkcji kuratora społecznego

Postautor: V70awd » 08 kwie 2016, 16:56

Jeżeli złożyłeś/łaś pismo - rezygnację z pełnienia funkcji kuratora społecznego do prezesa SR a nie otrzymałeś/łaś odpowiedzi, formalnie pełnisz funkcję kuratora społecznego do czasu odwołania z w/w funkcji bądź pozyskania pisma zwrotnego od prezesa SR. Ja w wątpliwych jeszcze sytuacjach (brak odpowiedzi prezesa SR) kieruję na rozmowę do kierownika zespołu i jednocześnie przejmuję do osobistego pełnienia dozorów po kuratorze społecznym. Aha o swojej decyzji informuję kuratora społecznego aby nie wykonywał żadnych czynności służbowych wobec podopiecznych.
V70awd
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 23
Rejestracja: 22 wrz 2014, 12:51
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia

Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron