Dodatkowa aktywność zawodowa kuratora

Zadaj pytanie kuratorowi dla dorosłych.

Moderatorzy: Ultima, BBG, Sasquatch

Dodatkowa aktywność zawodowa kuratora

Postautor: klaudia770 » 06 lis 2015, 16:16

Interesuje mnie zawód kuratora sądowego. Jest jeszcze przede mną długa droga aby osiągnąć ten cel, ponieważ jestem na III roku studiów licencjackich, jednak bardzo ciekawi mnie, czy wykonując zawód zawodowego kuratora sądowego można oprócz tego wykonywać dodatkowe zajęcia np być wychowawcą w ośrodku młodzieżowym, bądź wykładowcą?
klaudia770
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2015, 16:06
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Dodatkowa aktywność zawodowa kuratora

Postautor: BBG » 06 lis 2015, 18:39

Ustawa o kuratorach sądowych:
Art. 15. 1. Kurator zawodowy nie może podejmować dodatkowego zatrudnienia bez zgody prezesa sądu okręgowego.
2. Kuratorowi zawodowemu nie wolno także podejmować innego zajęcia ani sposobu zarobkowania, które przeszkadzałoby w pełnieniu obowiązków kuratora sądowego, mogło osłabiać zaufanie do jego bezstronności lub podważać zaufanie do sądu.
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!

Za ten post autor BBG otrzymał podziękowanie od
klaudia770(06 lis 2015, 19:53)
Ocena:4%
 
Awatar użytkownika
BBG
Mod
Mod
 
Posty: 1184
Rejestracja: 22 maja 2007, 10:03
Podziękował : 134 razy
Otrzymał podziękowań: 470 razy

Re: Dodatkowa aktywność zawodowa kuratora

Postautor: constantine » 08 lis 2015, 1:13

Dokładnie jak pisze BBG - zgadzasz się, że jesteś niewolnikiem prezesa sądu okręgowego, który jak każdy właściciel niewolników decyduje co z tobą zrobić lub podejmujesz dodatkową pracę w tajemnicy i zderzasz się z nastawieniem środowiska - mogę cię podpieprzyć, bo mam gorzej. kropka.
Pióro może być okrutniejsze od miecza!
Pomysły MS zbliżają nas do Kosmosu...
Awatar użytkownika
constantine
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 1446
Rejestracja: 06 mar 2009, 12:13
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Dodatkowa aktywność zawodowa kuratora

Postautor: debussy » 08 lis 2015, 13:16

Należy też pamiętać, że zgoda prezesa jest wymagana jedynie w przypadku umowy o pracę z K.P. Umowy cywilnoprawne nie wymagają takiej zgody, podobnie jak założenie własnej działalności gospodarczej. Nowe zajęcie nie powinno tylko "przeszkadzać w pełnieniu obowiązków kuratora sądowego, nie może osłabiać zaufanie do jego bezstronności lub podważać zaufanie do sądu". A to jak wiemy jest kwestia ocenna.
"Pamięć poszarpana jak brzegi czarno-białych zdjęć..."

Za ten post autor debussy otrzymał podziękowanie od
klaudia770(05 paź 2018, 16:01)
Ocena:4%
 
Awatar użytkownika
debussy
k.zawodowy
k.zawodowy
 
Posty: 114
Rejestracja: 02 lip 2010, 15:17
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy


Wróć do Zadaj pytanie kuratorowi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron