rezygnacja z funkcji kuratora społecznego

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Postautor: tulipanna555 » 13 cze 2013, 17:32

Ksb, ja tam się z Tobą zgadzam! U mnie za 2 dozory i 111 by nie było jest taka masakra. Max 3 % możemy zapłacić żeby starczyło do końca roku kasy na ryczałty. Ja płacę około 2,5% kwoty bazowej za dozór obecnie, jak mam sprawozdanie z przebiegu daję 2,9%. Płacę więcej (tzn. np. 3,5 % jak mam trudny dozór u społecznego ale wtedy za coś innym obniżam, no i w zależności również od podejmowanych czynności)
Społem, szczerze? U mnie nikt nie jęknął nawet, że zrezygnuje. Młodsi zauważyli, że jest mniej płacone, pytali dlaczego, wyjaśniłam. Starsi kuratorzy nic nie powiedzieli, a mam takich co i 27 lat służą społecznie,tacy co mają po 70 lat, są świetni (i jako jedyni mi prawidłowo klasyfikują skazanych), przeżyli już czasy kiedy wcale nie mieli płaconego ryczałtu... Chylę czoło przed swoimi kuratorami, jak mogę staram się ich chwalić, wiem, że bez nich nie dałabym rady.
Owszem-jest podejście również takie, że "nie pasuje taki ryczałt Tobie, komuś będzie pasował na pewno, znajdą się inni" Też prawdziwe. Ale ja staram się wierzyć, że Ci co wstępują w poczet kuratorów społecznych kierują się inną motywacją aniżeli pieniądze...
Nie ma bardziej stronniczego świadka i okrutniejszego oskarżyciela niż sumienie dręczące każdego z nas - Polipiusz
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 338
Rejestracja: 23 lip 2011, 8:45
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: spolem » 14 cze 2013, 14:08

Nie kwestionowałbym takiej kwoty za dwa dozory jednak kurator zawodowy nie zapłacił mi za dwa sprawozdania z przebiegu dozoru, które na jego żądanie napisałem. Oczywiście zwróciłem się do niego o wyjaśnienia ale zostałem jak zwykle zbyty.
Oczywiście można powiedzieć, że ktoś inny nawet za darmo wykonywał by takie czynności, choć ja osobiście nie znam takich osób. Myślę, że większość z Was drodzy zawodowi nie podjęłoby się funkcji społecznego z obecnymi ryczałtami. Kuratorzy społeczni w naszym zespole w większości wykonują kawał dobrej roboty praktycznie za darmo. kuratorzy zawodowi przynajmniej w moim sadzie nie dbają o swoich społecznych ciągnąc jak najwięcej dla siebie, to że czyjaś córka kuratora zawodowego wygrywa konkurs na aplikację ( spośród 67 osób chętnych) i potem pracuje z tatą czy ciocią w jednym pokoju tez już nikogo nie dziwi i jest to praktykowane od wielu lat. Przykre jest jednak to ze nasza praca jest niedoceniana.
spolem
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2013, 7:29
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: constantine » 14 cze 2013, 14:18

Kolego spolem: piszesz, że na funkcji jesteś od 5lat, więc - jak rozumiem - zdążyłeś poznać ten system i większość rządzących nim (nierzadko chorych) prawideł. Z drugiej strony piszesz w taki sposób jakbyś tu mieszkał od pół roku.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postautor: Deck » 14 cze 2013, 14:53

spolem pisze:Nie kwestionowałbym takiej kwoty za dwa dozory jednak kurator zawodowy nie zapłacił mi za dwa sprawozdania z przebiegu dozoru, które na jego żądanie napisałem. Oczywiście zwróciłem się do niego o wyjaśnienia ale zostałem jak zwykle zbyty.
Sprawozdania z przebiegu dozoru pisze się w ramach obowiązków związanych ze sprawowaniem dozoru.
Nie spotkałem się z praktyką płacenia dodatkowo za sporządzenie sprawozdania.
Ale jak to mówią:
Co kraj to obyczaj, co izba to koncepcja, co sąd to praktyka, co MS to.... nietuzinkowy sztos.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: lucinda » 14 cze 2013, 16:00

No jak to koledzy???
Człowiek pisze, że złożył dwie karty dozoru i dwa sprawozdania z przebiegu, czyli ryczałt nalezy się za 4 sprawy.
Bo rozumiem, że nie była to karta i okresowe dotyczące tej samej sprawy-osoby. Jesli w danym miesiącu kurator składa sprawozdanie okresowe, to nie składa karty. Przynajmniej tak jest u mnie...
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: Orange » 14 cze 2013, 19:26

---------- 19:25 14.06.2013 ----------

Społem, u mnie też nie płaci się kuratorowi za to, że napisał sprawozdanie z przebiegu. Jeśli zrobiłbyś wywiad środowiskowy do swojego dozorowanego, to też za to się nie płaci dodatkowo. Czynności wykonujesz w ramach prowadzonego dozoru.
Lucindo, sprawozdanie z przebiegu, obejmuje ocenę z jakiegoś okresu (teraz 6 m-cy): dozoru, postawy/zachowania skazanego i podejmowanych działań.
Karta czynności dotyczy podejmowanych w bieżącym miesiącu czynności kuratora - dlatego jest składana razem ze sprawozdaniem z przebiegu :D

---------- 19:26 ----------

Jednak:
Deck pisze:Ale jak to mówią:
Co kraj to obyczaj, co izba to koncepcja, co sąd to praktyka, co MS to.... nietuzinkowy sztos.

:wink:
Awatar użytkownika
Orange
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1210
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:52
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Postautor: lucinda » 14 cze 2013, 20:04

Tak- z jakiegoś okresu,do którego zalicza się również ten miesiąc, w którym jest skladane.
A biorąc pod uwagę ilość pracy, którą trzeba w nie włożyć, właśnie za nie należy się szczególnie.
Moim zdaniem.. :D
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: Deck » 14 cze 2013, 20:12

---------- 20:07 14.06.2013 ----------

Orange pisze:Lucindo, sprawozdanie z przebiegu, obejmuje ocenę z jakiegoś okresu (teraz 6 m-cy): dozoru, postawy/zachowania skazanego i podejmowanych działań.
Karta czynności dotyczy podejmowanych w bieżącym miesiącu czynności kuratora - dlatego jest składana razem ze sprawozdaniem z przebiegu :D
Nie inaczej. Pełna zgoda.

---------- 20:12 ----------

lucinda pisze:Tak- z jakiegoś okresu,do którego zalicza się również ten miesiąc, w którym jest skladane.
A biorąc pod uwagę ilość pracy, którą trzeba w nie włożyć, właśnie za nie należy się szczególnie.
Moim zdaniem.. :D
Karta czynności dozoru opisuje czynności podjęte w danym miesiącu. Powinna więc być złożona w każdym miesiącu.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: lucinda » 14 cze 2013, 20:22

Powinna, powinna..
Zaprawdę to karygodny błąd :roll:
W tym akurat przypadku pozwalam sobie na praktyczną logikę, zamiast na powinność.
Trudno.
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: Deck » 14 cze 2013, 21:38

lucinda pisze:Powinna, powinna..
Zaprawdę to karygodny błąd :roll:
W tym akurat przypadku pozwalam sobie na praktyczną logikę, zamiast na powinność.
Trudno.
Według mnie praktyczna i formalna logika jest taka: jest czynność=>jest karta.
To żaden błąd. To inna koncepcja.
Ale zostawmy to. Rób jak uważasz.
Deck
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 908
Rejestracja: 15 mar 2012, 16:26
Podziękował : 190 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postautor: reenya » 14 cze 2013, 21:45

Za sprawozdania z przebiegu i wywiady środowiskowe u mnie dodatkowo się nie płaci. Karta swoją, sprawozdanie swoją. I pewnie to samo usłyszał pytający...jakby się uparł to jest to zbycie:)
Idiotów na świecie jest mało ale...są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka ich się na każdym kroku.
Awatar użytkownika
reenya
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 339
Rejestracja: 05 kwie 2006, 12:41
Lokalizacja: Śródziemie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: magdasia » 14 cze 2013, 22:32

U mnie w miesiącu, w którym jest sprawozdanie też jest karta. Jeśli jest sprawozdanie podnoszę odrobinę ryczałt, bo to jednak większy nakład pracy.
magdasia
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 300
Rejestracja: 23 lut 2012, 22:02
Podziękował : 85 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postautor: jarosj » 14 cze 2013, 23:21

A ja płacę, jak mi w duszy zagra i kierownik pozwoli. I ks są zadowoleni. A i tak rezygnują. Bo to ciężka praca jest.
Awatar użytkownika
jarosj
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 2588
Rejestracja: 02 gru 2005, 21:05
Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Postautor: lucinda » 15 cze 2013, 1:17

jarosj pisze:...Bo to ciężka praca jest.

Dokładnie.
Awatar użytkownika
lucinda
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1686
Rejestracja: 06 wrz 2009, 16:04
Podziękował : 416 razy
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Postautor: tulipanna555 » 15 cze 2013, 10:30

---------- 10:28 15.06.2013 ----------

U mnie, jak Lucindy, jest sprawozdanie, nie ma karty.. Ale właśnie, co kraj to obyczaj: ) U mnie karta jest tylko wtedy, jeśli objęcie dozoru nastąpiło np. 3. 06. to na koniec miesiąca chcę również kartę, bo upłynął prawie cały miesiąc.

---------- 10:30 ----------

Poza tym Społem jasno napisał w poście, że ma tylko 2 dozorowanych (prosił o ograniczenie ilości spraw), zatem złożył do każdego z nich kartę i sprawozdanie z przebiegu... i za to według mnie kz zapłacił całkiem całkiem...serio, u mnie tyle by nie było...chociaż bardzo żałuję
Nie ma bardziej stronniczego świadka i okrutniejszego oskarżyciela niż sumienie dręczące każdego z nas - Polipiusz
tulipanna555
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 338
Rejestracja: 23 lip 2011, 8:45
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron